آموزش و پژوهش

عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر بخواهیم تهران را به لحاظ فضای آموزشی در یک رتبه‌بندی قرار بدهیم می‌توان گفت که بدترین فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان و استان تهران است
شرکت ایمن گستران محیط با همکاری دانشگاه مالک اشتر دومین همایش و نمایشگاه ملی حفاظت از زیر ساخت های حیاتی را برگزارکرد.
مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش آخرین جزئیات اختصاص سهمیه بنزین ویژه رانندگان سرویس مدارس را اعلام کرد.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز دیگر وقت آن رسیده تا از توجه صرف و مطلق به فضاهای علمی دست برداشته شود.
دوشنبه, 27 آبان 1398 ساعت 09:09

رفتار مسئولان از منظر امام علی (ع)

امیرالمومنین علی (ع): اِیّاکَ وَ حُبَّ الاِطراء فَاِنَّ ذالِکَ مِن اَوثَقِ فُرِصَ الشَیطانِ فی نَفسِهِ لِیَمحَقَ ما یَکونُ مِن اِحسانِ المُحسِنینَ (نامه 53) ترجمه: (ای مالک) از دوست داشتن و علاقه مندی نسبت به تملق و ثناگویی (دیگران در مورد خودت) برحذر باش زیرا که این صفت از مطمئن ترین…
یکشنبه, 26 آبان 1398 ساعت 09:13

سوخت سرویس مدارس تامین می شود

عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش از تامین سهمیه سوخت مورد نیاز سرویس مدارس خبر داد.
شنبه, 25 آبان 1398 ساعت 13:22

تخصیص ویژه سوخت برای سرویس مدارس

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش از تخصیص ویژه سوخت برای سرویس مدارسخبر داد.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری اسلامی ایران که در چین بسر می برد گفت: با توجه به اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌های راهبردی با دولت‌های مختلف در زمینه اشاعه نوآوری، فرصت مناسبی برای اشتراک‌گذاری ظرفیت‌های علمی و فناوری در ایران فراهم است و تحقق همکاری در این…
چهارشنبه, 22 آبان 1398 ساعت 10:31

نگاهی به تعدد زوجات

دکتر داریوش مهاجر پژوهشگر به دلایل گوناگون در اکثر جوامع در جهان امروز تعدد زوجات یا به اصطلاح چند زنی ممنوع است. برای این امر دلایل متعددی وجود دارد که طرح همه‌ی آنها در یک یادداشت نمی‌گنجد. اما برای روشن شدن موضوع به برخی از جوانب مساله پرداخته می‌شود: 1.…
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور ضمن بیان اینکه ما خواهان این هستیم که بتوانیم در روستا ها مهارت را گسترش دهیم و اشتغال پایدار ایجاد کنیم، گفت: چقدر خوب بود که ۱۰۰ میلیون دلار از آن برای ارتقای مهارت اختصاص داده شود.
نشست خبری همایش شورای عالی تشکل‌های اجتماعی فعال در سیستان و بلوچستان امروز با حضور خبرنگاران و مسئولان این همایش برگزار شد.
سه شنبه, 21 آبان 1398 ساعت 14:20

ایران پرچم دار بانکداری اسلامی

محسن رجبی یکی از سیاست های اصلی بانکداری در نظام جمهوری اسلامی حرکت در مسیر بانکداری اسلامی و دوری از روشهایی است که بانک را از مسیر شرعی دور می کند. این سیاست به گواه آمارهای بین المللی به درستی در حال طی شدن است.
دوشنبه, 20 آبان 1398 ساعت 09:04

ایرانی‌ها علمی فکر نمی‌کنند

مشاور وزیر علوم و رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور بیان کرد: مردم ما علمی فکر نمی‌کنند و خرافه پرستی و شبه علم در میان آنها کم نشده است.
رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور درباره برداشتن دیوارهای میان دانشگاه و مردم گفت: وزارت علوم برای برداشتن دیوارهای فیزیکی و فکری میان مردم و دانشگاه‌ها مصمم است و در حال حاضر تلاش می‌شود فضای این اقدام ایجاد شود تا به مرحله اجرا برسد.
هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز، موسوم به رینوتکس 2019، امروز دوشنبه در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز با حضور معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایدرو و جمعی از مقام های استانی آغاز به کار کرد.
معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو و استاندار آذربایجان شرقی از هفتمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۱۹ ) بازدید کردند.
دوشنبه, 13 آبان 1398 ساعت 10:34

