یکشنبه, 27 اسفند 1396 ساعت 14:02

420 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در استان یزد مصوب شد

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

استاندار یزد گفت: 420 میلیون دلار سرمایه‌‌‌گذاری طی چند ماه اخیر برای این استان در وزارت امور اقتصادی و دارایی مصوب شد.

محمود زمانی قمی روز یکشنبه در بازدید از فعالیت‌های خزانه استان، افزود: در سال 96 فعالیت های خوبی انجام شد که نتیجه آن تصویب 332 میلیون دلار سرمایه گذاری چندی قبل بود که در مجموع سرمایه گذاری‌ها در چند مرحله به 420 میلیون دلار رسید. 
وی اظهار امیدواری کرد که سال آینده با کمک دولت تدبیر و امید شاهد افزایش میزان سرمایه گذاری در استان باشیم. 
زمانی قمی تأکید کرد: یزد ظرفیت های بالایی دارد و برای افرادی که تاکنون استان را از نزدیک ندیده اند، قطعا جاذبه های بالایی خواهد داشت به شرط آنکه به خوبی معرفی شود. 
استاندار یزد و هیات همراه در این بازدید در جریان فعالیت های خزانه استان در روزهای پایانی سال جاری قرار گرفت و از فعالیت های این مجموعه قدردانی کرد. 
در این بازدید که 2 نفر از معاونان و چندتن از مدیران کل استانداری حضور داشتند، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد فعالیت های خزانه، بخش های مالی و سرمایه گذاری را توضیح داد. 
علی نمازی افزود: این مجموعه در روزهای پایانی سال با حجم گسترده کار در پرداخت و دریافت مواجه است، باید فعالیت های مالی در این روزها با دقت ساماندهی، مدیریت و بروز رسانی شود. 
حضور جمعیت در بافت قدیم شهر یزد، رتبه نخست استان در تولید زیلو و ترمه، قرار گرفتن در ردیف 6 استان صنعتی، تولید 45 درصد کاشی و سرامیک کشور از جمله این ظرفیت هاست. 
از دیگر ظرفیت ها می توان به قرار گرفتن در ردیف 2 استان برتر تولید محصولات گلخانه ای، رتبه برتر پارک علم و فناوری، رتبه نخست تعداد نخبگان به نسبت جمعیت و بالا بودن تابش نور خورشید برای بهره گیری از انرژی آفتابی اشاره کرد. 
با توجه به این ظرفیت ها 21 محور فعالیت به عنوان چشم اندار توسعه و سرمایه گذاری در استان مشخص شد که در تدوین پیش نویس چشم اندار توسعه در افق سال 1404 مورد توجه و اتفاق نظر کارشناسان قرار گرفته است. 
منبع: ایرنا

خواندن 519 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395