سه شنبه, 20 آذر 1397 ساعت 09:29
کد خبر: 49538

اطلاعات تکميلي

  • پانزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت؛

بحران های زیستی، کاهش کیفیت زندگی حاصل تئوری های مدیریت کنونی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عضو هیأت مدیره انجمن علوم مدیریت می‌گوید : کشور برای حرکت در مسیر توسعه و دستیابی به آن نیازمند امنیت روانی و آزادی است.

ابوالفضل کزازی روز دوشنبه در پانزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت اظهار کرد : چالش های مدیریتی بسیار پیچیده است و کشور ما نیز نیازمند بازنگری ساختار ها و فرایندها در دوره های مدیریتی است.
وی دراین همایش که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد ، افزود : سرعت رقابت اقتصادی روزافزون و سیاست را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
کزازی با بیان این جمله که مدیریت علمی تجربی است که عقلانیت مشروعیت آن محسوب می شود ، افزود: تغییر اصل اجتناب‌ناپذیر مدیریت بوده و هیچ سازمانی از سونامی تغییر مداوم در امان نیست.
عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی افزود : کشور در پی آن است تا با قوانین پایدار حرکت کند، مدیریت حاضر قرن نمایش استعدادهای حاضر بوده . مدیریت، موفقیت در درون چالش ها و متکی بر تحلیل های کسب و کار جدید است.
عضو انجمن علوم مدیریت ایران با بیان این‌که در کشور هیچ اندیشکده ای برای حوزه‌های مدیریتی وجود ندارد، گفت : ایران نیازمند چنین اندیشکده هایی است. میان جامعه دانشگاهی و نهادهای صنعتی باید ارتباط برقرار شود و با مدیران و اساتید عالی در حوزه‌های مدیریت همفکری کرد.
برونو دایک، استاد دانشگاه مانیتوبا کانادا و یکی دیگر از سخنرانان این کنفرانس گفت : در تئوری های مدیریت کنونی، هدف اصلی حداکثر سازی سود سازمان است.
وی افزود : در تئوری های تحول گرا، نیازهای معنوی و مسئولیت های اجتماعی در اولویت قرار دارد. سود آوری در حد نیاز مورد توجه است و حداکثر سازی سود، ارزش محسوب نمی شود.
دایک گفت : تئوری های مدیریت کنونی سبب ایجاد بحران های زیستی و کاهش اعتماد و کیفیت زندگی، افزایش استرس، جنایت و افسردگی حاصل فعالیت سازمان هایی است که مبتنی بر تئوری های مدیریت کنونی اداره می شوند.
وی با اشاره به جامعه شناسانی نظیر ماکس وبر گفت : توسعه تئوری های مبتی بر ایمان دینی مانع چنین بحران هایی می‌شود.
این استاد دانشگاه در تعریف ایمان دینی گفت : ایمان تجربه دینی فرد در ارتباط با خداوند است. حاصل این تجربه برای تئوری پرداز مدیریت، ایده هایی است که مبنای تئوری قرار می گیرد.
وی با بیان این‌که ٨٠ درصد مردم جهان به خدا اعتقاد دارند، افزود : تحقیقات نشان داده است، باورهای دینی در 55 درصد مطالعات از تئوری های تحول گرا و 45 درصد از مطالعات تئوری های مدیریت کنونی پشتیبانی کرده اند.
دایک در پایان مطالعه سازمان ها و فعالیت های مبتنی بر ایمان، توسعه تئوری های مدیریت مبتنی بر ارزش های ادیان و توسعه تئوری های تحول گرا را مناسب جهت تحقق و تدریس در حوزه ایمان و مدیریت دانست و افزود: چنین سبک هایی باید جایگزین روش های فعلی در دانشکده های مدیریت شود. سبک هایی که دانشجویان مدیریت را تنها برای حداکثر کردن کارایی و سود سازمان تربیت نکند.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399