بانک

شنبه, 04 خرداد 1398 ساعت 10:34

سامانه نیما حذف نمی‌شود

 عصراقتصاد: رییس کل بانک مرکزی، گفت: سامانه نیما محور تبادل تجارت ارزی کشور است و به هیچ وجه حذف نمی‌شود.
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 11:01

اعلام نرخ رسمی ارز از سوی بانک مرکزی

بانک مرکزی امروز (سه شنبه) قیمت 47 ارز را اعلام کرد که بر اساس آن قیمت 13 ارز کاهش و قیمت 20 ارز با افزایش همراه بود.
عصراقتصاد: بسته سیاستی نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات در سال 98 و نحوه رفع تعهد ارز صادراتی سال 1397 صادرکنندگان تصویب شد.
عصراقتصاد: رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اختصاص پنج هزارمیلیارد تومان وام قرض الحسنه با بازپرداخت هفت تا 15ساله برای بخش کشاورزی و مسکن مناطق سیل زده ازمدیران بانک ها خواست در پرداخت سهمیه های تعیین شده، سرعت ببخشند و بانک مرکزی نیز از نظر اعتباری از آنها پشتیبانی…
پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1398 ساعت 12:43

کاهش قیمت یورو و پوند؛ دلار ثابت ماند

طبق اعلام بانک مرکزی نرخ ۱۶ ارز نسبت به روز چهارشنبه افزایش و قیمت ۲۲ واحد پولی دیگر از جمله یورو و پوند کاهش یافت؛ نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
روابط عمومی بانک مرکزی درباره انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز رسمی 4200 تومانی، شش نکته را به منظور شفافیت اذهان عمومی و آگاهی عموم اعلام کرد.
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی: برای بالا بردن نرخ ارز هر روز یک شایعه درست می کنند
چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 ساعت 09:52

تسریع در برگزاری مجامع بانک های نظامی

عصراقتصاد: ادغام بانک‌های نظامی موضوع جدیدی نیست و از سال های گذشته تاکنون همزمان با ساماندهی موسسات مالی و اعتباری مطرح بوده است.
آخرین وضعیت اقدامات ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در جلسه‌ای با حضور رییس کل بانک مرکزی بررسی شد.
دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 ساعت 06:00

گشایش در رفع تعهد ارزی صادرات

عصراقتصاد: عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی به جمع هیات رئیسه و اعضای کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران رفت و مقرر شد تا گشایش در رفع تعهد ارزی صادرات صورت گیرد.
بیشتر بانک ها برای فعال سازی ساز و کار دریافت رمز دوم یکبار مصرف به تولید نرم افزارهای ویژه گوشی های هوشمند اقدام کرده اند و در این میان، مشتریانی را که گوشی های ساده و غیرهوشمند دارند، به فراموشی سپرده اند.
یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398 ساعت 03:00

آشفتگی بانک ها در اجرای رمز دوم یکبار مصرف

عصراقتصاد: بر اساس بخشنامه بانک مرکزی از ابتدای خردادماه، رمز دوم اینترنتی کارت‌های بانکی از بین رفته و استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی صرفا با رمز یک‌بارمصرف یا به‌ اصطلاح «رمز پویا» امکان‌پذیر خواهد بود ؛ در این میان بانک های کشور هر کدام روشی را برای دریافت این رمز…
رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: در قضیه تبدیل رمز دوم به رمز یکبار مصرف، بانک ها نباید هیچ هزینه ای به مشتریان خود تحمیل کنند.
دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398 ساعت 19:44

جدیدترین انتصابات رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در حکمی «شیوا راوشی» را به عنوان مدیرکل عملیات و تعهدات ارزی منصوب کرد.
طبق اعلام بانک مرکزی رمز دوم ایستا کارت های بانکی فقط تا پایان اردیبهشت اعتبار دارند و از اول خرداد برای استفاده از خدمات بانکی باید از رمز دوم یکبار مصرف استفاده شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای ۶ نفر از نمایندگان به منظور تحقیق و تفحص از عملکرد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در ۵ سال گذشته موافقت کردند.
سمیه بابایی عصراقتصاد: پنجاه و هشتمین نمایشگاه هنر ایرانی 21 اردیبهشت ماه در بینال ونیز به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمایت بانک آینده برگزار می شود.
شنبه, 14 ارديبهشت 1398 ساعت 11:00

