یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 ساعت 14:38

به متخصصان خودمان اعتماد کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

معاون حقوقی قوه قضائیه گفت: باید به متخصصان خودمان در کشور اعتماد کنیم تا دستمان به بیرون از مرزها دراز نباشد.

ذبیح الله خدائیان روز یکشنبه در مراسم رونمایی از دستاوردها و محصولات دانش بنیان مرکز تحقیقات پزشکی قانونی افزود: به عنوان مثال، پزشکان ما در استان ها مجهز به برترین نظریات پزشکی در سطح جهان هستند و این جای خوشبختی است.
وی با اشاره به سال ٩٧ به عنوان سال حمایت از تولید داخلی به فرموده مقام معظم رهبری افزود: امسال می توانیم حرکت های خوبی در اجرای فرامین رهبری برای استفاده از تولید داخل داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: اگر چنین اقداماتی را در کشور انجام دهیم بسیار موثر است اما متاسفانه برخی از دانشگاه های ما فقط دانشجو تربیت می کنند و ارتباط چندانی با موسسات، نهادها و کارخانجات، بیمارستان ها و حتی مراکز علمی و حقوقی ندارند.
خداییان ادامه داد: اگر دانشگاه ها کاربردی شود بهتر می توانیم به جامعه خدمت کنیم نه اینکه فقط دانشجو پذیرفته شود.
معاون حقوقی قوه قضائیه اظهار داشت: پزشکی قانونی بازوی توانمند دستگاه قضایی است و در اکثر پرونده ها و جرائمی که علیه اشخاص اتفاق می افتد، نظرات این سازمان مهم ترین نقش را در صدور رای و احقاق حق دارد.
خدائیان افزود: در بسیاری از پرونده های حقوقی نیاز به نظریات پزشکی قانونی داریم و هرچه سطح علمی همکاران ما در پزشکی قانونی بیشتر باشد، و هرچه از نظرات علمی روز دنیا بیشتر استفاده کنیم، قطعا در رای که صادر می کنیم در احقاق حق و اجرای عدالت موفق‌تر خواهیم بود.
وی اضافه کرد: در مدتی که آقای احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور این مسئولیت را دارند، به صرف تشکیل اداره پزشکی قانونی در استان ها اکتفا نکرده و از نظرات پزشکان نیز استفاده کرده و از این رو فعالیت های علمی چشمگیری در این زمینه صورت گرفته است.
در مراسم رونمایی از دستاوردها و محصولات دانش بنیان مرکز تحقیقات پزشکی قانونی ذبیح الله خداییان معاون حقوقی قوه قضائیه، رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و جمعی از مدیران و مسئولان وزارت بهداشت و سازمان پزشکی قانونی حضور داشتند.
در این مراسم دستاوردهایی همچوم اسکن سه بعدی و بازسازی مجازی صحنه جرم، کالبدشکافی مجازی و تخت تشریح مجازی، دستگاه گاز کروماتوگراف، سیستم بررسی فعالیت های اتونوم در حین مواجهه با صحنه مجازی و کیت اندازه گیری متانول در مشروبات الکلی رونمایی شد.
منبع: ایرنا

خواندن 552 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395