سه شنبه, 17 مهر 1397 ساعت 10:27

اطلاعات تکميلي

  • انتخابات ریاست جمهوری برزیل به دور دوم کشید

ترامپ برزیل در یک قدمی پیروزی    

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 عصر اقتصاد:  روز یکشنبه انتخابات ریاست جمهوری برزیل برگزار شد و با توجه به نتایج اولیه شمارش آرا این انتخابات به دور دوم کشیده شد. با این همه به نظر می رسد که ژایر بولسونارو نامزد راستگرایان که به دلیل مواظع خود در مورد مسائل مختلف لقب ترامپ برزیل را به خود اختصاص داده است، شانس بالایی برای پیروزی در این انتخابات دارد.

به گزارش یورونیوز، شورای عالی انتخابات برزیل شامگاه یکشنبه اعلام کرد رقابت میان ژایر بولسونارو نامزد راستگرا با فرناندو حداد از حزب کارگر به دور دوم انتخابات انجامیده است. نتایج شمارش حدود ۹۹ درصد آرا پیشتازی بولسونارو را تایید می‌کند. بولسونارو و حداد به ترتیب با کسب ۴۶/۷ و ۲۸/۳۷ درصد از کل آرای دور نخست راهی مرحله دوم این انتخابات می‌شوند.

بولسونارو که به‌عنوان سیاستمداری پوپولیست شناخته می‌شود، یک نظامی سابق است که توانست با تکیه بر وعده مبارزه با فساد و سامان دادن به نظام مالیاتی کشور، در انتخابات اخیر حزب خود را از حاشیه به متن بزرگترین کشور آمریکای لاتین بیاورد.

«حزب سوسیال لیبرال» در حال حاضر در مجلس نمایندگان برزیل تنها ۸ کرسی دارد و فاقد یک گروه پارلمانی است. با این حال حضور موفق آقای بولسونارو در انتخابات ریاست جمهوری، امکان افزایش قدرت این حزب را در انتخابات آینده، دوچندان کرده است.

فرناندو حداد، نامزد حزب چپگرای کارگر برزیل و شهردار سابق سائوپائولو پس از بیرون شدن لولا دا سیلوا، رئیس جمهوری پیشین از گردونه رقابت‌ها، با شانس کمتر وارد کارزار انتخاباتی شد. در صورتی که احزاب چپ و چپ میانه نتوانند برای حمایت از آقای حداد در دور دوم به اتفاق برسند، احتمال دور شدن این جریان از قدرت سیاسی در برزیل بسیار بالا است.

نتیجه دور نخست انتخابات برزیل نشان داد که بسیاری از رأی دهندگانِ خسته از فساد گسترده، پس از سالها، در حرکتی وسیع برای ایجاد تغییر در سیاست و ایجاد اصلاحات در این کشور به راست‌گرایان امید بسته‌اند. در روز رای گیری بیرون بسیاری از مراکز رای گیری صف های طولانی مردم گزارش شد. حدود ۱۵۰ میلیون شهروند برای رای دادن واجد شرایط بودند.

رأی‌گیری دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری برزیل روز یکشنبه 6 آبان‌ماه برگزار می‌شود.

 

خواندن 498 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395