سه شنبه, 29 اسفند 1396 ساعت 17:24

اطلاعات تکميلي

  • پاسخگویی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

هیچ مبلغی از اعتبارات وزارت ارشاد در اختیار وزیر نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به یک کاربر فضای مجازی بر لزوم شفافیت هزینه های این وزارتخانه تاکید کرد و گفت از کل اعتبارات وزارت در بودجه سال 96 هیچ مبلغی در اختیار وزیر نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته در توییتی از 'انتشار بهنگام هزینه جشنواره سینمایی فجر و لیست میزان حمایت بنیاد سینمایی فارابی' نوشته و تاکید کرده بود: در سالیان اخیر، گام های نخست در مسیر شفافیت است.در سال 97، گام‌های سریع‌تر و جدی‌تر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اتفاق خواهد افتاد.
دسترسی آزاد به اطلاعات، حق مردم است.
در پاسخ به این توییت، یکی از کاربران خطاب به وزیر نوشت: ای کاش آقای صالحی گزارشی از کمک های سالیانه 1000میلیاردی که در دستان شخص وزیر قرار دارد و به صورت غیرقابل نظارتی به گروهها و افراد و موسسات اعطا می شود نیز می دادند. شفافیت حق مردم است.
صالحی هم پاسخ داد: کل اعتبارات وزارت در بودجه 1396 شامل بودجه وزارت ( معاونت ها، مدیریت ها، استان ها) یارانه‌ها، سازمان سینمایی، کانون‌های مساجد، بنیاد امام رضا، کمک به اشخاص حقوقی 1200 میلیارد بوده است (هزینه‌ها وتملک دارایی) که بخش مهمی هم تخصیص نیافته و هیچ مبلغی هم در اختیار وزیر نیست.
منبع: ایرنا

خواندن 888 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395