یکشنبه, 28 خرداد 1396 ساعت 15:02

نسبت تسهیلات به سپرده بانک ملی ایران به 90 درصد رسید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل بانک ملی ایران اعلام کرد: این بانک نسبت های مالی و اعتباری مورد تاکید بانک مرکزی را به خوبی رعایت کرده و به 90 درصد رسیده است.

محمدرضا حسین زاده روز یکشنبه اینکه این بانک نسبت به بخشنامه ها و ابلاغ های بانک مرکزی به شدت حساس است، گفت: انضباط مالی، در راس امور بانک ملی ایران است و به همین دلیل همه تلاش همکاران من این است که نسبت های مالی را به درستی رعایت کنند. 

رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران درباره اینکه اکنون نسبت تسهیلات به سپرده در این بانک چقدر است، اظهار کرد: اکنون این نسبت در بانک ملی ایران 90 درصد است که عددی استاندارد و مورد تایید بانک مرکزی است.
پیش از این بانک مرکزی درباره افزایش نسبت تسهیلات به سپرده ها در نظام بانکی به بیش از 100 درصد هشدار داده بود.
یکی از نسبت هایی که وضعیت شبکه بانکی را از لحاظ منابع و مصارف اندازه گیری می کند، «نسبت تسهیلات به سپرده پس از کسری قانونی» است. به این معنی که بانک ها پس از کسر قانونی مقدار مورد نظر از سپرده ها چه کسری از سپرده ها را به عنوان تسهیلات در اختیار مشتریان قرار می دهند.
به طور کلی با احتساب معیارهای بین المللی نسبت تسهیلات به سپرده معادل 85 درصد در نظر گرفته می شود و بالاتر بودن از این معیار به این معنی است که ریسک ها در بانک ها و موسسات اعتباری افزایش یافته است.

منبع:ایرنا

بازدید 96 مرتبه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395