چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397 ساعت 11:52

تاثیر حمایت از چای داخلی بر بالا رفتن کیفیت تولید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس سازمان چای کشور گفت: اگر درآمد چای کاران ما بهتر شده، این نشانه اقبال مردم است و روند استفاده از چای داخلی هرچه بالاتر برود رونق بیشتری خواهیم داشت.

محمد ولی روزبهان رئیس سازمان چای کشور در خصوص برداشت چای در سال جاری اظهار کرد: با گرم‌تر شدن هوا برداشت چای در مناطق چای کاری در حال آغاز است اما هنوز به مرحله برداشت کامل نرسیده است و در برخی مناطق شاهد برداشت آن بوده‌ایم.

وی افزود: اگر آب و هوا با ما یاری کند می‌توانیم تا یک هفته آینده این محصول را به صورت عمومی داشته باشیم و تولید را آغاز کنیم. ما سال خوبی را پشت سر گذاشتیم و فروش بسیار خوبی داشتیم. در سال ۹۶ محصولات به صورت کامل به فروش رسید و کارخانجات چایی برای عرضه ندارند.

روزبهان با اشاره به فروش خوب چای در سال زراعی ۹۶ تصریح کرد: اگر درآمد چای کاران ما بهتر شده، این نشانه اقبال مردم است. روند استفاده از چای داخلی هرچه بالا‌تر برود رونق بیشتری خواهیم داشت. به جای اینکه چای تولیدی در اسفند تمام شود می‌تواند این پروسه فروش در آذر اتفاق بیفتد و چای کاران بتوانند سه ماه زود‌تر پول خود را دریافت کنند.

وی افزود: این اتفاق به منزله رونق اقتصادی است و باغاتی که‌‌ رها شده‌اند به چرخه تولید باز خواهند گشت.

رئیس سازمان چای با اشاره به این نکته که قیمت خرید تضمینی چای هنوز اعلام نشده است، خاطر نشان کرد: مراحل کار در حال انجام است اما هنوز این قیمت اعلام نشده است.

روزبهان در رابطه با پیش بینی میزان تولید برای سال زراعی جاری تشریح کرد: از آنجایی که بیش از ۹۰ درصد باغات ما دیم هستند و بارندگی از خرداد تا شهریور شروع می‌شود، میزان نزولات در این ماه‌ها تعیین کننده میزان برداشت چای خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر سال آبی خوبی داشته باشیم با توجه به برنامه‌ای که برای کیفیت داریم پیش بینی ما این است که بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزارتن برگ داشته باشیم و تولید چای خشک ۲۵ تا۲۷ هزار تن خواهد بود اما با ضریب کیفیت بهتر.

منبع: ایلنا

خواندن 463 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395