مسکن کارگران در مناطق آزاد ساخته می‌شود

  کد خبر: 070901110692

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با تأکید بر اینکه قوانین دست و پا گیر در مناطق آزاد احصا و حذف می‌شود از ساخت مسکن کارگران در این مناطق خبر داد.

به گزارش  تسنیم، حجت‌الله عبدالملکی با تاکید بر اینکه حقوق فعالان اقتصادی مناطق آزاد کشور برای بهره‌مندی از امتیازات پیش‌بینی شده در قانون مناطق آزاد باید حفظ شود، اظهار کرد: مشکلات مناطق آزاد در سطح ملی در ۴ بخش گمرکی، مالیاتی، ارزی و اداری است و تلاش مضاعفی خواهیم کرد تا این موانع برطرف شود.

وی ادامه داد: در رابطه با قوانین مالیاتی به‌دنبال ایجاد بسته‌های مالیاتی هستیم . فراکسیون مناطق آزاد مجلس نیز با ما در رفع موانع همراه است. این موضوع به صراحت در قانون پیش بینی شده است و تلاش می‌کنیم از طریق مجاری قانونی موضوع را حل نماییم.

وی با اشاره به مشکلات مربوط به استقرار گمرک ایران در محدوده مناطق آزاد گفت: گمرک جزو اولین دستورهای کاری دبیرخانه است و به این موضوع به طور جدی ورود می‌کنیم.

وی همچنین در خصوص الحاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به زیرمجموعه وزارت اقتصاد افزود: از نظر بنده این اتفاق خوبی است چون مناطق آزاد با ارگان‌ها و اداراتی مانند بانک‌ها، بورس، گمرک و.. سروکار دارند که همه اینها زیرمجموعه وزارت اقتصاد هستند و به همین علت پیگیری‌ها زودتر به نتیجه می‌رسد.

 دبیر شورای عالی مناطق آزاد درخصوص تخصیص زمین جهت ساخت مسکن نیز گفت: در خصوص تخصیص زمین جهت تامین مسکن کارگران در مناطق آزاد بدنبال هیچ سودی نیستیم، این زمین ها باید با کمترین قیمت واگذار شود.

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته زیرساخت‌ها در مناطق آزاد به خوبی تامین نشده است، افزود: با آنکه نیاز مناطق به برق افزایش یافته ولی تولید آن به همان اندازه اضافه نشده، بنابراین باید برای رفع مشکلات زیرساختی مناطق، برنامه‌ریزی عملیاتی و فوری داشته باشیم.

وی این را هم گفت که با کمک مناطق و متخصصین حوزه مناطق آزاد، ضوابط مناطق آزاد را پایش می‌کنیم تا برخی قوانین بی‌مورد و دست و پاگیر حذف شوند.

خروج از نسخه موبایل