دوشنبه, 22 خرداد 1396 ساعت 04:36

تعدیل واقعی قیمت ها

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خوانندگان عزیز تر از جان فکر نکنند که مازان در یک گوشه دفتر نشسته و برای خودش خرناس خرس می کشد و بی خیال غم شنا عزیزان است!
در همین دو، سه، چهار و پنج روز گذشته ، همینطور که در اوراق نشریات و صفحات سایت ها به دنبال سوژه برای طنز می گشتم ، که مطلبی را به نام طنز روزانه قلمی کنم ، تا حق التحریری برای رزق و روزی عایله کور و کچل خود فراهم نمایم ، متوجه شدم که یک پدیده ای بنام "واقعی" در ادبیات اقتصادی کشور ظهور کرده که مفهومی غیر از ان دارد که شما تصور میکنید.
البته در گذشته نه چندان دور ، "تعدیل قیمت ها" همین نقش را تا حدودی داشت، که به معنی گران کردن قیمت ها بود.
همین پریروز و پس پریروز یکی از اصحاب بخش خصوصی فرموده بودند که باید قیمت ارز واقعی شود و وقتی تا انتهای مطلبش را خواندم متوجه شدم که معتقدند قیمت ارز باید بالای 4200 تومان باشد.
آنوقت همین دیروز و پریروز هم خواندم که وزیر نیرو فرموده باشند"قیمت آب و برق"باید "واقعی" شود، که وقت تا انتهای مطلب را خواندم باز هم متوجه شدم منظورشان بالارفتن قیمت آب و برق است.
با همین سیاق پیش برویم ، ممکن است در آینده بعضی از حضرات کاربردهای جدیدی را از "واقعی "برایتان رونمایی کنند، مانند:قیمت واقعی مسکن، قیمت واقعی طلا، نرخ واقعی تورم، ارزش واقعی اختلاس ، رانت واقعی، لوطی خور کردن واقعی ، لفت و لیس واقعی، دستمزد واقعی مدیران، تخفیف واقعی املاک ....
مازان
بازدید 248 مرتبه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395