سه شنبه, 30 خرداد 1396 ساعت 02:45

واقعا کدام اپراتور بازنده طرح ترابرد پذیری است؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: مدتی است که از ارائه آمار های 9 ماهه طرح ملی ترابردپذیری تلفن همراه توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می گذرد پس از این اعلام عمومی یکی از سایت های خبری به نام سیتنا ایرانسل را بازنده عمده این طرح معرفی می کند و در خبری با عنوان "ایرانسل همچنان بازنده‌ی رقابت ترابردپذیری است" آتش اختلافات بین اپراتور ها را روشن می کند در این خبر سایت مذکور می نویسد ازمجموع گزارش تجمیعی ترابردپذیری اپراتورهای تلفن همراه حاکی از اختلاف ترابرد 18472+ برای همراه اول، 17003- برای ایرانسل و 1469- برای رایتل است.

به گزارش عصر اقتصاد جدیدترین گزارش این سایت تا تاریخ 20 خرداد 96 حاکی از ادامه‌ی روند تغییرات ملموس در پیشبرد ترابردپذیری به سمت همراه اول است و به همان میزان که به مشترکان همراه اول افزده می شوند، از مشترکان ایرانسل کاسته می شوند.

آخرین گزارش تجمیعی ترابرد بین اپراتورهای تلفن همراه حاکی است؛ تعداد ترابرد از همراه اول به ایرانسل 43498 و از ایرانسل به همراه اول 60360 مشترک بوده است که در مجموع همراه اول با اختلاف 16862 مشترک ترابرد شده به سمت خود نسبت به ایرانسل، در رقابت ترابردپذیری با این اپراتور موفق تر بوده است.

همچنین تعداد ترابرد از رایتل به همراه اول 10673 و از همراه اول به رایتل 9063 بوده است که در مجموع رایتل تعداد 1610 مشترک طی اجرای طرح ترابردپذیری در رقابت با همراه اول از دست داده است.

جدول گزارش تجمیعی ترابرد اپراتورها تا 20 خرداد ماه 96 این مساله را نشان می دهد که همراه اول 3085 مخاطب را جذب کرده و ایرانسل 5207 نفر را از دست داده و رایتل نیز موفق به جذب 2122 مشترک جدید شده است

در نهایت تعداد مشترکان ترابرد شده از رایتل به ایرانسل 13978 و از ایرانسل به رایتل 14119 مشترک بوده است که در مجموع رایتل با اختلاف 141 مشترک ترابرد شده به سمت خود، از ایرانسل موفق تر بوده است.

مجموع گزارش تجمیعی ترابردپذیری اپراتورهای تلفن همراه حاکی از اختلاف ترابرد 18472+ برای همراه اول، 17003- برای ایرانسل و 1469- برای رایتل است.

نتیجه آنکه تقریبا به همان میزان که طی اجرای ترابردپذیری، همراه اول مشترک جذب کرده است، ایرانسل مشترک از دست داده است البته این گزارش با واکنش شرکت ارتباطی ایرانسل مواجه شده است و این شرکت در پاسخ به این موضوع با اعلام میزان ترابرد واقعی خود و جوابیه به این سایت می گوید که با گذشت بیش از ۹ ماه از عملیاتی شدن اجرای طرح ملی ترابردپذیری تلفن همراه با بیشترین میزان استقبال از سوی مشترکان رو به رو بوده است.

در این جوابیه ایرانسل می افزاید موفقیت اپراتورها در اجرای طرح ملی ترابردپذیری تلفن همراه (MNP) را می‌توان در سه شاخص «میزان اقبال به اپراتورها در طرح ملی ترابرد پذیری»، «همکاری در اجرای مناسب طرح ترابردپذیری» و «رضایتمندی مشترکان از روند ترابردپذیری» می‌توان مورد بررسی قرار داد.

بر اساس آمار ارائه شده توسط شرکت پایا (مجری فنی طرح ملی ترابردپذیری)، تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۶ خردادماه ۱۳۹۶ تعداد درخواست‌های ترابرد به ایرانسل ۱۰۵ هزار و ۹۷۴  نفر  بوده است.

همچنین درصد همکاری ایرانسل در اجرای صحیح طرح ملی ترابردپذیری برای تغییر اپراتور از ایرانسل به سایر اپراتورها برابر با ۸۶.۸ درصد اعلام شده است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای دریافت نظرات مشترکانی که متقاضی ترابرد بوده‌اند سامانه‌ای جهت انجام نظرسنجی از مشترکان به نشانی bpms.cra.ir/nazar-mnp راه‌اندازی کرده است و طبق نموداری که از بخش «مشاهده نتایج» این سامانه استخراج‌شده، میزان رضایت مشترکین از  عملکرد اپراتورهای ایرانسل در روند ترابردپذیری نشان داده شده است. و بر اساس نمودار ارائه‌شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ۷۷.۷۰ درصد از شرکت کنندگان، عملکرد ایرانسل را متوسط و خوب ارزیابی کرده‌اند. 

در نهایت، بر اساس مستندات ارائه شده، در صورت همکاری اپراتورها در جهت تسهیل اجرای طرح ملی ترابردپذیری و باز گذاشتن فضای انتخاب برای تغییر اپراتور و عدم ایجاد مشکل در مسیر ترابرد مشترکان، آمار نهایی شماره‌های ترابردشده ‌که می‌خواهند از این طرح ملی بهره بگیرند، بیشتر می‌شود و برنده نهایی طرح ملی ترابردپذیری مشترکانی خواهند بود که آزادانه بتوانند اپراتور خود را انتخاب کنند.

