یکشنبه, 05 خرداد 1398 ساعت 23:00
کد خبر: 56915

ستاری : ۱۴۰ نوع خدمات حمایتی برای شرکت های دانش بنیان پیش بینی شده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: در قانون ۱۴۰ نوع خدمات حمایتی برای شرکت های دانش بنیان کشور پیش بینی شده است که بیشتر آنها جنبه تسهیل گری دارند.

 سورنا ستاری روز یکشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز افزود: امروز کشور براساس سیستم اقتصاد نفتی شکل گرفته و این ساختار اقتصاد نفتی موافق واردات است و با کارآفرینی و توسعه بخش خصوصی مخالف بوده که باید تغییر یابد.
وی اظهار داشت : دولت نقش تسهیل گری دارد و تمام تلاش خود را برای جنگ واردات و مقابله با سیستم پیچیده به کار بسته است .
معاون رئیس جمهوری گفت: در بخش دانش بنیان تسهیل گری های لازم را بیشتر خواهیم داشت تا شرکت ها بتوانند به بازارهای صادراتی دست یابند ضمن آنکه شرکت های دانش بنیان باید رقابتی باشند و بدون کمک دولت در بخش پژوهش سرمایه گذاری کنند.
وی افزود: شتاب دهی به بخش خصوصی می تواند زمینه را برای توسعه و اشتغالزایی هرچه بیشتر فراهم کند بنابراین باید قوانین دست و پاگیر را کنار زد.
ستاری یاد آورشد: جوانان کشور باید حمایت شوند و امروز شاهد یک سیستم بوروکراتیک در روند توسعه هستیم که فضای کسب کار را با مشکلات جدی مواجه کرده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری تاکید کرد: دانشگاه ها و مراکز پژوهشی زیرساخت های لازم برای تقویت علمی نیروهای جوان به شمار می روند و باید از ظرفیت های پژوهشی با سرمایه گذاری بخش خصوصی بهره بیشتری برد.
ستاری گفت: اینکه دولت در بخش ساختمان، زمین، نیروی انسانی سرمایه گذاری می کند باید از این امکانات بهره بیشتری برای تامین نیازها برده شود.
وی بیان داشت: نسبت سرمایه گذاری در پارک های علم و فناری باید هشت به یک باشد یعنی هشت سهم بخش خصوصی و یک سهم دولت سرمایه گذاری کند.
ستاری خاطرنشان کرد: محصولات شرکت های دانش بنیان از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و می توانند اشتغال و جهش اقتصادی ایجاد کنند، بنابراین سرمایه گذاری بیشتری باید دراین بخش داشت.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه اکنون ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود، گفت: ایجاد مجموعه ای از شرکت های دانش بنیان در این بخش از نیازهای کشور است تا بتواند سایر داروها را تولید کند.
ستاری بیان داشت: ظرفیت های خوبی در استان البرز وجود دارد که شرکت های ماشین سازی، برند های بزرگ صنایع غذایی و گروه صنعتی مپنا از جمله این ظرفیت ها است.
وی اضافه کرد: از ظرفیت شرکت های تولیدی استان البرز برای سرمایه گذاری و رفع مشکلات مردم استان باید به خوبی بهره برد.
معاون رئیس جمهوری اظهار ادشت: استان البرز مهم است چراکه جمعیت دانشجو و ظرفیت های قابل توجهی در حوزه دانش بنیان دارد.
وی ادامه داد: برخی از مراکز تحقیقات قدیمی در البرز داریم که خروجی قابل قبولی ندارند درحالی قدیمی ترین مراکز دنیا هستند .
ستاری گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آماده کمک به بخش دانش بنیان استان البرز است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر به استان البرز از چند شرکت دانش بنیان این استان دیدن کرد.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399