مدارس عشایری چشم به راه بودجه

عصراقتصاد: مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش کشور با تاکید بر تحقق عدالت آموزشی در مناطق عشایری گفت: مدارس عشایری از سه سال پیش در انتظار اختصاص ردیف بودجه هستند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: توزیع کتاب درسی به طور کامل در برخی مدارس انجام نشده و ما برای این امور مامورانی را برای رسیدگی در نظر گرفتیم.
مصطفی کمالو عصر اقتصاد: وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی بر بخش عمرانی و تجارت ایران اعمال کرده است که این تحریم‌ها شامل موادی هستند که ایران آن‌ها را در برنامه‌های نظامی و هسته‌ای به کار می‌‎گیرد، اگرچه معافیت‌هایی را نیز برای مجاز کردن فعالیت…
محسن رجبی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در صفحه مجازی خود با بی‌اثر و تکراری خواندن «سه تحریم تازه آمریکا» گفته که «ایران مسیر تجارت در شرایط تحریمی و رشد صادرات نفتی و غیرنفتی را طی می‌کند.»
یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 09:23

خیز مجلس برای یکسان سازی مدارس

عصراقتصاد: مجلس شورای اسلامی اواخر ماه گذشته قانونی برای حذف تنوع مدارس تصویب کرد.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: نظام تعلیم و تربیت بدون مشارکت همه آحاد جامعه قادر نخواهد بود تمام ماموریت‌های خود را انجام دهد و تکالیف آموزش و پرورش در پرتو همکاری جمعی تحقق می یابد و بدون اتکا به یک پیوستگی جمعی نمی توان امور را پیش برد.
یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 16:42

تبعات اقتصاد سیاست‌زده

مائده شیرپور وقتی قرار می‌شود درباره مسائل کلان اقتصادی تصمیمی اتخاذ شود سر و صداها و نقدها اغلب سیاسی تعبیر شده و نقد‌های عنوان شده به جای اینکه کمک کند تصمیم کارشناسی گرفته شود به موضوعی برای دعوای جناحین تبدیل می‌شود. فرقی نمی‌کند موضوع اختلاف FATF باشد یا تدوین قوانین…
رییس آموزش و پرورش استان تهران گفت: میانگین تراکم دانش‌آموزان در هر کلاس در تهران ۳۳ نفر است، در حالی که در کشور این تراکم ۲۳ تا ۲۴ نفر است.
یکشنبه, 05 آبان 1398 ساعت 19:43

مناطق آزاد و رشد اقتصادی

کاظم دلخوش نماینده مجلس برای مناطق آزاد قوانین جدیدی نوشته نخواهد شد. مناطق آزاد قوانین خاص خود را دارد و این قوانین خارج از سرزمین اصلی است و در موارد مختلف این قوانین کاملا شفاف هستند. برای مثال در ماده 27 مناطق آزاد اختیار مناطق آزاد با رئیس مناطق آزاد…
معاون برنامه‌ریزی منابع وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در صورت اعلام نظر هیئت تطبیق مصوبات دولت در مجلس و عدم مغایرت جذب و استخدام معلمان حق‌التدریسی تا دو ماه آینده انجام می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان گفت: رتبه بندی معلمان قطعی است و اعتبار لازم برای آن پیش بینی شده است.
سه شنبه, 30 مهر 1398 ساعت 12:45

مساله‌ی فقر، مساله‌ای ساختاری است

مصطفی کمالو مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی با عنوان « دلایل فقر پایدار در ایران و پیشنهادهایی برای خروج از فقر» که در مرداد ماه منتشر شده، آورده است؛ آنچه موضوع فقر را با اهمیت‌تر از برخی متغیرهای اقتصادی می‌سازد، ابعاد اجتماعی آن است. افزایش نرخ فقر…
دکتر مهدی کریمی تفرشی رئیس هیات مدیره خانه صنعت، معدن وتجارت جوانان تهران کشور ما به لحاظ جغرافیایی، ترانزیتی و موقعیت استراتژیک منطقه ای شرایط فوق العاده ای دارد که میتواند از مزیت های مهم ما در تجارت خارجی باشد که باید از این موقعیت بینظیر بهره برد.
یکشنبه, 28 مهر 1398 ساعت 11:01

بومی‌سازی ۵ هزار قطعه در کشور

لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: حسین بهشتی امیری گفت: از سال 93 تاکنون بیش از ۵ هزار قطعه را برای اولین بار در کشور بومی‌سازی کرده ایم.
صفحه 1 از 74

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395