شنبه, 02 تیر 1397 ساعت 15:03

تاکید کلانتری بر مسئولیت تاریخی کشورهای صنعتی برای حفظ محیط زیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در اجلاس دو روزه «وزرا برای اقدام زیست محیطی» بر مسئولیت تاریخی کشورهای صنعتی در خصوص تامین منابع مالی، انتقال فناوری و ظرفیت سازی برای کشورهای کمتر توسعه یافته در زمینه محیط زیست تاکید کرد.

عیسی کلانتری در اجلاس جهانی تغییرات آب و هوایی که به میزبانی بروکسل تحت عنوان نشست «وزرا برای اقدام زیست محیطی» تصریح کرد: روش‌های سیاسی سازی در کنوانسیون، مغایر روح حاکم  بر همکاری‌های جمعی است.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های فراوان کشور در حوزه‌های زیست‌محیطی از اعمال تحریم‌های ظالمانه هیات حاکمه آمریکا به شدت انتقاد کرد.

ملاقات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با وزرای محیط زیست نروژ، آلمان و لهستان

کلانتری همچنین در حاشیه سفر به بروکسل با اولوا الوستون - وزیر محیط زیست نروژ - دیدار کرد و دو طرف بر گسترش همکاری‌های محیط زیستی به ویژه علاقه‌مندی به همکاری در حوزه مدیریت سواحل و آلودگی‌های دریایی تاکید کردند.

ملاقات با وینجا شولز - وزیر محیط زیست آلمان - از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به بروکسل بود که در آن دو طرف ضمن بررسی زمینه‌های همکاری‌های دو جانبه محیط زیستی، تقویت همکاری‌ها در خصوص انتقال فناوری، بهینه‌سازی مصرف انرژی، پسماند و گرد وغبار و محیط های طبیعی را از جمله اولویت‌های همکاری برشمردند.

معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از سفر دو روزه خود با وزیر محیط زیست لهستان و میزبان اجلاس cop۲۴ ۲۰۱۸ دیدار و در خصوص گسترش همکاری‌های دو جانبه گفتگو کرد.

دیدار و گفتگو با میگل آریاس کانیته - کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا - درباره زمینه‌ها و نحوه گسترش همکاری‌های دو جانبه از دیگر بخش‌های سفر دو روزه عیسی کلانتری به بروکسل بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، کلانتری در روزهای ۳۰ و ۳۱ خردادماه به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بروکسل برای «تغییرات آب و هوایی» شرکت کرد. هدف این نشست تلاش برای نزدیک کردن مواضع اختلافی و دیدگاه‌های کشورهای جهان به منظور دستیابی به توافقی جامع در نشست آتی کنوانسیون تغییرات آب و هوایی بود.

منبع: ایسنا

خواندن 288 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395