چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397 ساعت 14:15

20 هکتار از جنگل‌های گیلانغرب احیا شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: در راستای توسعه طرح‌های جنگل کاری، 20 هکتار از زمین‌های جنگلی آسیب دیده این شهرستان از سوی مردم و دوستداران طبیعت احیا شد.

کوروش محمودیان روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران گیلانغرب به منظور پیشگیری و مقابله با آتش سوزی های احتمالی در فصل گرما، افزود: پارسال به علت 30 فقره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع این شهرستان، 270 هکتار از منابع ارزشمند طبیعی آسیب دید.
وی اظهار کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی ذیربط باید از هم اکنون تدابیر لازم را برای جلوگیری از آتش سوزی های احتمالی با توجه به گرم شدن هوا اتخاذ کنند و از آمادگی کامل نیز برخوردار باشند.
سرپرست فرمانداری گیلانغرب بیان کرد: کشیک عوامل حفاظت از منابع طبیعی ، تجهیز و آموزش گروه های مردمی و دهیاران، احداث جاده دسترسی در مناطق صعب العبور، به کارگیری تعدادی نیروی دیده بان در مناطق بحرانی ، اطلاع رسانی ترویجی به دامداران و کشاورزان از برنامه های مقابله با حوادث احتمالی در جنگل ها و مراتع این شهرستان است.
محمودیان، همچنین از آمادگی و بسیج نیروهای اداری و نظامی مستقر در منطقه نیز برای هرگونه همکاری در این راستا خبرداد و اضافه کرد که دستگاه های مرتبط نیز موظف به آگاهسازی کشاورزان در خصوص خودداری از آتش زدن پس مانده های محصولات کشاورزی پس از برداشت هستند.
در 2 سال گذشته 800 هکتار از جنگل ها و مراتع شهرستان گیلانغرب طی 67 فقره آتش سوزی طعمه حریق شد یا آسیب دید که بیش از 40 میلیارد خسارت به بار آورده است.
شهرستان گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه ، 175 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که 75 هزار هکتار آن جنگل و بقیه مرتع و نیزار است. 
منبع: ایرنا

خواندن 626 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395