دوشنبه, 28 خرداد 1397 ساعت 12:25

اطلاعات تکميلي

  • معاون وزیر نیرو:

خاموشی گسترده در کشور نخواهیم داشت

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

معاون وزیر نیرو گفت: با توجه به وضعیت برق تابستان امسال هیچ گونه خاموشی گسترده و با برنامه ای در هیچ نقطه ای از کشور نخواهیم داشت.

همایون حائری اظهار داشت: مردم و مسئولان برای صرفه جویی در مصرف برق بسیار کمک کرده اند و با همکاری که مردم خواهند داشت این مهم در آینده هم کنترل خواهد شد.
وی افزود: وضعیت برق کشور با توجه به صرفه جویی های صورت گرفته با وجود گرم شدن هوا تا به حال خوب بوده است.
معاون وزیر نیرو با اشاره به بهره برداری از چند طرح و پروژه در سفر به خوزستان ادامه داد: ترانس پنجم پست اهواز با ظرفیت 315 مگاولت آمپر احداث شده که در شرایط فعلی می تواند به پایداری برق در خوزستان کمک کند.
حائری اضافه کرد: بر اساس آخرین گزارشهای دریافتی تعمیرات نیروگاه های استان خوزستان انجام شده است و به خوبی وارد مدار شده اند و آماده تامین برق هستند.
وی با اشاره به برنامه وزارت نیرو در حوزه انرژی های نو برای افزایش 2 برابری ظرفیت آنها افزود: در پایان سال 95 این ظرفیت حدود 250مگاوات بود که در  پایان سال 96 به بیش از 500 مگاوات رسید و امیدواریم این رشد 2 برابری سالانه به خوبی انجام شود.
استان خوزستان در حال حاضر دارای 6 نیروگاه و 160 ایستگاه انتقال و فوق توزیع برق است. 
حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی عصر یکشنبه برای سفری دو روزه وارد خوزستان شد و از دکل های برق اهواز که در توفان اخیر صدمه دیده و تعمیر شده بودند و همچنین نصب ترانس پنجم پست اهواز2 بازدید کرد. 
حائری روز دوشنبه در سفر به شوش، ضمن بازدید از پست های ناحیه شمال، در مراسم کلنگ زنی پست 400 کیلووات صدر حضور خواهد یافت.
منبع: ایرنا

خواندن 267 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395