سه شنبه, 22 اسفند 1396 ساعت 09:50

اطلاعات تکميلي

  • فعال حوزه IT به عصراقتصاد اعلام کرد؛

شرکت‌های کوچک مشکل نقل و انتقال پول ندارند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

محمد حسن گودرزی

عصراقتصاد: حوزه IT از جمله بخش‌هایی است که در ایران نوپا به شمار می‌رود با این حال این حوزه به دلیل حضور نیروی جوان و تحصیلکرده توانسته به پیشرفت‌های بسیاری در مدت زمان کوتاه دست پیدا کند. این بخش به دلیل اینکه نسبت به سایر صنایع و بخش‌های اقتصادی در کشور نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کمتر و دارای بازدهی بیشتری است با استقبال زیادی از سوی افراد جوان در کشور رو به رو شده و این امر با توجه به جوان بودن جمعیت ایران می‌تواند درآمدهای زیادی را برای اقتصاد کشور به ارمغان بیاورد. در این میان جذب سرمایه گذار خارجی برای حضور در این بخش از اقتصاد ایران می‌تواند باعث رشد و شکوفایی این بخش بخصوص با حضور کشورهای پیشرو اروپایی باشد.

یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران و آلمان روابط بین ایران و آلمان بخش های مختلف را رو به بهبود دانست.

نسرین بهمنی عضو اتاق بازرگانی ایران و آلمان و فعال بخش IT در گفت و گویی که با عصراقتصاد در حاشیه همایش "تحولات و چالش های روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و آلمان" داشت با اشاره به نقش این همایش و رویداد های مشابه در توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور گفت:" من مطمئن هستم که روابط در حال بهتر شدن است. آلمان ها متوجه شدن که باید به طرف ما بیایند و از سوی دیگر ایرانی ها اعتماد به نفس لازم را برای تجارت پیدا کرده اند و قویتر شده اند. باید بعد از برجام دوباره تجارت با شرکت های غربی را یاد می گرفتیم  با این حال این روابط روز به روز در حال بهتر شدن است."

بهمنی در مورد روابط بانکی و تاثیر آن در روابط اقتصادی بین دو کشور گفت:" در حیطه فعالیت من خوشبختانه این مشکلات را نداریم زیرا مشکل خرید اقساطی FINANCING)) در شرکت‌های کوچک و متوسط وجود ندارد و همواره راهی برای نقل و انتقال پول برای این شرکت‌ها وجود دارد. فکر می‌کنم شرکت‌های بزرگتر در زمینه های پایه های کشور مانند راهسازی بیشتر با مشکل نقل و انتقال پول رو به رو هستند. شرکت‌های خصوصی طرف ما و در حیطه فعالیت خرید سخت  افزار و نرم افزار این مشکلات را ندارند."

این فعال بخش IT، روابط ایران و آلمان در سال آینده رو به رشد توصیف کرد و گفت:" من شخصا دید مثبتی دارم و تلاش داریم شرکت خود را در ایران گسترش دهیم. همکاری اقصتادی بین دو کشور بیشتر خواهد شد."

خواندن 413 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395