جمعه, 26 خرداد 1396 ساعت 22:32

گزارش یک افطاری تخصصی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

پنجشنبه 25 خرداد و شب 21 ماه مبارک رمضان ، از سریال افطاری های تخصصی رییس جمهور، سهم رسانه ها بود، که میزبان خودش 20 دقیقه تاخیر داشت در مجموعه اجلاس سران .
طبق معمول همه ساله این افطاری ها، نهادمسئول برنامه ریزی این گونه مراسم ، به تعدادی از مدیران رسانه ها ( که اکثرا از خواصند) وقت سه دقیقه ای داده بود که شروعش با محمدعلی وکیلی مدیرمسئول روزنامه ابتکاربود، که عناوین متعددی را یدک میکشد و کسی را یارای بی اعتنای به وجود شریف حضرتشان نیست ، تاضمن یادآوری مقامات منیع و متعدد خود، متنی برگردن روحانی بابت همکاری رسانه ها در دوره انتخابات با وی بگذارد ، که خوشبختانه متوجه شدیم همراهی روزنامه های شرق، اعتماد، آرمان، آفتاب یزد و دنیای اقتصاد با روحانی باید مایه مباهات وی باشد.
البته همراهی روزنامه ابتکارهم مایه مباهات بود، اما چون خودمدیر مسئولش سخن می گفت ، دیگربی تقوایی بود ازمطبعه خودش نام ببرد.
وی برای نام بردن از اشراف روزنامه ها بیش از هشت دقیقه به جای سه دقیقه وقت مجلس را صرف کرد، تا بیش از آقای رییس جمهور، باقی چند صد رسانه حاضر متوجه شوند که وادی رسانه ها،  تافته جدا بافته دارد و حضور بقیه که طفیل رهند نه افتخاری دارد و نه ارزش یادآوری.
البته این شرح طولانی مقامات و افتخارات و بیش از مدت معین ،  اعتراض مجری را به دنبال داشت و نادعلی مدیر سایت جماران به عنوان سخنران بعدی  را موظف کرد تا بیش از سه دقیقه سخن نگوید.
نادعلی هم که ظرافت و لطافت کلام محمدعلی وکیلی مدیر مسئول روزنامه ابتکار و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رییسه مجلس و نماینده مجلس شورای اسلامی در هیات نظات بر مطبوعات و عضو هیات مدیره انجمن مدیران روزنامه های غیر دولتی تهران را نداشت، به جای سه دقیقه 15 دقیقه سخن راند ، که صنمی و اشرافی از رسانه ها را نام نبرد و به بیان مواضع اصلاح طلبی پرداخته در پایان هم با کنایه ای حق مجری را کف دستش گذاشت.
مجری هم تلافیش را سر بقیه نوردیده های همیشگی بخش اطلاع رسانی ریاست جمهوی درآورد و اعلام کرد که وقت سخنرانان تمام شده و از آقای رییس جمهور دعوت به سخنرانی کرد.
رییس جمهورهم که بیش از مقام اجرایی یک اهل علم است با تلفیق شب قدر و شهادت مولا، بحث را به رسانه ها کشاند و ضمن تقدیر، به تعدادی از رسانه ها که هنوز ادبیات انتخاباتی را پایان نداده بودند، نصایحی کرد.
در پایان این سخنرانی ها ، با توجه به این که ما صدها رسانه جزء بد اخلاق ها نبودیم و در ردیف آریستوکرات مایه مباهات رسانه ای هم نبودیم ، در اصلاح طلبی هم محلی از اعراب نیستیم ، ضمنا عملگی ایام انتخاباتمان هم نه ارزش افتخار و مباهات داشت و نه نقد رییس جمهوررا ، در نتیجه نه سرپیار بودیم و نه ته پیاز و احتمالا جزء قازوراتی که باید به غذای افطاری دل خوش میکردیم .
مراسم افطار را در سالنی چیده بودن که در کمرکش سالن چند نفر ایستاده بودند تا مارا به بخش شرقی سالن راه ندهند که جای بزرگان دولت و اشراف رسانه بود و بعد از نماز معلوم شد که محل افطاری میزبان هم در همان بخش است.
بنابراین در همین بخش قازورات ،همنشین مدیران رسانه های غیر قابل مباهاتی مانند ایرنا، ایسنا، کهنه سربازهایی مانند بهزادی و معزی و سایرین شدیم.
بختیاری کباب بعد از قیمه بادنجان میز ما از قلم افتاده بودکه چون بنده با این نوع کباب میانه ای ندارم ، جرات کردم از مسئولین پذیرایی با سه واسطه و چندین مرتبه خواهش و تمنا برای عزیزان هم میز بختیاری کباب گرفتم که موجب تشویق یاران شد وبه قدر لذت سخنرانی برای دکتر وکیلی صاحب مقامات عالیه ، لذت بردیم.
در ادامه از فرصت بهره هوشمندانه بردیم با همگنان قدیم و مدیران قازوراتی رسانه ها دیدار وگپ و گفت داشتیم.
امادراین میان معلوم نشد که چرالیوان کاغذی یکبارمصرف جناب خددادی مدیرعامل محترم خبرگزاری ایرنا زهوارش دررفت، مردی که در یک سال گذشته برای تبلیغ مصرف کالای ایرانی ازهیچ اقدام مسئولانه ای فرونگذاشته ،حالا کالای ایرانی دردستان با کفایتشان ازته ولوشد ونوشابه رادرمیز افطاری پراکند.
در چنین شرایطی ، مازان که حضور داشته باشد بی شوخی و متلک  ،اوضاع سامان نمی گیرد ، که همینطور هم شد و محضر دوستان با لب خندان ختم به خیر شد.
پایان گزارش - مازان

بازدید 221 مرتبه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395