یکشنبه, 27 اسفند 1396 ساعت 13:47

ورود تانکرهای سوخت عراقی از مرز پرویزخان ممنوع شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فرماندار قصرشیرین گفت: ورود تانکرهای سوخت رسان عراقی به کشورمان از ساعت هفت صبح شنبه 26 اسفند 96 تا هفت صبح دوشنبه ششم فروردین 97 از مرز رسمی پرویزخان ممنوع است.

فرامرز اکبری افزود: این تصمیم براساس اعمال محدودیت های ترافیکی از سوی پلیس راه و بخشنامه ترانزیت و پایانه های مرزی برای تسهیل در تردد مسافران نوروزی اعمال شده است.
وی ادامه داد: ترانزیت سوخت و ورود تانکرهای سوخت رسان از مرز رسمی پرویزخان به کشورمان از ساعت 7 صبح روز دوشنبه (ششم فروردین 97) از سرگرفته می شود. 
فرماندار قصرشیرین گفت: همچنین در دور دوم تعطیلات نوروز نیز از ساعت هفت صبح روز پنجشنبه نهم فروردین تا ساعت 24 روز چهارشنبه پانزدهم فروردین ورود تانکرهای حامل مواد سوختی از طریق مرزهای کرمانشاه به داخل کشورمان ممنوع می شود.
اکبری گفت: تردد سایر خودروهای سنگین حامل مصالح ساختمانی و بار به مناطق زلزله زده در ایام نوروز بدون هرگونه ممانعتی انجام می شود. 
وی بیان کرد: به طور میانگین روزانه 500 دستگاه تانکر حامل مواد سوختی از اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان وارد ایران می شوند و پس از تخلیه در بنادر جنوبی کشورمان به عراق باز می گردند. 
وی اضافه کرد: صادرات کالا از مرزهای رسمی پرویزخان و خسروی در این شهرستان در ایام نوروز طبق روال گذشته انجام می شود.
وی اظهار کرد: همچنین تردد مسافر و گردشگران از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و زائران انفرادی عراقی از مرز رسمی خسروی نیز طبق روال گذشته کماکان ادامه دارد و وقفه ای در آن ایجاد نمی شود.
روزانه به طور میانگین 800 دستگاه کامیون از مرز پرویزخان و 500 دستگاه کامیون از مرز خسروی کالاهای صادراتی کشورمان به عراق را حمل می کنند. 
مرز رسمی پرویزخان بزرگترین مرکز صادرات کالاهای غیرنفتی جمهوری اسلامی ایران به عراق است که به طور میانگین همه ساله حدود 54 درصد از مجموع کل صادرات غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق این مرز انجام می شود. 
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از 186 کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرز طولانی 2 مرز رسمی و فعال پرویزخان و خسروی فعال است که پرویزخان با اقلیم کردستان عراق و خسروی با حکومت مرکزی عراق هم مرز است. 
منبع: ایرنا

خواندن 460 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395