آموزش و پژوهش

عصراقتصاد: کمیل قنبری و علیرضا غفرالهی اقدام به اختراع فیلتر بنزینی دوستدار محیط­زیست کرده اند که این فیلتر برای اولین بار در دنیا گام ابتکاری یونیزاسیون سوخت بدون استفاده از آهنربا را مطرح نموده است.
عصراقتصاد: وزیرآموزش و پرورش در گردهمایی مشترک شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های کشور اظهار کرد: آموزش و پرورش نیازمند ارتباط با تمام ذی نفعان است و باید بدانیم که پیوند با صنعت،کشاورزی، سلامت، بهداشت و نهادهای حوزوی چگونه است لذا برقراری پیوندها یک اصل است و…
دوشنبه, 25 شهریور 1398 ساعت 10:28

طرح نظارتی ویژه نوشت‌افزار آغاز شد

در آستانه بازگشایی مدارس طرح نظارتی ویژه نوشت‌افزار با همکاری سازمان حمایت از حقوق تولید کنندگان و مصرف‌کنندگان از امروز آغاز شد.
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 22:00

گسترش کمی آموزش عالی توجیه ندارد

عصراقتصاد: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه گسترش کمی مراکز آموزش عالی به هیچ وجه توجیه ندارد، خاطرنشان کرد: البته اینطور نیست که رشته های بین رشته ای تعریف نکنیم. به حوزه آموزشی باید نگاه ویژه ای داشته باشیم؛ چرا که ممکن است برخی دوره ها و…
مدیر کل نوسازی مدارس کل کشور از آماده شدن مدارس مناطق سیل‌زده تا مهر ماه خبر داد.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: این نهاد با کمبود ۱۴ هزار معلم مواجه است که می‌تواند به بحران تبدیل شود.
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 12:29

ارتباط مغر با خرید یک محصول

حامد کلاهدوزان- کارشناس مدیریت کسب و کار در ابتدای این موضوع باید این سوال را مطرح کرد که آیا مغز یک شخص در انتخاب یک محصول نقش دارد یا نه؟
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش به شایعه تخصیص اعتبار ‎رتبه‌بندی به پرداخت معوقات واکنش نشان داد.
شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 12:20

نرخ سرویس مدارس در تهران مختلف است

مدیر کل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش از افزایش نرخ سرویس مدارس از ۱۰ تا ۲۰ درصد در سراسر کشور خبر داد.
شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 14:24

۸۰ درصد وعده‌هایم عملی شد

آناهیتا یاوری عصراقتصاد؛ سید محمد بطحایی گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، بیش از ۸۰ درصد وعده‌هایی که داده شده بود به انجام رسید، یا آغاز شده و در دست اجراست.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: ما یک خزانه از تکنولوژی و نوآوری‌ها داریم که این محصولات و تولیدات با هدف دفاعی ایجاد نشده ولی می‌تواند کاربرد دفاعی داشته باشند.آیین تبادل تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح…
نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی منتشر شد.
عصراقتصاد: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امروز همه مدیران ما از فارغ التحصیلان داخلی کمک می‌گیرند. دستاوردهای علمی ما باید گره گشای مشکلات جامعه باشد و این موضوع از دهه ۸۰ به خوبی پیش گرفته شده است.
وزیر آموزش‌وپرورش در پیامی به مناسبت روز جهانی سوادآموزی با اشاره به اینکه در عصر حاضر مفهوم سواد تغییر کرده است، تأکید کرد:‌ نیاز به بازنگری جدی در روش‌ها، رویه‌ها، محتواهای آموزشی، برنامه‌ها و خط‌مشی‌ها و اصلاح روش‌های جذب، آموزش، نگهداشت و سنجش و ارزشیابی و نیز ایجاد تعاملی جدید…
آذرکیش : این یک زنجیره بهم پیوسته است که برای رونق تولید به بسترسازی فرهنگی و نیروی کار ماهر نیاز داریم. کار دیگری که برای حوزه آموزش‌های مهارتی باید انجام دهیم، فعال سازی سرمایه‌های انسانی به منظور توسعه کارآفرینی است. برای توسعه کارآفرینی سرمایه‌های انسانی را فعال می‌کنیم که بسیار…
دانشجویان دانشگاه تهران با کسب ۲۰ مدال، رتبه نخست بیست و چهارمین المپیاد دانشجویی کشور را کسب کردند.
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان کشور گفت: میزان فروش تولیدات و فرآورده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان به همت نخبگان علمی ۳۰ درصد در سال ۹۷ افزایش یافت.
اولین جلسه کمیته علمی پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی با حضور ابوالفضل کیانی بختیاری مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
سه شنبه, 12 شهریور 1398 ساعت 12:30

