دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 ساعت 16:25

قیمت نفت نزولی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

قیمت نفت صبح روز دوشنبه به دلیل افزایش مخالفت ها با تحریم ایران کاهش یافت و از رکورد هفته گذشته خود که در چند سال اخیر بی سابقه بود، فاصله گرفت.

خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، قیمت نفت برنت دریای شمال در ساعت 06:48 صبح روز دوشنبه به وقت گرینویچ در بازار لندن با 33 سنت یا 0.4 درصد کاهش نسبت به آخرین قیمت جمعه گذشته به 76 دلار و 79 سنت رسید. 
نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز در بازار نایمکس این کشور به بهای 70 دلار و 44 سنت معامله شد که نسبت به آخرین قیمت آن در جمعه گذشته 26 سنت یا 0.3 درصد کاهش داشت. 
قیمت نفت های پایه اروپا و آمریکا هفته گذشته به دلیل انتظار بازار برای کاهش صادرات ایران در نتیجه بازگشت تحریم های آمریکا، رکورد زد و به ترتیب با رسیدن به سطوح 78 و 71.89 دلار، بالاترین سطح خود از نوامبر 2014 را تجربه کردند.
افزایش فعالیت های حفاری در آمریکا نیز به کاهش قیمت های نفت در روز جاری کمک کرد.
«گرگ مک کنا» استراتژیست ارشد بازار در کارگزاری آتی «آکسی تریدر» واقع در استرالیا به رویترز گفت: اگر آمریکا هدف کاهش صادرات نفت ایران را دنبال کند، عرضه نفت در بازارها حدود یک میلیون بشکه در روز کاهش می یابد. 
وی افزود: اما هنوز بازارها به این یقین نرسیده اند که آمریکا نفت ایران را تحریم کند، آلمان اعلام کرده است که از شرکت های خود در برابر تحریم های آمریکا محافظت خواهد کرد. 
مک کنا ادامه داد: ایران نیز اعلام کرده است که غول نفتی فرانسه یعنی شرکت توتال هنوز از میدان های نفتی که توسعه آنها را بر عهده دارد، خارج نشده است. 
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا پیش از رسیدن به سررسید 12 مه (22 اردیبهشت) اعلام کرد، تعلیق تحریم های ایران را تمدید نمی کند. 
منبع: ایرنا

خواندن 331 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395