جمعه, 15 بهمن 1395 ساعت 22:40

حسین فریدون سکوت را شکست

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصر اقتصاد : بعد از قریب به دو سال که با طرح بعضی از مسایل بر علیه حسین فریدون برادر و دستیار ویژه رییس جمهور، که توسط زاکانی مطرح شد و به دنبال آن پیوسته توسط مخالفین و منتقدین دولت ، موضوع فعالیت های دستیار ویژه رییس جمهور را به عنوان یک رویه برای تضعیف رییس جمهور استفاده میشد، حتی در این خصوص بعضی از مقامات نظارتی و نمایندگان مجلس هم خلاف رویه معمول از بردن نام کامل وی و طرح اتهاماتی علیه او اجتناب نمی کردند.
در طول این مدت فریدون شخصا حاضر به عکس العمل در قبال این مسایل نبود و بارها بر رعایت اخلاق  و حفظ حرمت ها تاکید داشت و از دفاع از شخص خود پرهیز می کرد و معتقد بود ، باید به مسئولین نظارتی کشور فرصت رسیدگی و استخراج صحت و سقم مسایل را داد.
اما اواسط دی ماه  46 نفر از نمایندگان طی نامه ای به رییس جمهور ، بطور کتبی اتهاماتی را در مورد حسین فریدون مطرح کردند، که با توجه به شرایط پیش امده ، حسین فریدون ادامه سکوت راجایز ندانسته ، این بار طی نامه ای ازرییس مجلس شورای اسلامی درخواست رسیدگی به موضوع را نمود.
به نظر می رسد بعد از این که نامه کتبی و رسمی 46 نماینده مجلس در صحن علنی قرایت شد و عملا به طرح اتهامات صورت رسمی داد، سکوت برادر رییس جمهور می توانست به تثبیت این اتهامات رسمیت اداری بدهد. درعین حال سخنان هفته گذشته سخنگوی قوه قضاییه که به مطرح کنندگان این اتهامات اعلام کرده بود که منسوب رییس جمهور می تواند علیه این اتهامات غیر مستند شکایت کند،حسین فریدون را متقاعد کرد که سکوت وی باعث افراط مخالفین دولت شده است  ،  در نتیجه وی در نامه ای به رییس مجلس ضمن در خواست قرایت پاسخ وی در صحن مجلس ، خواهان رسیدگی در کمیسیون نظارت بر رفتار نمایندگان شد.
متن نامه حسین فریدون به رییس مجلس به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم
احتراماً با عنایت به قرائت تذکر تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ریاست محترم جمهوری در جلسه علنی مورخ 15/10/1395، متضمن ایراد نسبت‌های ناروا به اینجانب مبنی بر فساد اقتصادی، ضمن تکذیب کلیه موارد مندرج در نامه فوق و رد کلیه اتهامات انتسابی که از مصادیق افترا و هتک حرمت موضوع ماده 697 قانون مجازات اسلامی به‌شمار آمده و از دایره شمول اصل 86 قانون اساسی و ماده 77 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس مبنی بر مصونیت نمایندگی، خارج بوده و با اصول 22 و 37 مبنی بر حاکمیت اصل برائت و مصون بودن حیثیت اشخاص از تعرض، منافات دارد.
خواهشمند است دستور فرمائید مطابق ماده 78 قانون آئین‌نامه داخل مجلس شورای اسلامی، مفاد نامه در اولین فرصت در اولین جلسه علنی قرائت و موضوع جهت رسیدگی به هیأت ماده (1) قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مصوب 15/1/1391، ارجاع گردد.
با احترام
حسین فریدون
ارجاع نامه حسین فریدون به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان
به دنبال قرائت نامه فریدون در صحن علنی  مجلس شورای اسلامی ، اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس از ارجاع نامه حسین فریدون به رئیس مجلس به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس برای بررسی خبر داد.

خواندن 3044 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395