وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه امسال پنج واکسن انسانی در کشور رونمایی می شود، گفت: در حوزه ساخت واکسن کرونا با شش شرکت و پژوهشگاه قرارداد داریم.
در جدیدترین قسمت از سریال نشت اطلاعات کاربران، اطلاعات مشترکان اپراتور رایتل در اینترنت منتشر شده است.
 کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری با اعطا مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان البرز، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان هرمزگان، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی امیرکبیر و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنایع خلاق موافقت کرد.
سامانه نخستین دوره پسادکتری فناورانه باهدف ارتباط هرچه بیشتر حوزه دانشگاه و صنعت رونمایی شد.
معاون وزیر علوم از واگذاری تصمیم‌گیری درباره نحوه برگزاری امتحانات به دانشگاه‌ها خبر داد. «علی خاکی صدیق» معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ویدئو کنفرانسی که صبح امروز در وزارت علوم برگزار شد، گفت: ما طی این مدت چالش‌هایی داشتیم که باید آن را پشت سر می‌گذاشتیم و…
یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 ساعت 11:00

تفاهم نامه ایجاد ناحیه نوآوری پردیس امضا شد

عصر امروز تفاهم‌نامه ایجاد ناحیه نوآوری پردیس تهران به امضای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران رسید. ناحیه نوآوری پردیس تهران قرار است پیشران فناوری ایران اسلامی شود.
رئیس اتحادیه فناوران رایانه اعلام کرد حداقل تا 20 روز آینده با ترخیص کالا‌ها از گمرک و توزیع آن در بازار با کاهش قیمت مواجه خواهیم بود و امیدواریم همکاران با این مسئله هیجانی برخورد نکنند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری توان شرکت های دانش بنیان در مقابله با کرونا را ستود.
صبح امروز «سورنا ستاری» از پارک فناوری پردیس بازدید کرده و علاوه بر افتتاح چند طرح، در جریان پیشرفت جدیدترین پروژه‌های عمرانی و خدماتی تازه به سرانجام رسیده یا در حال احداث پارک قرار گرفت.
رویداد اینوتکس ­پیچ تهران که بنا بود در روز 3 اردیبهشت 99 برگزار شود به جهت پیشگیری از شیوع کرونا به صورت مجازی و از راه دور برگزار شد. دبیرخانه این رویداد با بررسی اولیه ­استارتاپ‌هایی که برای شرکت در این رقابت درخواست داده بودند، در نهایت 13 تیم را…
شنبه, 06 ارديبهشت 1399 ساعت 12:24

دانشگاه‌ها در صف انتظار اینترنت رایگان

رییس کارگروه تخصصی آموزش عالی الکترونیکی وزارت عتف دانشگاه‌ها گفت: لیست یک سری از دانشگاه‌ها را به وزارت ارتباطات داده‌ایم که نسبت به رایگان بودن اینترنت آنها برای آموزش مجازی اقدام شود.
همه‌گیری ویروس covid-19 همه اقشار جامعه را برآن داشته است تا به نحوی برای مقابله با شیوع آن و گذر از وضعیت بحرانی تلاش کنند. در این میان زیست‌بوم نوآوری و فناوری هم نقش خود را ایفا می‌کند.
دومین نشست کارگروه ویژه آموزش کشورهای عضو یونسکو، به‌صورت ویدیوکنفرانس و به‌طور همزمان در سراسر جهان برگزار شد.
دوشنبه, 25 فروردين 1399 ساعت 14:02

اصراری به بازگشایی دانشگاه‌ها نیست

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا وقتی که انتقال ویروس کرونا به زیر یک برسد می‌توانیم دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها را باز کرد و اکنون اصراری به بازگشایی دانشگاه‌ها نیست البته تمهیدات در نظر گرفته شده و باید پروتکل‌ها را رعایت کنیم.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: طی ۲۰ روز آینده ۴۰ خط تولید ماسک به ظرفیت تولید کشور افزوده می شود.
شرکت «آرتا آریا» از شرکت‌های عضر مرکز رشد نخبگان فناوری پارک فناوری پردیس، موفق به ساخت دستگاه مولد گاز ازون شده است که می‌تواند برای مقابله با ویروس covid-19 موثر باشد.
اطلاعیه سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درخصوص زمان مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی (منحصراً رشته‌های امتحانی و حوزه امتحانی) داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون‌ کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 و بیست و پنجمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور و همچنین ایجاد امکان برای ثبت‌نام آن دسته از داوطلبانی که در…
علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، تعطیلی فعالیت‌های آموزشی حضوری در دانشگاه‌ها تا پایان فروردین ادامه خواهد داشت و تداوم آن بستگی به نظرات تخصصی وزارت بهداشت و مصوبات ستاد یادشده خواهد داشت.
 معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با ویروس کرونا نیازمند واردات تجهیزات نیست و تمامی نیاز کشور در داخل تامین می‌شود.
رییس و جمعی از مدیران پارک فناوری پردیس همراه با مدیران صندوق توسعه فناوری‌های نوین امروز سه‌شنبه یازدهمین روز از آغاز سال نو، از 4 شرکت عضو پارک که در ایام نوروز دست از تلاش برنداشته و برای مقابله با شیوع بیماری کورونا به تولید محصولات بهداشتی و پزشکی خود…
علی خاکی صدیق از ارائه تسهیلاتی برای پایان ترم تحصیلی دانشگاه‌ها در صورت ادامه کرونا در کشور خبر داد.
عصر اقتصاد: سازمان سنجش اموزش کشور درخصوص تغییر تاریخ برگزاری آزمون‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری سال ۱۳۹۹ اطلاعیه‌ای صادر کرد.
کمپانی اپل برای پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا و ابتلا کارمندانش به این بیماری برای دو هفته تمام شعب خود را در سراسر دنیا بست.
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات پژوهشی و آزمایشگاهی این دانشگاه برای خدمت رسانی به مردم در مقابله با کرونا را تشریح کرد.
معاون آموزشی وزیر علوم درباره وضعیت بازگشایی دانشگاه‌ها در سال آینده و چگونگی تداوم آموزش به علت تعطیلات ناشی از کرونا گفت: ادامه روند فعلی بستگی به این دارد که وضعیت کشور در نیمه دوم فروردین چگونه باشد. پیرو ستاد ملی مدیریت کرونا هستیم و اگر آنها اجازه بازگشایی بدهند…
رییس سازمان سنجش آموزش کشور درباره اینکه گفته می‌شود؛ تغییر زمان آزمون‌های سال ۹۹ امروز اعلام خواهد شد، گفت: سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جریان این بحث نیست.
از ابتدای ورود بیماری کرونا به کشور، به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر آن، تمامی رویدادها و اجتماعات از جمله رویدادهای کارآفرینی در کشور ملغی شدند که از جمله آن‌ رویدادهای اینوتکس پیچ اصفهان و خوزستان بودند. در این بین دبیرخانه رویداد اینوتکس 2020 به منظور حفظ پویایی در جامعه…
چهارشنبه, 21 اسفند 1398 ساعت 14:19

"توکلی" از سازمان سنجش آموزش کشور رفت

«فاطمه زرین ­آمیزی» مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور شد.
هفده شرکت عضو پارک فناوری پردیس محصولاتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و کمک به درمان بیماران مبتلا به این ویروس تولید می‌کنند. از این میان دو شرکت «حنان طب پارس» و «لیووژن فارمد» امکان تولید کیت تشخیص ویروس کرونا را دارند.
رییس سازمان سنجش آموزش کشور از به تعویق افتادن زمان ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون کنکور ۹۹ خبر داد.
صفحه 1 از 10

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399