شنبه, 15 ارديبهشت 1397 ساعت 16:53

دوره بازپرداخت وام مسکن ۱۵ ساله شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

معاون وزیر راه و شهر سازی از افزایش دوره باز پرداخت تسهیلات مسکن در محلات باز آفرینی شهری از ۱۲ سال به ۱۵ سال خبر داد و گفت: میزان اقساط ماهانه وام مسکن در بافت‌های فرسوده ۶۷۵ هزار تومان است.

هوشنگ عشایری اظهار کرد:‌ بر اساس پیشنهاد وزارت راه و شهر سازی و با  تصویب و ابلاغ  شورای پول اعتبار ، نرخ بهره  تسهیلات  خانه  یکمی در بافت های  ناکارآمد شهری از 8 درصد به 6 درصد کاهش  و دوره باز پرداخت آن از 12 سال به 15 افزایش یافت.

وی افزود:  بازپرداخت تسهیلات 80 میلیونی تومانی با نرخ سود 8 درصد و دوره باز پرداخت 12 سال و قسط ماهیانه 865 هزار تومان است که براساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار نرخ بهره تسهیلات به 6 درصد کاهش و دوره باز پرداخت به 15 سال افزایش و مبلغ قسط هم  به میزان 675 هزار تومان شده است.

وی شرط خانه اولی را در بافت های ناکارآمد شهری الزامی ندانست و یادآور شد: بر اساس دستور ریاست‌جمهوری ، زوج های جوان در تامین مسکن در بافت های نارکارآمد شهری در اولویت استفاده از تسهیلات هستند.
منبع: تسنیم

خواندن 2245 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395