شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 06:00

اطلاعات تکميلي

  • در رابطه با شبکه های پیام رسان داخلی ؛

نهادهای امنیتی هیچ گونه دسترسی به اطلاعات کاربران ندارند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آناهیتا یاوری

عصراقتصاد: سردار هادیانفر در گفتگو با عصر اقتصاد در رابطه با شبکه های پیام رسان داخلی اظهار کرد: مردم تمایل دارند که از سرویس های داخلی استفاده کنند اما شرط اینکه سرویس های داخلی بتوانند پاسخگوی مردم باشند، احتیاج به زمان دارد. یعنی تلگرام در سه سال گذشته هرچه بیشتر مورد استقبال مردم قرار می گرفت، مدیران آن شبکه پیام رسان روز به روز باگ ها و مشکلات آن را بر طرف می کردند تا به وضعیت مطلوبی رسید و مردم توانستند از آن استفاده کنند.

وی افزود: در حال حاضر نیز مردم باید به سرویس های داخلی اعتماد کنند ، چرا که هم اطلاعاتشان محفوظ می ماند و هم حریم خصوصی شان رعایت می شود.

رییس پلیس فتا ناجا ضمن بیان اینکه با استفاده از شبکه های پیام رسان داخلی، اطلاعات کاربران به خارج از کشور منتقل نمی شود و این بحث بسیار مهمی است که مردم باید به آن توجه داشته باشند، افزود: بهتر است مردم به پیام رسان های داخلی اعتماد کنند تا مدیران این پیام رسان ها روز به روز وضعیتشان را بهبود بخشند و به شرایط ایده آل برسند.

هادیانفر بیان کرد: تلگرام ضعف ها و باگ ها را ظرف شش ماه برطرف می کرد اما شبکه ‌های پیام رسان داخلی مشکلاتشان را کمتر از ده روز حل می کنند یعنی سرعت ترمیم و توسعه شان به شدت بالا است و تیم ها شبانه روز در حال فعالیت اند .

وی افزود: با توجه به اینکه همه ساز و کار‌های شبکه های پیام‌ رسان‌ داخلی بر اساس استفاده از توان جوانان نخبه است، در صورت استفاده شهروندان از این پیام رسان‌های داخلی، شاهد رشد و توسعه زیر ساخت‌ های آنها خواهیم بود.

وی همچنین از فعالیت چهار هزار و ۷۵۳ مورد تروریستی و داعشی در فضای مجازی خبر داد و اظهار کرد: ۶۵۰ کانال و گروه نیز در حوزه ضد اسلام و تبلیغات این‌ چنینی فعالیت می‌کنند و کانال ‌های قابل‌ توجهی نیز در امر فروش مواد‌مخدر، کالا‌های ممنوعه و... فعال هستند.

هادیانفر از رشد چشمگیر جرائم در فضای تلگرام خبر داد و ادامه داد: طبق آمار‌های ما در سال ۹۵، ۷۹. ۳۱ درصد جرائم در تلگرام رخ می‌داد که امسال این آمار به ۵. ۴۹ درصد از کل جرائم فضای مجازی افزایش یافته که از این میان حدود ۴۰ درصد مربوط به انتشار تصاویر خانوادگی و ۲۰ درصد مربوط به مزاحمت بوده است. به گفته او امروز بیش از ۴۹.۵ درصد از جرائم فضای مجازی در تلگرام رخ می‌دهد و حدود ۷۰ درصد از کل جرائم در پیام‌ رسان ‌ها و شبکه‌ های اجتماعی است.

وی ضمن بیان اینکه هیچ یک از نهاد های امنیتی مانند پلیس و سپاه به شبکه ‌های پیام رسان داخلی دسترسی ندارند، اظهار کرد: سرور های شبکه ‌های پیام رسان داخلی در اختیار خودشان است و این اطمینان را به کاربران می‌ دهیم که اطلاعات آنها در اختیار هیچ شخص حقیقی و حقوقی قرار نمی‌ گیرد و هیچ گونه دسترسی به اطلاعات کاربران وجود ندارد و تاکنون نیز هیچ شکایتی مبنی بر سو استفاده از اطلاعات کاربران در شبکه ‌های پیام رسان داخلی اعلام نشده و اگر چنین شکایتی وارد شد، قطعا از ادامه کار آن پیام رسان جلوگیری خواهد شد. اما به جهت تأکیدات ما که حتماً امنیت اطلاعات کاربران باید رعایت شود، حتی مدیر شبکه پیام رسان اجازه ندارد از اطلاعات خصوصی کاربران را بازدید کند.

رییس پلیس فتا ناجا ادامه داد: نکته بعدی این است که اگر جرمی در این حوزه محقق شد و مالباخته یا قربانی داشت، طبیعی است براساس شکایت شاکی، مراجع قضایی و پلیس از شبکه ‌های پیام رسان استعلام بگیرند و به شکایت شاکی رسیدگی کنند.

 

خواندن 476 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395