شنبه, 12 فروردين 1396 ساعت 04:06

واکنش امام جمعه تهران به ادعاها درباره جزایر سه‌گانه ایرانی

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

امام جمعه موقت تهران با اشاره به برگزاری اجلاس سران عرب بر مالکیت ایرانی جزایر سه گانه  تاکید کرد و گفت که دست درازی به این جزایر تودهنی ملت ایران را به دنبال خواهد داشت.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران، برگزاری اجلاس سران عرب را با دو افتضاح همراه دانست و گفت: افتضاح اول آنها این بود که به سمت رسمیت شناختن دولت غاصب صهیونیستی رفتند و افتضاح دوم ادعای مالکیت جزایر سه‌گانه بود که لکه ننگی برای این اجلاس به شمار می‌رود. این جزایر ایرانی بوده و ایرانی خواهد ماند و هر کس بخواهد به آنها دست درازی کند تو دهنی محکمی می‌خورد.

 وی با اشاره به گذشت دو سال از تهاجم سعودی‌ها به یمن اظهار کرد: در این مدت 32 هزار نفر در این کشور شهید و زخمی شده‌اند، این جنایات یک مباشر دارد که آن دولت سفاک اسراییلی است و یک محرک مثل دولت آمریکا که برای عربستان سلاح می‌فرستد و یک مشوق دارد که آن سکوت سازمان‌های بین المللی است. دولت سعودی بیش از این کارنامه‌ خود را  سیاه نکند و به اسلام آسیب نزند.

سیداحمد خاتمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به روسیه گفت: یکی از سیاست‌های خارجی نظام ما روابط صلح آمیز با دول غیر محارب است و روسیه در شرایط کنونی مصداق دول غیر محارب به شمار می‌رود و ما در عرصه‌های بین المللی با یکدیگر هم افزایی داریم.

وی ادامه داد: درهای سیاست‌خارجی کشور ما به روی دو دولت بسته است و اگر آنها به همین شکل بمانند بسته خواهد ماند یکی دولت غاصب رژیم صهیونیستی و یکی دولت محارب آمریکاست که لحظه‌ای از توطئه از ملت ما دریغ ندارد. اما درب سیاست خارجی ما به روی همه آنهایی که بخواهند روابط متقابل عادلانه داشته باشند، باز است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سیاست ایران هراسی برخی از کشورها نیز اظهار کرد: از سویی آمریکایی‌ها می‌خواهند تحریم سپاه را به سنا و مجلس ببرند، از سویی دولت عربستان و اردن بیانیه‌ای مشترک می‌دهند و به دروغ از دخالت ایران در امور داخلی کشورهای دیگر می‌گویند و بحرین که زندان مردمش است علیه ما حرف می زند اینها از حاکمیت اسلام ناب محمدی می‌ترسند.

خاتمی با اشاره به رزمایش‌های نظامی ایران یادآور شد: ما از ابتدای انقلاب اسلامی تا حالا به هیچ کشوری هجمه نکرده‌ایم و نمی‌کنیم ولی اگر کشوری بخواهد کمترین تعرضی به نظام اسلامی ما داشته باشد تودهنی محکمی می‌خورد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری درباره  وضعیت فرهنگی کشور نیز گفت: جوانان که با فضای مجازی، اینترنت و شبکه‌های دیگر سرو کار دارند خطر را احساس کنند و بدانند که اینها آتشی است که دین،‌ اخلاق و نظام و استقلال کشور را هدف قرار داده است تا زمانی که خطر احساس نشود مقابله‌ هم شکل نمی‌گیرد لذا مسئولین فرهنگی‌، حوزه‌ها، وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های مربوطه وارد میدان شوند و خود را قرارگاه مبارزه با تهاجم فرهنگی ببینند. فقط این است که می‌تواند مقابل این تهاجم‌ها مقاومت و ایستادگی کند.

وی با تبریک ولادت امام  محمدباقر(ع)، آغاز ماه رجب و آغاز سال نو اظهار کرد: ما در نوروز خدا را یاد می‌کنیم و این متفاوت از نوروزی است که ترامپ و اوباما منافقانه به ملت ایران تبریک گفتند و در همین حال علیه مردم ما توطئه می‌کنند.

خاتمی با اشاره به نام گذاری سال 96 به نام سال تولید و  اشتغال اظهار کرد: مدیران جهادی در عرصه اقتصادی وارد شوند و امنیت سرمایه‌گذاری تامین شود و به الزامات این امر توجه جدی صورت گیرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به فرارسیدن روز جمهوری اسلامی تصریح کرد: زمانی که جمهوری اسلامی شکل گرفت دو تز بر دنیا حکومت می‌کرد یکی حکومت کمونیستی شرق و دیگری حکومت لیبرال دموکراسی غرب در این شرایط مردم تز سوم یعنی مردم سالاری دینی را مطرح کردند و این تاکیدی است که نه می توان جمهوریت را از آن جدا کرد و نه اسلامیت را.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها از کاندیداها و هواداران‌ آنها خواست که تبلیغاتشان در شأن جمهوری اسلامی و با رعایت صداقت، اخلاق و قانون مداری باشد و از تخریب و توهین و تهمت و بی انصافی بپرهیزند.

منبع : ایسنا

خواندن 2591 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395