شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 12:20

افزایش 40 درصدی قیمت مسکن در برخی مناطق تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مدیرعامل بانک مسکن گفت: با اینکه قیمت خانه در برخی مناطق شهر تهران تا 40 درصد افزایش یافته اما در بافت‌های فرسوده نرخ‌ها رشد چندانی نداشته است.

«ابوالقاسم رحیمی انارکی» اظهار داشت: هفته گذشته مصوبه شورای پول اعتبار مبنی بر کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق مسکن یکم از هشت به 6 درصد و افزایش دوره باز پرداخت آن از 12 به 15 سال در بافت‌های فرسوده به بانک مسکن ابلاغ شد.
وی بیان کرد: این هفته این مصوبه برای اجرا به شعب بانک مسکن در سراسر کشور ابلاغ می شود.
مدیرعامل بانک مسکن اظهار داشت: بدون شک با کاهش سود تسهیلات و افزایش مدت بازپرداخت آن، تقاضا در بازار مسکن افزایش خواهد یافت.
شورای پول و اعتبار به تازگی با هدف حمایت از خانه دار شدن جوانان و نیز حمایت از اجرای برنامه بازآفرینی شهری دولت در بافت های فرسوده، با کاهش نرخ سود تسهیلات خرید مسکن در بافت‌های فرسوده از هشت به 6 درصد موافقت کرده است.
این نرخ همچنین در سایر مناطق شهری از 9.5 درصد به هشت درصد کاهش یافته است.
کارشناسان مسکن معتقدند با این مصوبه میزان اقساط تسهیلات بانک مسکن بین هفت تا 10 درصد کاهش خواهد یافت که می‌تواند در تحریک بازار مسکن، حمایت از خانه دار شدن جوانان و تسریع در نوسازی بافت های فرسوده شهری توسط بخش خصوصی موثر باشد.
راه اندازی صندوق مسکن یکم جوانان در دولت یازدهم با هدف خانه دار شدن جوانان کلید خورد؛ در این طرح هر فرد خانه اولی می تواند با سپرده گذاری یک ساله به میزان40 میلیون تومان، 80 میلیون ریال وام خرید دریافت کند که با این کار زوجین با سپرده گذاری هشتاد میلیون ریالی از 160 میلیون تومان وام با نرخ سود پایین بهره مند شوند.
طبق مقررات بانک مرکزی، تسهیلات خرید مسکن حداکثر می تواند 80 درصد از قیمت تمام شده ملک را پوشش دهد.
منبع: ایرنا

خواندن 2617 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395