دوشنبه, 17 ارديبهشت 1397 ساعت 04:00

اطلاعات تکميلي

  • یک مقام مسئول خبر داد:

کاهش قیمت تخم‌مرغ در ماه رمضان

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاد: دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار از کاهش قیمت تخم مرغ در ماه رمضان خبر داد.

فرزاد طلاکش با بیان اینکه در ماه رمضان تخم مرغ افزایش قیمت نخواهد داشت، گفت: طی 30سال گذشته نیز در  ماه مبارک رمضان شاهد کاهش میزان مصرف بوده ایم.

وی با بیان اینکه در کشور ما ، ترکیه و  سایر کشورهای عربی بنا بر سنت ، میزان مصرف این کالا در سفره های افطار و سحری وجود ندارد ، افزود: این در حالی است که در کشور افغانستان تخم مرغ را یک غذای کامل می دانند و در وعده های ماه رمضان حضور آن را الزامی می دانند و به همین دلیل میزان مصرفشان در این ماه افزایش می یابد.

وی یکی دیگر از دلایل کاهش میزان تخم مرغ را همزمانی ماه مبارک رمضان با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها عنوان کرد و ادامه داد: این مساله سبب می شود تا صنایع تولید کننده کیک و کلوچه  تولید خود را کاهش دهند و به حداقل ممکن برسانند.

طلاکش تاکید کرد: با وجود  این مسایل هیچگونه افزایشی نخواهیم داشت و البته احتمال کاهش قیمت وجود دارد که چشمگیر نیست.

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار در ادامه با بیان اینکه وجود آنفلوانزا در سال گذشته  سبب شده تا تولید مازاد تخم مرغ در کشور وجود نداشته باشد ، افزود: تولید این محصول در کشور سر به سر است.

وی در ادامه با بیان اینکه قیمت تخم مرغ از اسفند ماه تاکنون در حدود 1500تومان کاهش قیمت داشته است ، گفت: همچنین طی سه هفته گذشته نیز قیمت مرغ 1000تومان کاهش یافته است.

طلاکش در بخش دیگری از صحبت های خود به افزایش قیمت نهاده ها اشاره کرد و افزود: علیرغم  اینکه حداقل 75درصد قیمت تمام شده مرغ مربوط به خوراک  مرغ است ، همچنان سعی بر آن بوده تا افزایش قیمت را شاهد نباشیم.

وی در پایان تاکید کرد: بر اساس این هزینه ی تمام شده مرغدار افزایش یافته و قیمت فروش آن کاهش یافته و  در این بین نه تنها سود نمی کند بلکه دچار زیان نیز می‌شود.

 

خواندن 402 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395