بازارهای مالی و اقتصادی

دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 12:15

قطع رمز دوم ایستا از هشتم بهمن

رمز دوم ایستا کارت بانکی از هشتم بهمن در بانک‌ها و موسسات اعتباری بطور تدریجی برای خرید‌های بالای ۱۰۰ هزار تومان ظرف چند روز قطع می‌شود.
دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 11:04

نرخ رسمی ۲۳ ارز کاهشی شد

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) نرخ رسمی۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۶ ارز افزایش، ۲۳ واحد پول خارجی کاهش و نرخ بقیه ارزها ثابت ماند.
طبق معاملات امروز در بازار، نرخ دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شدند.
دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 13:07

نرخ سکه ۴ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان شد

نرخ سکه بهار آزادی در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران با قیمت ۴ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان، داد و ستد شد.
بانک مرکزی آیین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور را ابلاغ کرد که بر اساس آن، انجام هرگونه تبلیغات در حوزه خدمات پولی و بانکی، تنها از سوی موسسه‌های پولی و بـانکی دارای اجازه‌نامه فعالیت از بانک مرکزی مجاز است.
تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۹ ماهه سال ۱۳۹۸ به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۶۲۶۲.۷ هزار میلیارد ریال می‌باشد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۱۴۳۸.۷ هزار میلیارد ریال (معادل ۲۹.۸ درصد) افزایش داشته است.
آمارهای بانک مرکزی از افزایش ۲۹.۲ درصدی مانده سپرده‌ها و ۲۲.۳ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان مهر ۹۸ نسبت به مقطع مشابه سال قبل حکایت دارد.
بیش از ۶ هزار و ۲۶۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در ۹ ماهه سال ۹۸ (تا پایان آذرماه) به بخش‌های مختلف اقتصادی پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۲۹.۸ درصدی را نشان می‌دهد.
دهقان دهنوی، معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد در برنامه رادیویی رادیو اقتصاد، مبنی بر نقش وزارت اقتصاد در کنترل تورم و نرخ ارز گفت: یکی از نگرانی‌های فعالان اقتصادی و ثبات نرخ ارز و تورم است که وزارت اقتصاد به عنوان همراه و مشاوره در کنار بانک مرکزی اقداماتی را…
یکشنبه, 06 بهمن 1398 ساعت 11:10

عرضه اولیه شرکت ذوب روی اصفهان

مسعود وطنخواهعصر اقتصاد: پس از گذشت بیشتر از یک ماه از نبود عرضه اولیه، بر اساس اطلاع رسانی فرابورس روز سه شنبه شرکت ذوب روی اصفهان به روش ثبت سفارش در بازار دوم فرابورس عرضه می‌شود.
یکشنبه, 06 بهمن 1398 ساعت 18:08

رکورد ارزش معاملات بورس شکسته شد

مسعود وطنخواه عصر اقتصاد:دومین روز هفته را بازار سرمایه در حالی صعودی به پایان رسانید که ارزش معاملات بورس برای اولین بار به 47 هزار و 921 میلیارد ریال رسیدکه در نوع خود رکوردی کم نظیر است و نسبت به ارزش معاملات سال گذشته از رشد هزار درصدی حکایت می‌کند.
مدیرعامل شرکت بیمه رازی در خصوص عدم توفیق صنعت بیمه در ترغیب دو میلیون مالک خودروی فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث در کشور گفت: نکته اول این است که آیا دو میلیون خودرو که فاقد بیمه‌نامه باشند در کشور وجود دارد؟ در این عدد کمی تردید وجود دارد و شاید بهتر…
یکشنبه, 06 بهمن 1398 ساعت 12:05

قیمت دلار به ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسید

قیمت دلار امروز در صرافی های بانکی با افزایش قیمتی آشکار روبرو شد به نحوی که قیمت هر دلار به ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.
یکشنبه, 06 بهمن 1398 ساعت 15:08

قیمت سکه ۴ میلیون و ۹۳۵ هزار تومان شد

قیمت سکه بهار آزادی در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران با قیمت ۴ میلیون و ۹۳۵ هزار تومان، داد و ستد شد.
بانک مرکزی آیین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور را ابلاغ کرد. بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرد: همانگونه که مستحضرند به موجب بند (ت) ماده (١٤)‌ «قانون برنامه پنجسـاله ششـم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران»، هرگونه تبلیغ برای ارایه…
شنبه, 05 بهمن 1398 ساعت 09:05

