شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 12:44

اطلاعات تکميلي

  • معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت

برای کشاورزان آینده و آموزش آنها نگران هستم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما باید همه به کشاورزی و هم به کشاورزان بپردازیم، ارتقای دانش و اطلاعات کشاورزان حال و آموزش کشاورزان آینده از سیاست‌های وزارتخانه است و من برای کشاورزان آینده و آموزش آنها نگران هستم.

 معرفی برترین‌های دانش آموختگان حوزه کشاورزی امروز شنبه ۲۲ اردیبهشت با حضور اسکندر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و جمعی از مسئولین و دانش آموختگان دانشگاه‌های کشاورزی و علمی – کاربردی در سالن خوشه وزارت جهاد و کشاورزی برگزار شد.

در این مراسم اسکندر زند، معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: یکی از محورهای اصلی در توسعه، آموزش است، هر کشوری که توسعه پیدا می‌کند یک موتور محرک دارد که در برخی کشورها این موتور آموزش و توسعه نیروی انسانی بوده است.

وی افزود: رویکردهای ما در کشاورزی رویکرد آب محوری به جای زمین محوری، کیفیت تولید به جای کمیت، توجه به پس از تولید، تولید برای صادرات و توجه به کشاورزان و کشاورز زادگان است.

زند در ادامه تصریح کرد: امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به توجه به ابعاد نرم‌افزاری داریم که همان تحقیقات، ترویج و آموزش است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: ۳۰ تا ۳۵ هزار دانشجو در مقاطع مختلف و در رشته‌های مختلف معرفی می‌شوند که پیش‌بینی می‌شود با همین روند بیکاری در بخش کشاورزی مدیریت شود. در حوزه حاکمیتی کار دیگر ما با وزارت آموزش و پرورش است که حدود ۱۰۸ هنرستان در حوزه کشاورزی جذب نیرو دارد.

زند با اشاره به عدم موفقیت در حوز فنی و حرفه‌ای تصریح کرد:‌ در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارو دانش موفق بوده‌ایم دولت باید فکری برای آن کند، سیاست‌های ما به سمت جذب کشاورز زادگان است اما جذب آنها بسیار سخت است آموزش‌های علمی و کاربردی به دوش وزارتخانه است که این آموزش‌ها باید پررنگ‌تر شود ما در وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با آموزش، نقش حاکمیتی نداریم و نقش ما تنها کمکی است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ما باید همه به کشاورزی و هم به کشاورزان بپردازیم، ارتقای دانش و اطلاعات کشاورزان حال و آموزش کشاورزان آینده از سیاست‌های وزارتخانه است و من برای کشاورزان آینده و آموزش آنها نگران هستم.

زند تشریح کرد: آموزش و پرورش دانشگاه‌ها و مراکز علمی و کاربردی ما برای کشاورزان آینده با جهت‌گیری‌هایی برای دغدغه‌های آنها باید همراه باشد، ما دانشجوی جدید علمی و کاربردی نمی‌پذیریم و از ظرفیت‌های موجود استفاده خواهیم کرد.

منبع: ایلنا

خواندن 399 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395