شنبه, 08 ارديبهشت 1397 ساعت 14:41

اطلاعات تکميلي

  • معاون حقوقی رئیس جمهوری:

شبهات پیش آمده در مورد ترجمه کنوانسیون پالرمو قابل رفع است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: اشکالات و شبهات پیش آمده درباره ترجمه کنوانسیون پالرمو به سادگی و از طریق تعامل کارشناسی قابل رفع است و جنبه سیاسی دادن به موضوع، موجه نیست.

لعیا جنیدی در نامه ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی در باره شبهات پیش ‌آمده نسبت به ترجمه کنوانسیون پالرمو، تببین کرد که ایرادات شورای نگهبان نسبت به ترجمه کنوانسیون، در متن لایحه ارسالی از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی وجود ندارد و متن ارسالی دولت متضمن یک ترجمه دقیق و صحیح از زبان اصلی به زبان فارسی است. 
وی با بیان اینکه این اشکالات در فرآیندهای بعدی و پس از خروج لایحه از حوزه مسئولیت دولت به وجود آمده است، ادامه داد: با این وصف، اشکالات به سادگی و از طریق تعامل کارشناسی قابل رفع است و جنبه سیاسی دادن به موضوع با توجه به اینکه بسیاری از موارد احتمالاً در مرحله تایپ مجدد بوجود آمده، موجه نیست.
کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی در کنفرانس دیپلماتیک 21 دسامبر سال 2000 میلادی برابر با 21 آذر ماه 1379 هجری شمسی در پالرمو ایتالیا مصوب شده است و از این رو موسوم به کنوانسیون پالرمو است.
لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون یاد شده، دارای یک ماده واحده شامل پنج شرط و یک تبصره است که براساس آن به دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه داده می شود با لحاظ شروط به کنوانسیون بپیوندد.
منبع: ایرنا

خواندن 579 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395