سه شنبه, 26 تیر 1397 ساعت 09:24

اطلاعات تکميلي

  • نماینده مجلس در گفت‌وگو با عصراقتصاد؛

عملکرد صدا و سیما مغایر منافع ملی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: رهبر انقلاب اسلامی روز یکشنبه با دعوت از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، تیم اقتصادی دولت را میاندار و محور اصلی کار و تحرک در کشور خواندند و همه دستگاه‌ها را به هماهنگی با آن فراخواندند.

سخنان رهبری برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و بیان شروط موفقیت در این مسیر حاوی نکات بسیار مهمی بود از جمله تاکید ایشان بر ارائه تصویر مقتدرانه از دولت به عنوان یکی از شروط غلبه بر تنگناها. موضوعی که می‌تواند سرلوحه عملکرد هر سه قوه و تمام دستگاههای اجرایی و البته طبق تاکید ایشان صداو سیما باشد.

پروانه مافی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با عصراقتصاد با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر ارسال تصویر مقتدرانه از دولت خاطر نشان کرد: این موضوع از دو جنبه قابل بررسی است. یکی افزایش تلاشگری و فعالیت بیشتر دولت به ویژه تیم اقتصادی به عنوان میاندار و فرمانده اقتصادی و دوم بازتاب این فعالیت ها برای مردم از طریق رسانه ملی.

 عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی ادامه داد: کابینه دولت دوازدهم زمانی می تواند تصویر مقتدرانه ای از خود به مردم ارائه کند که عملکرد مناسبی در شرایط بحرانی داشته و تصمیمات و سیاست های به موقع اتخاذ کند و امروز این تلاشگری به اندازه کافی در بدنه دولت و تیم اقتصادی دیده نمی شود که بتواند آن را منعکس کند.

مافی با اشاره به اینکه نفس تلاشگری برای مردم جذاب و امیدوار کننده است، خاطر نشان کرد: از آنجایی که تقویت و توسعه امید مردم ضرورت امروز کشور است، باید این تلاشگری و تحرک را در گروه‌های مختلفی که در کشور به طور موازی مشغول فعالیت اقتصادی هستند، توسط مردم مشاهده شود تا فضای یاس و نا امیدی نسبت به آینده در جامعه حاکم نشود.

وی افزود: با وجود تصمیمات و سیاست های جدید اعلام شده از سوی دولت امروز ما در اجرا و عملکرد و راهکار، تصویری توانا و کارآمد از سوی کابینه اقتصادی مشاهده نمی کنیم.

مافی که ریاست کمیسیون مشترک در‌آمد پایدار شهرداری‌های کشور را نیز برعهده دارد، با اشاره به رگزاری جلسات غیر علنی صحن مجلس با تیم اقتصادی در خصوص مسائل امروز کشور گفت: کمیسیون‌های تخصصی پیشنهاداتی ارائه دادند و براورد کلی این جلسات مثبت و موثر است اما هنوز ثمره نداده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، برخورد قاطع، موثر وفوری با متخلفان را از جمله راهکارهای مقابله با مشکلات اقتصادی دانست و گفت: خوشبختانه در این زمینه دولت با همکاری قوه قضاییه مسیر خوبی را در پیش گرفته است اما باید این برخوردها ادامه یابد چرا که تخلفات وسیع و چشمگیر زیبنده نظام اسلامی نیست.

این سیاستمدار اصلاح طلب به لزوم اشراف و اعمال قدرت بر مبادلات مالی و مبارزه جدی با پولشویی اشاره کرد و تصویب قوانین مرتبط با آن را از جمله ابزارهای موثر در این زمینه به ویژه مبارزه جدی با فساد و قاچاق دانست.

مافی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر جدی گرفتن سیاست های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: دولت با تکیه بر سیاست های اقتصاد مقاومتی باید به علاج واقعه قبل از وقوع بپردازد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با انتقاد از عملکرد صداو سیما به عنوان رسانه ملی گفت: شرط اصلی موفقیت در همه عرصه ها این است که همه از جمله مردم و مسئولین از روحیه قوی و عزم راسخ برخوردار باشند و این موضوع باید با انعکاس اقتدار دولت محقق شود.

مافی ادامه داد: صدا و سیما عملکرد مثبت دولت را در همین حدی که تا امروز داشته هم بازتاب نداده و با سیاه نمایی و منفی گرایی و بیان تنها نقاط ضعف قوت دولت، تصویری عکس منافع کشور و آنچه در بیانات رهبر انقلاب تاکید شد، ارائه می دهد. این در حالی است که امروز آمریکا با تمرکز بر مهره های اقتصادی کابینه به توطئه چینی برای ایران ادامه می پردازد.

نماینده تهران گفت: دولت در صحنه بین الملل با بازنگری موثر و عملکرد مناسب اقتدار خود را نشان داد و صدا و سیما باید آن را منصفانه بازتاب دهد.

خواندن 338 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395