سه شنبه, 21 فروردين 1397 ساعت 09:25
کد خبر: 33938

اطلاعات تکميلي

  • نشست سالانه بین المللی مشاوره مدیریت آسیا-اقیانوسیه 2018 برگزار می‌شود؛

ایران میزبان نخبگان مدیریت دنیا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

الهه فابریکی اورنگ

عصراقتصاد: ایران برای اولین بار میزبان مشاوران بین المللی مدیریت و خبرگان علم مدیریت در منطقه است. انجمن مشاوران بین المللی مشاوران مدیریت ایران از سوی شورای بین المللی مشاوران مدیریت، نشست سالانه آسیا و اقیانوسیه (هاب 2018) را برگزار می‌کند. این کنفرانس فرصت مناسبی را در اختیار مدیران و سازمان‌های تولیدی و خدماتی قرار می دهد تا ضمن تبادل دانش روز مدیریت با صاحبنظران و بزرگان علم مدیریت و توسعه همکاری‌های بین المللی خود با همتایان جهانی، قابلیت‌ها، توانمندی‌ها و نیز امنیت و شکوفایی کشور مان را به نمایش بگذارند.

به همین منظور روز گذشته نشستی خبری در خصوص اطلاعات تکمیلی این کنفرانس، با حضور رییس کمیسیون رقابت خصوصی سازی و سلامت اداری اتاق ایران، برگزار شد.

عضو هیات مدیره انجمن مشاوران مدیریت ایران، در این نشست، با اشاره به امتیازات و منافع حاصل از برگزاری چنین کنفرانس هایی در کشور خاطر نشان کرد: برای اولین بار است که در حوزه مشاوره مدیریت ایران تجمیع این تعداد از کارشناسان و صاحب نظران جهانی در ایران و بهره مندی از تجارب و یافته های آنها امتیازی است که میزبانی " نشست سالانه شورای بین المللی موسسات مشاوره مدیریت آسیا-اقیانوسیه 2018" نصیب ایران می کند.

حسن فروزان فرد، افزود: با توجه به اینکه هاب آسیا-اقیانوسیه برنامه منظمی است که هر ساله در سراسر این منطقه برگزار می شود، برگزاری این کنفرانس در ایران، اهدافی چون توسعه همکاری‌های بین المللی، تبادل دانش روز مدیریت برای توسعه کشور با کمک اهرم مدیریت و نیز شبکه سازی بین المللی در حوزه مشاوران مدیریت را دنبال می کند. در این میان می توان زمینه سازی برای همکاری های بین المللی ایران را بیشتر از گذشته فراهم ساخت.

خزانه دار و عضو هیات مدیره انجمن مشاوران مدیریت ایران، پیرو معرفی اجمالی انجمن مشاوران مدیریتی ایران، اشاره کرد: از حدود 7سال پیش که  انجمن مشاوران مدیریتی کشور به نمایندگی از ایران به عضویت شورای بین المللی مدیریت درآمد، فعالیتها و تلاشهای بسیاری جهت ارتقاء و توسعه نظام مدیریتی کشور با بهره گیری ازتجارب بین المللی صورت گرفته است که ماحصل آن میزبانی ایران برای " نشست سالانه شورای بین المللی  موسسات مشاوره مدیریت آسیا-اقیانوسیه 2018" است. با توجه به اینکه شاکله تاسیس شورای بین المللی مدیریت متشکل از همکاری های بانک جهانی، بانک توسعه و نوسازی اروپا، سازمان های غیر دولتی سازمان ملل و کمیته استاندارد سازی اروپا است، که در واقع راس سازمان های مدیریت جهانی هستند که از هرکشور یک نماینده در آن وجود دارد.

در ادامه این نشست سعید احمدیان اظهار داشت: این نشست‌ها سالانه در سراسر دنیا برگزار می‌شود که البته هر منطقه جغرافیایی جهان نشست سالانه منحصر به خود را در دارد. مهمانان برجسته این نشست، علاوه بر کارشناسان و صاحب نظران کشورهای مطرح در منطقه آسیا-اقیانوسیه، از کانادا، سوییس، هلند و استرالیا و... نیز حضور خواهند داشت. بسیاری از این مهمانان، پیشرو در صنعت مدیریت جهانی بوده اند. حضور دبیر اجرایی اتاق فکر کشور چین، مشاور ارشد انجمن بهره وری کشور سنگاپور، خزانه دار شورای بین الملل مشاوران مدیریت از کانادا و نیز رییس انجمن مشاوران مدیریت کره جنوبی صحه ای بر این ادعاست که این افراد از برجسته ترین صاحب نظران درکشورهای خود و سطح جهان هستند. 

نایب رییس کمیسیون رقابت خصوصی سازی و سلامت اداری اتاق ایران، در خصوص موانع موجود برای میزبانی ایران در این نشست منطقه ای، یادآور شد: اسراییل یکی از کشورهایی بود که در این مسیر راه را ناهموار می کرد. بر این اساس پس از حدود دوسال مذاکرات فشرده موفق به دریافت میزبانی شدیم. به عقیده ما این نشست فرصتی است برای توسعه ایران با کمک به بهبود فضای مدیریتی. چرا که ما بر این باوریم که در تدوین برنامه های توسعه کشور توجه به ابعاد و اهمیت مدیریت کشور کم کاری های زیادی صورت می گیرد.

طاهری، عضو هیات مدیره انجمن مشاوران مدیریت ایران، با اشاره به اعطای جایزه ملی بزرگمهر در این کنفرانس، یادآور شد: جایزه بین المللی کنستانتین، که در سطح جهانی به برترین مشاوران مدیریتی اعطا می شود، چند سالی است که تحت عنوان جایزه ملی بزرگمهر به مشاوران و کارفرمایان منتخب اعطا خواهد شد که برای سومین بار در کشور انجام خواهد شد. هدف از اعطای این جایزه معرفی پروژه هایی است که در کمال موفقیت و توسعه، مغفول مانده اند.

هاب آسیا-اقیانوسیه 2018 فرصت مناسبی برای شبکه سازی بین المللی در حوزه های مشاوره مدیریت است که شرکت های ایرانی حاضر در کنفرانس در نتایج و دستاوردهای آن به طور مستقیم سهیم خواهند بود.

نشست سالانه شورای بین المللی موسسات مشاوره مدیریت آسیا-اقیانوسیه 2018 ،3 و 4 اردیبهشت 1397 در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد. اطلاعات تکمیلی مربوط به این کنفرانس در آدرس www.hub2018.com قابل دسترسی خواهد بود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399