آموزش و پژوهش

عصر اقتصاد: مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی که روزگذشته منتشر کرد به بررسی ﻗﺎﻧﻮن ﺗﻌﯿﯿﻦ ﺗﮑﻠﯿﻒ اﺳﺘﺨﺪاﻣﯽ ﻣﻌﻠﻤﯿﻦ ﺣﻖاﻟﺘﺪرﯾﺴﯽ پرداخت و با در نظر گرفتن بررسی های کارشناسی، به نمایندگان پیشنهاد داد که کلیات طرح را رد کنند.
عصراقتصاد: وزیر آموزش‌وپرورش صبح امروز به‌صورت سرزده از دبیرستان کوثر واقع در منطقه ۱۱ شهر تهران بازدید کرد.
عصر اقتصاد: کنفرانس خبری «دومین نشست سرمایه‌گذاری فناوریTIM 2020 روز گذشته با حضور میلاد صدرخانلو، معاون دبیر شبکه تبادل و انتقال فناوری کشورهای دی- هشت (D8-TTEN) برگزار شد.
فراخوان پذیرش و واگذاری اراضی در فاز سوم پارک فناوری پردیس به عنوان یکی از فازهای توسعه ناحیه نوآوری پردیس، منتشر شد. متقاضیان می‌توانند از تاریخ 6 بهمن الی 5 اسفند سال جاری درخواست پذیرش و عضویت خود را ثبت کنند.
یکشنبه, 06 بهمن 1398 ساعت 08:52

اختلاف بر سر مسئولیت‌پذیری

عصر اقتصاد: از سال ۹۵ طرح و سناریوهای مختلف تغییر تقویم آموزشی در شورای عالی آموزش و پرورش آماده شده و هر مسئولی اظهار نظری می کند اما اصل اختلاف بر سر این است که کدام مرجع موضوع را بررسی و تصویب کند.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با بیان این که ترکیه دروازه صادرات شرکت‌های ایرانی است، بر لزوم تقویت همکاری ایران و ترکیه در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان گفت و بر ضرورت رونق زیست‌بوم نوآوری با همکاری دو کشور تأکید کرد.
مهدی نادعلی اتاق اصناف تهران و بالاخص ایران، نهادی عمومی است که به شکل پارلمانی اداره می‌گردد و وظیفه ذاتی آن مدیریت بازار در اقتصاد خُرد و تنظیم مقررات و نظارت بر نظام توزیع می‌باشد و کاملاً بر روی سبد خانوار این نحوه مدیریت و این نوع نگرش تأثیر خواهد…
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش در سفر به جمهوری سوریه با نخست وزیر این کشور دیدار کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از عزل ۸۰ مدیر در مدارس به دلیل تخلفات مالی و ثبت‌نامی خبر داد.
شنبه, 05 بهمن 1398 ساعت 15:31

چاپ بخشی از کتب درسی سوریه در کشور

رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: با توجه به ظرفیت ایران در چاپ کتب درسی بنا شد بخشی از کتب درسی سوریه در ایران چاپ شود.
منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با بیان اینکه مقالات مشترک علمی اعضای هیئت علمی و محققان ایرانی با محققان کشورهای خارجی در طول چند سال اخیر همواره رشد داشته است، گفت: در سال گذشته مقالات مشترک ایران در سطح دنیا به ۱۳۷۱۹ مورد رسیده است.
امیرحسین کاوه، مدیرعامل گروه صنعتی سدید کمبود آب به عنوان باارزش‌ترین منبع در زندگی بشر، موجب تهدید زندگی در جوامع مختلف به ‌ویژه در مناطق خشک جهان شده است. داده‌های آماری جدید موسسه منابع جهان نشان می‌دهد که ده‌ها کشور جهان با وضعیت «خیلی بحرانی» کمبود آب روبه‌رو هستند و…
عصر اقتصاد: پایداری یک کشور را یادگیری و آموزش تضمین می کند که ماموریت اصلی آموزش را وزارت آموزش و پرورش برعهده دارد.
مهلت دریافت کارت شرکت در آزمون سی و هفتمین دوره پذیرش دستیار فوق تخصصی امروز پایان می پذیرد و این آزمون فردا پنج شنبه سوم بهمن ماه برگزار می‌شود.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از امضای قرارداد جدیدی با بانک ملی در آینده ای نزدیک خبر داد که به موجب آن وام های مرابحه و خرید مسکن به فرهنگیان تعلق می‌ گیرد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از احتمال پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۹۸ در اوایل سال آینده خبر داد.
محمود سپهر/ فعال رسانه ای دکتر اردکانیان؛ وزیر نیرو در عرض کمتر از یک هفته دو سفر به استان سیستان و بلوچستان داشت، سفر اول به همراه رئیس مجلس و سفر دوم به همراه رئیس جمهور انجام شد.
دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 10:09