چرا اقتصاد تعاونی ؟

غلامحسین حسینی نیا دانشیار دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و مشاور اتاق تعاون ایرانچرا اقتصاد تعاونی ؟ روح نظام تعاوني، پرهيز از آشفتگي‌هاي نظام سرمايه‌داري است، بي آنكه در گرداب برنامه سالاري خشك نظام‌هاي اشتراكي غرق شود. نظام‌هاي تعاوني سعي د ارند تا انسان را از نظام آزاد سرمايه‌داري و نظام…
عصراقتصاد: وزیرعلوم، درباره اصلاح طرح بومی گزینی گفت: از دانشگاه ها و کسانی که بحث را مطرح کردند، خواستم مزایا و معایب فرایند بومی گزینی را ارائه دهند تا بر اساس آن طرحی آماده کنیم و برای اصلاح به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه دهیم.
یکشنبه, 10 شهریور 1398 ساعت 09:53

برخی افراد از نخبه‌ها می‌ترسند

رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: برخی افراد از نخبه‌ها می‌ترسند، زیرا آنها درک و هوش بالایی دارند، از این رو تهدیدی برای پست‌های متعدد هستند.
با اجرایی شدن قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، اکنون ۴۴۶۲ شرکت از این حمایت‌ها بهره‌مند شده‌اند. این شرکت‌ها بیش از ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کرده و فروشی بیش از ۹۰۰ هزار میلیارد ریال در سال به ارمغان آورده‌اند.
شنبه, 09 شهریور 1398 ساعت 22:00

جزر و مد قیمت ها در بازار نوشت افزار

عصراقتصاد: با توجه به شروع سال تحصیلی جدید مهمترین چیزی که ذهن هر خانواده ایرانی را به خود مشغول می‌کند تهیه لوازم مورد نیاز تحصیلی فرزندان از قبیل کیف مدرسه، انواع کوله پشتی، لوازم التحریر، نوشت افزار و هزاران وسایل ضروری دیگر است که باید برای سال تحصیلی پیش رو…
اگر مسیرتان به میدان انقلاب و روبه‌روی دانشگاه خورده باشد روزانه با حجم بسیار بالایی از اعلامیه‌های تبلیغاتی درباره فروش ‌پایان‌نامه یا مقاله ISI مواجه می‌شوید که بسیاری از موسسات در این رابطه فعالیت می‌کنند. به گونه ای که حدود ۳۰‌هزار پایان‌نامه و مقاله در سال توسط دانشجویان به دانشگاه‌ها…
نرخ اجاره بهای انواع خوابگاه‌های دانشجویی در سطوح یک تا چهار برای سال تحصیلی جدید بر اساس مصوبه هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شد.
چهارشنبه, 06 شهریور 1398 ساعت 09:23

بازارچه های مرزی و قاچاق سوخت

ارین غلامی کارشناس ارشد اقتصاد عصراقتصاد: در یک تجارت اولین موضوعی که برای یک تاجر مهم و مدنظر است سود است. قاچاق سوخت در مرزهای کشور به یک تجارت پرسود تبدیل شده است.به معنای کلمه سوخت در کشور ما به یک کالای استراتژیک است.
کارشناس بیو و نانوتکنولوژی و عضو کمیته بین گروهی صندوق حمایت از پژوهشگران ریاست جمهوری معتقد است سرمایه‌گذاری در تولید دانش و محصول در بیو و نانوتکنولوژی برای ایران صرفه و توجیه اقتصادی بالایی دارد و می‌تواند به یکی از مزیت‌های نسبی در تولید صنعتی کشور بدل شود.
دوشنبه, 04 شهریور 1398 ساعت 03:00

زنگ خطر کمبود کاغذ برای کتب درسی

آناهیتا یاوری عصر اقتصاد:رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: ۴۵ هزار تن کاغذ برای تهیه کتاب‌های درسی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-1399 نیاز داریم که تاکنون 3 هزار تن کاغذ تأمین شده است.
دوشنبه, 04 شهریور 1398 ساعت 08:52

وفای به عهد مسئولان و تقویت انسجام ملی

دکتر ابوالقاسم مردمی/ استادیار دانشگاه، عضو مرکز غیر دولتی توسعه فراگیر سلامت اداری
عصر اقتصاد:سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد:‌ تا ابتدای مهر ۲۰۰۰ پروژه در آموزش و پرورش به مساحت ١میلیون و٣۵٠هزارمترمربع با اعتباری بالغ بر٣ هزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد که این پروژه ها شامل ١٠هزار کلاس درس،١۴٢سالن ورزشی،۱۶ پروژه استخر با ١٠٠میلیارد اعتبار،٣٨١ کلاس درس در کرمانشاه و١۴٠٠مدرسه…
صفحه 1 از 72

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395