صبوران بورس کامیاب شدند

مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: فراز و فرود بازار سرمایه در هفته‌گذشته به گونه‌ای بود که گروهی از معامله‌گران به دلیل ترس جاماندن از کاهش شاخص کل و سقوط به زیر تراز 400 هزار واحد به شناسایی سود اقدام کردند، اما صعودی شدن بازار سرمایه در آخرین روز هفته‌گذشته سبب کامیابی…
عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه با عملیات بازار باز در ایران دخالت‌های شبکه بانکی کانالیزه می‌شود بنابراین این بازار تفاوت معناداری با تعاریف جهانی دارد، گفت: از آنجایی که نقدینگی در حال تولید است و هیچ بازار آلترناتیوی هم وجود ندارد که سرمایه‌گذاران پول خود را به آن…
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: بازار سرمایه اولین روز کاری هفته را صعودی آغاز کرد. شاخص کل بورس روز جاری با رشد 5 هزار و 790 واحدی برای اولین بار در تراز 417 هزار و یک واحد ایستاد. بازدهی 1.4 درصدی شاخص کل در حالی محقق شده است که شاخص کل…
موهبتی با بیان اینکه بیمه سلامت در ارتباط با هدفمندی یارانه ها بودجه ای داشته باشد که حذف شده، عنوان کرد: خیر، هیچ بهره ای از این پول نداشتیم و طبق قانون سهم 10 درصدی طرح تحول سلامت از محل یارانه ها به وزارت بهداشت اختصاص یافته است. بودجه بیمه…
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۳ ارز افزایش، ۲۶ واحد پول خارجی از جمله یورو و پوند کاهش و نرخ بقیه ارزها ثابت ماند.
نرخ سکه بهار آزادی در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران با قیمت ۴ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان، داد و ستد شد.
شنبه, 05 بهمن 1398 ساعت 14:40

قیمت دلار ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان شد

طبق معاملات امروز در بازار، قیمت دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان معامله شدند.
رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات کشاورزی، سامانه بهین یاب وزارت صمت را باعث شفافیت موضوع و سرنوشت تهیه و توزیع فولاد در بورس کالا عنوان کرد.
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: پذیره‌نویسی 600 میلیون سهمی تامین سرمایه دماوند که امروز در فرابورس عرضه شد، در 17 دقیقه به پایان رسید.
چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 14:47

بورس دوباره اوج گرفت

شاخص بورس امروز (چهارشنبه) پنج هزار و ۲۰۲ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۱ واحد رسید. براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۱۶۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۴ هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال داد و…
چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 09:45

ضریب خسارت بیمه شخص ثالث به 114 درصد رسید

رئیس کل بیمه مرکزی ضریب خسارت در بخش بیمه شخص ثالث را 114 درصد اعلام کرد.
چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 13:53

کاهش جزئی قیمت طلا و سکه در بازار

قیمت طلا و سکه امروز 2 بهمن با کاهش جزئی همراه شد به طوری که سکه بهار آزادی در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران با قیمت ۴ میلیون و ۸۵۵ هزار تومان، داد و ستد شد.
چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 11:47

قیمت دلار ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان ثابت ماند

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز بدون تغییر نسبت به دو روز گذشته به قیمت ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان قیمت خورد. امروز هر دلار امریکا برای سومین روز متوالی بدون تغییر باقی ماند و همین امر سبب شد همچنان دلار در مرز کانال ۱۲ هزار تومان پا سفت کند.
سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 13:17

آغاز مرحله حذف رمز دوم ایستا

بانک‌ها می‌توانند امکان انجام تراکنش با رمز دوم ایستا تا مجموع یک میلیون ریال در هر ۲۴ ساعت برای هر کارت بانکی را مشروط به پذیرش مخاطرات آن از سوی مشتری فراهم کنند.
مسعود وطنخواهعصر اقتصاد: ارزش معاملات بورس برای اولین بار از مرز 40 هزار میلیارد ریال گذشت و با رشد 24 درصدی نسبت به روز دوشنبه، امروز به رقم بی‌سابقه 42 هزار و 378 میلیارد ریال رسید.
صفحه 1 از 210

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395