سه شنبه, 29 آبان 1397 ساعت 11:02

پتروشیمی کارون از واردات خوراک CO بی نیاز می‌شود  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مدیر پروژه های سرمایه ای پتروشیمی کارون از آغاز ساخت واحد استراتژیک هایکو به منظور تولید گاز منواکسید کربن و هیدروژن در راستای تامین خوراک پایدار پتروشیمی کارون خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی،  «حسین رفیع زاده» درباره اجرای طرح جدید توسعه پتروشیمی کارون، گفت: پتروشیمی کارون تنها تولید کننده محصولات استراتژیک و با ارزشی همچون TDI و MDI در ایران محسوب می شود،به گونه ای که براساس نشریه ICIS قیمت نهایی این محصولات در منطقه خاورمیانه، برمبنای قیمت شرکت پتروشیمی کارون تعیین می‌شود که این موضوع افتخاری برای مجموعه پتروشیمی محسوب می گردد.

مدیر پروژه های سرمایه ای پتروشیمی کارون افزود: گاز منواکسید کربن و هیدوژن جزو خوراک های اصلی تولید محصولات TDI و MDI می باشد و تاثیر مستقیمی در فرآیند تولید پایدار محصولات این مجتمع،دارد به گونه ای که هرگونه کمبود و یا قطع گازها منواکسید کربن و هیدوژن باعث توقف تولید محصولات اصلی این شرکت گردیده و عدم النفع ناشی از تولید مستمر و پایدار با ظرفیت طراحی ، بسیار قابل توجه می باشد.

شرکت خارجی که جزو یکی از معتبرترین صاحبان لیسانس واحد HYCO می باشد، ارائه لیسانس و طراحی پایه و تامین کاتالیست های واحد را انجام می دهد و شرکت ایرانی طراحی تفصیلی،تدارکات و خرید کل پروژه،عملیات ساختمان و نصب،پیش راه اندازی و راه اندازی و تامین لوازم یدکی دوسالانه پروژه را انجام خواهد داد. حسین رفیع زاده بیان داشت : این پروژه در ۵ مرحله شامل ارائه لیسانس و طراحی پایه،طراحی تفصیلی،تدارکات و خرید کل پروژه،انجام عملیات ساختمان و نصب و پیش راه اندازی و راه اندازی در حال انجام می باشد. .قرارداد این پروژه از مردادماه سال ۱۳۹۷ وارد فاز اجرایی گردیده و هم اکنون طراحی پایه آن در مرحله پایانی بوده و متعاقبا طراحی تفصیلی و خرید تجهیزات اصلی پروژه آغاز خواهد گردید.

همچنین با رایزنی و برگزاری جلسات فشرده با سازنده کاتالیست های پروژه مبنی بر کوتاه نمودن زمان ساخت و تحویل،مراحل ساخت چهار نوع کاتالیست اصلی واحد در کارخانه سازنده به اتمام رسیده و کاتالیست های مذکور حمل و تحویل این شرکت گردیده است.

وی افزود : با پیگیری مسئولین این شرکت و همکاری بسیار عالی شرکت صاحب لیسانس و همچنین پیگیری های مستمر مدیریت طرح و پیمانکار اصلی،این شرکت موفق به خرید قطعات و تجهیزاتی همچون کاتالیست های واحد گردیده و از ابتدای آذرماه سال جاری نیز طراحی تفصیلی اجرا خواهد شد که تماماًتوسط شرکت ایرانی براساس برنامه زمانبندی ماه انجام می پذیرد.

مدیر پروژه های سرمایه ای پتروشیمی کارون درخصوص کاربرد محصولات تولیدی این شرکت اظهار نمود : محصولات TDI و MDI این شرکت،جزو مواد اصلی و استراتژیک در بسیار از صنایع است. وی افزود کاربردهای اصلی این محصولات در صنعت فوم های نرم شامل فوم مبلمان،زیره کفش،تشک خواب و ... و فوم سخت در صنعت خودروسازی،فوم یخچال سازی و دیگر قطعات صنعتی و نیمه صنعتی بوده که این امر موجب شده تا محصولات تولیدی این شرکت از اهمیت ویژه ای برخوردار شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت مسئولین و همکاری دو شرکت ایرانی و خارجی طرح هایکو، بتوانیم براساس برنامه زمان بندی، پروژه هایکو را به بهره برداری رسانده و ضمن افزایش تولید و رسیدن به رکوردی جدید در شرکت پتروشیمی کارون، در پیشرفت و آبادانی کشورمان و صنایع پایین دستی داخلی گام های موثری برداریم

خواندن 81 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395