اما به نظر می آید که سایت سیپنا از جوابیه ایرانسل راضی نشده و مدعی است که ایرانسل دارد امارهای خلاف واقع ارائه می دهد و در پاسخ به جوابیه ایرانسل به این اپراتور حمله کرده و می گوید: این چندمین بار است که شرکت ایرانسل با ارائه آمارهای نادرست، سعی در توجیه افکار عمومی داشته تا بر شکست سنگین خود در طرح ملی ترابردپذیری سرپوش بگذارد.

همچنین این سایت مدعی می شود که پیگیری های خبرنگار ش حاکی است که آمار ارائه شده توسط ایرانسل با آمار رسمی دریافتی سیتنا مغایرت داشته و آمار دریافتی از منابع حاکی از تایید اخبار انتشار یافته توسط سیتنا و خلاف واقع بودن آمار ارائه شده از سوی ایرانسل است. گویا ایرانسل که علی رغم هزینه های تبلیغات میلیاردی بازنده میدان ترابردپذیری است با ارائه آمار نادرست به دنبال توجیه علت عدم موفقیت در جذب مشترکان سایر اپراتورها در ترابردپذیری است؛ غافل از اینکه با آمارسازی نمی توان شکست در میدان رقابت ترابردپذیری را توجیه کرد.

در همین راستا این سایت بند به بند جوابیه را به بار انتقاد گرفته و پاسخ های خود را به بندهای آمار ارائه شده در جوابیه ایرانسل می دهد:

1- در خصوص میزان اقبال به اپراتورها در طرح ملی ترابردپذیری که در جوابیه ایرانسل به آمار شرکت پایا (مجری فنی طرح ملی ترابردپذیری) استناد شده بود، این آمار با آمار شرکت پایا مغایرت داشته و تعداد درخواست خروج از ایرانسل و ورود به همراه اول عدد 72512 صحیح نبوده، بلکه این تعداد 103573 مورد است. پس ادعای درخواست خروج از همراه اول به ایرانسل تا حدود 1/5 برابر متقاضیان خروج از ایرانسل و ورود به همراه اول کاملا اشتباه است.

2- در خصوص همکاری در اجرای مناسب طرح ترابردپذیری نیز باید گفت که درصد همکاری همراه اول در اجرای این طرح 64 درصد صحیح است که ایرانسل در جوابیه خود ادعا کرده بود که درصد همکاری همراه اول در ترابرد مشترکین به سمت ایرانسل 42/5 درصد است.

3- در خصوص رضایتمندی مشترکان از عملکرد اپراتورها نیز ایرانسل به جای نظرسنجی پیامکی شرکت پایا به سامانه ای اشاره کرده که اعتبار لازم در این خصوص را ندارد زیرا همگان حتی کسانی که ترابرد هم نکرده اند می توانند وارد سایت مورد نظر شده و اعلام نظر کنند؛ اگرچه تا زمان ارسال این خبر فقط حدود 120 نفر در این نظرسنجی شرکت کرده اند که تعداد بسیار اندکی است.

بر اساس نظرسنجی پیامکی شرکت پایا که در پایان پروسه ترابرد از مشترکینی که ترابرد موفق داشته اند انجام شده است، رضایت از کل فرایند ترابردپذیری این گونه بوده است که افراد ترابرد کرده 69 درصد از رایتل، 62 درصد از همراه اول و 61 درصد از ایرانسل رضایت داشته اند که با ادعای ایرانسل مغایرت بسیار بزرگی دارد.

در پایان جوابیه شرکت ایرانسل نیز از کلماتی نظیر باز گذاشتن فضای انتخاب برای تغییر اپراتور، عدم ایجاد مشکل در مسیر ترابرد مشترکان، انتخاب آزادانه اپراتور خطاب به رقیبش استفاده کرده است که به نظر می رسد رگولاتوری به عنوان ناظر فرایند طرح ترابردپذیری باید در جهت دفاع از جایگاه خود به موارد اشاره شده توسط ایرانسل پاسخ دهد.

ولی با این رویکرد تنها بازنده اصلی این دعوا مردم هستند زیرا که این آمارها و این نمونه خبرها فضای آرام فناوری اطلاعات کشور را متشنج کرده و میان اپراتورهای تلفن همراه که مدتی است صلح و دوستی برقرار شده است را دوباره برهم بمی ریزد.

به هر صورت از نظر نگارنده برنده این دعوای مضحک هر اپراتوری که باشد فرقی ندارد بلکه این مردم هستند که برنده اصلی این طرحند زیرا که راحت می توانند با حفظ شماره خود از خدمات اپراتور دیگری بهره ببرند و شرکت های ارتباطی تلفن همراه و سایت های خبری به جای پرداختن به این قبیل مسائل حاشیه ای بهتر است به اصل موضوع یعنی خدمت بیشتر به مشترکان و راه های بهتر برای دستیابی بهپ یشرفت های ارتباطی و ارتقا سیستم های مخابراتی بیاندیشند.

 

بازدید 60 مرتبه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395