حکایت شوم در سال رونق تولید

دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران
یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 10:22

آموزش و پرورش راس اولویت دولت است

عصر اقتصاد: معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش راس اولویت دولت است از همه نهادها، دستگاه‌ها، خیرین، کارخانه دارها و کسانی که دنبال توسعه هستند، درخواست کمک کرد.
ما شرکت‌های دانش‌بنیان را نباید به تعداد کمی محدود کنیم چراکه در صورت اعمال تحریم از حرکت باز خواهیم ایستاد بنابراین باید به لحاظ تعداد توسعه یابد و در این صورت می‌توانیم مقابل تحریم تاب آور باشیم همانند یک لشکر عمل کنیم.
مدیرعامل مرکز غیردولتی سلامت اداری یکی از راه‌های موثر مبازه با فساد را افزایش هم‌افزایی ظرفیت‌ها و نیروهای فعال در این حوزه دانست.
وزیر آموزش و پرورش گفت: ما یک قافله ۱۵ میلیونی داریم که می تواند در هدف گذاری های مقابله با بحران نقش داشته‌ باشد.
وقتی سازمان هواشناسی اعلام می‌کند که همه ساله در آذر یا دی آلودگی کلانشهرها به دلیل بروز پدیده وارونگی هوا یا بارش برف و باران و مسدودشدن راه‌ها سبب تعطیل شدن مدارس می‌شود، در این وضع تعیین تعطیلات زمستانی شناور در کنار تعطیلات تابستانی از جمله گزینه‌هایی است که برای…
وزیرآموزش‌وپرورش در چهل و یکمین گردهمایی روسای کانون‌های بازنشستگی از بهره‌برداری از باشگاه‌های فرهنگی و رفاهی ویژه بازنشستگان فرهنگی در تمام مراکز استان تا پایان کار دولت تدبیر و امید خبرداد.
عصراقتصاد: وزیرآموزش‌وپرورش بابیان اینکه ۷۰ درصد مدارس دارای کیفیت‌های لازم است، گفت: شرایطی را فراهم کردیم تا خیران مدرسه‌ساز بتوانند مدارس را بازسازی کنند و همچنین در بودجه عمرانی نیز بودجه‌ای برای نوسازی و بازسازی مدارس اختصاص ‌یافته است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: دانشگاه‌ها اگر می‌خواهند نوآور باشند باید از محل فروش تکنولوژی درآمد کسب کنند؛ دولت نباید در این فضا وارد شود.
عصراقتصاد: علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که اصلاح احکام و نگارش حقوق انجام شده و همکاران ما شبانه روزی کار می‌کنند تا رتبه بندی در حقوق دی ماه معلمان اعمال شود. در حالیکه علی زرافشان معاون اسبق وزارت آموزش و…
عصراقتصاد: براساس اعلام رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، در سال ۹۷ درآمد حاصله از قانون شوراهای آموزش‌وپرورش ۱۴۰۰میلیارد تومان است که نسبت به سال ۹۶، افزایش 27 درصدی را شاهد بوده ایم.
روح اله عبدالعلی زاده/ تبریز دکتر عزت الله جعفری ، سال 1335 در یک خانواده مذهبی در شهرستان میانه متولد شد و در سال 1354 با دیدن اولین عکس امام (ره) شیفته راه معمار کبیر انقلاب شد و بعد از سالها فعالیتهای مختلف فرهنگی ، در زمان جنگ به فرمان…
مسعود وطنخواه عصراقتصاد: بازار سرمایه به دلیل آسان‌تر شدن گردش نقدینگی و نزدیک بودن تبدیل دارای (سهام) به پول همواره نسبت به دارایی‌های مشابه نظیر مسکن، خودرو و... ارجحیت دارد.
صفحه 1 از 77

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395