یکشنبه, 18 آذر 1397 ساعت 13:57
کد خبر: 49370

حمایت وزارت علوم از برنامه های صندوق نوآوری و شکوفایی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از صندوق نوآوری و شکوفایی، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور را "سرچشمه ایده های نو و نوآوری در کشور" توصیف و تاکید کرد: از آنجا که موسسان شرکت های دانش بنیان برآمده از دانشگاه ها و جزو نخبگبان دانشگاهی هستند، تبیین برنامه های صندوق نوآوری و شکوفایی در میان اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی یک ضرورت اساسی است.

دکتر منصور غلامی صبح روز یکشنبه ضمن بازدید از بخش های مختلف صندوق نوآوری و شکوفایی در نشستی مشترک با اعضای هیات عامل این صندوق در جریان آخرین اقدامات و برنامه های پیش روی این صندوق قرار گرفت.
وزیر علوم در این نشست تاکید کرد: مدیریت جدید صندوق نوآوری و شکوفایی می تواند با استفاده از تجربه تیم مدیریتی سابق این صندوق و نیز استفاده از ایده های نو، با بررسی کارشناسی و مطالعه، نقاط ضعف را بر طرف و با ایده های جدید، زمینه رونق فعالیت شرکت های دانش بنیان را فراهم کند.
دکتر غلامی گفت: توجه بیشتر به سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان از طریق حمایت از صندوق های سرمایه گذاری ریسک پذیر، توزیع متوازن تسهیلات اعطایی در سراسر کشور و ارزیابی جامع و مورد تایید عموم از نکاتی است که می تواند به عملکرد بهتر صندوق نوآوری و شکوفایی کمک کند.
وی تاکید کرد: وزارت علوم از برنامه های صندوق نوآوری در تقویت شرکت های دانش بنیان حمایت می کند و مدیران این وزارت در کارگروه ها ی این صندوق حضور فعال دارند.
وزیر علوم همچنین در این بازدید از مرکزمشاوره تخصصی شکوفایی و بخش توانمندسازی شرکت های دانش بنیان صندوق نوآوری و شکوفایی بازدید و با کارشناسان این صندوق دیدار و گفتگو کرد.

منع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399