چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397 ساعت 12:07

اطلاعات تکميلي

  • موگرینی:

برجام باید حفظ شود

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در واکنش به اظهارات مطرح شده در دیدار روسای جمهوری و ترامپ درباره توافق دیگری با ایران گفت: از سخنان پرزیدنت مکرون مشخص است که ما در زمان حاضر تنها یک توافق با ایران داریم که موفق بوده و باید حفظ شود.

موگرینی در گفتگو با خبرنگاران در بروکسل پیش از شرکت در کنفرانس 'حمایت از آینده سوریه و منطقه' در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات روز گذشته امانوئل مکرون و دونالد ترامپ روسای جمهوری فرانسه درباره برجام گفت: در زمان حاضر تنها یک توافق موجود (با ایران) داریم. 
وی افزود: از سخنان پرزیدنت مکرون و اظهارات و مواضع همه اروپایی ها مشخص است که توافقی اکنون با ایران داریم (برجام) که تنها توافق موجود در زمان حاضر است، موفق بوده و از تولید سلاح هسته ای توسط ایران جلوگیری کرده است.
موگرینی افزود: این توافق ایران را بدون محدودیت متعهد می کند که سلاح هسته ای تولید نکند زیرا اگر برجام را با دقت بخوانید، به روشنی بیان می کند که ایران سلاح هسته ای تولید نخواهد کرد. 
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: این توافق موفق بوده است و پرزیدنت مکرون روز گذشته در کاخ سفید به روشنی گفت که به اعتقاد ما اجرای کامل برجام برای امنیت اروپا و منطقه ضروری است و اروپا به آن پایبند خواهد بود. 
وی افزود: در باره اینکه در آینده چه اتفاقی ممکن است روی دهد در آینده مشخص میشود اما در زمان حاضر یک توافق موجود است، موفق بوده است و باید حفظ شود. 
منبع: ایرنا

خواندن 429 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395