نرخ رسمی 15 ارز کاهش و 19 مورد افزایشی شد

بانک مرکزی روز شنبه نرخ 47 ارز را اعلام کرد که بر اساس آن بهای 19 ارز مانند پوند و روپیه هند افزایش و نرخ 13 نوع ارز ثابت ماند، قیمت 15 واحد پولی از جمله یورو نیز کاهش یافت.
رئیس کل بانک مرکزی برنامه های به کار گرفته شده در راستای مقابله و خنثی کردن فشارهای اقتصادی آمریکا و آرایش متناسب با هدف کنترل بازار ارز و مهار تورم را اعلام کرد.
دوشنبه, 09 ارديبهشت 1398 ساعت 14:30

جزییات "قانون اصلاح قانون صدور چک" منتشر شد

بانک مرکزی توضیحاتی را درباره جزییات «قانون اصلاح قانون صدور چک» به منظور اطلاع و آگاهی هم وطنان منتشر کرد.
در راستای تسهیل در فرایند واردات در مقابل صادرات غیر (واگذاری پروانه صادارتی)، ارتباط مستقیم بین واردکنندگان و صادرکنندگان در سامانه نیما و در بستر ارتباطی سامانه جامع تجارت برقرار شده است.
سمیه باباییعصراقتصاد: موضوع حذف چند صفر از پول ملی از زمانی که طهماسب مظاهری رئیس کل بانک مرکزی شد و پای مصباحی مقدم به مجلس و کمیسیون اقتصادی بازشد به طور جدی مطرح شد و همان زمان هم اقتصاد دانان متبحر در زمینه پول و ارز، دیدگاه ها و نظراتشان…
شنبه, 07 ارديبهشت 1398 ساعت 10:22

التهاب بازار ارز رفع شد

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه صفر کردن صادرات نفت ایران توهم است، از اشراف بانک مرکزی بر بازار ارز خبر داد.
عصراقتصاد: عمليات بازار باز به عنوان يکی از مهمترين ابزارهای غيرمستقيم اجرای سياست پولی، بيانگر چارچوب نهادی خريد و فروش اوراق بهادار پذيرفته شده توسط بانک مرکزی با هدف تاثيرگذاری بر نرخ سود کوتاه مدت در بازار بين‌بانکی و از اين طريق تاثيرگذاری بر نرخ‌‌های سود در بازار پول و…
سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 ساعت 09:29

اولویت تخصیص ارز برای تامین مواد اولیه

عصراقتصاد: علی صالح آبادی در ادامه بازدیدهای استانی خود از واحدهای تولیدی صادراتی در سفری به استان هرمزگان از خط تولید «شرکت فولاد هرمزگان جنوب» دیدار و با هیات مدیره این واحد تولیدی در خصوص چالش های تولید و صادرات و چگونگی توسعه همکاری های این واحد تولیدی و بانک…
شنبه, 31 فروردين 1398 ساعت 17:13

سامانه نیما در آستانه یک سالگی

در حالی که سامانه نیما سه روز دیگر باید شمع یک سالگی خود را فوت کند هنوز اختلافات بخش خصوصی و بانک مرکزی بر سر شیوه عملکرد این سامانه حل نشده است.
روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: در راستای ایجاد بازار متشکل ارزی، اولین جلسه هیئت مدیره تشکیل و مدیرعامل بازار متشکل ارزی انتخاب شد.
رئیس کل بانک مرکزی: جمهوری اسلامی ایران،‌ از تلاش ها و پیگیری های دولت سوئیس استقبال می کند و ارتقای تجارت با سوئیس را در راستای منافع دو کشور ارزیابی می کند.
عصراقتصاد: مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران کمک به سیل زدگان را بخشی از مسئوليت هاي اجتماعي خود دانست و گفت : ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان تا سقف ۵۰ میلیون ریال به ازای هر نفر، با معرفی کمیته امداد امام خمینی (ره) در نظر گرفته…
مدير عامل بانك قرض الحسنه مهر ايران خبر داد
صفحه 1 از 44

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395