بانک

این صندوق،برگزاری نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» را جدی ترین اقدام عملی و مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید می داند و از همه صاحبان صنایع کوچک تقاضا می کند تا با مشارکت و بازدید از این نمایشگاه، در شکل دهی به «نهضت ساخت داخل»سهیم شوند.
فهیمه ملک محمدی عصراقتصاد: چگونه است ما از تولیدکننده‌ای که زحمت می‌کشد و تلاش می‌کند، مالیات‌های به نام مالیات بر درآمد و مالیات بر مشاغل دریافت می‌کنیم، ولی از کسی که ۲۳ میلیارد تومان سال گذشته سود سپرده دریافت کرده است، مالیاتی دریافت نمی‌کنیم؟ یا مردم عادی با خرید یک…
همایش مدیران ارشد موسسه اعتباری کاسپین با حضور دکتر داود دانش جعفری، نماینده مقام معظم رهبری در مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس و اعضای هیئت سرپرستی، معاونین، مدیران ستادی، مدیران حوزه های هشتگانه و روسای ادارات موسسه در فضای گرم همدلی و صمیمیت بین مدیران صف و ستاد برگزار شد.
دوشنبه, 24 تیر 1398 ساعت 09:02

تولید اولویت بانک ها نیست

فهیمه ملک محمدی عصراقتصاد: در این موضوع تردیدی نیست‌ که تولید در هر کشوری زمینه‌ ساز توسعه اقتصادی و رفاه اجتماعی برای شهروندان است.در شرایطی که مسائل اقتصادی به حربه‌ای برای فشار دشمنان به ملت ایران در سال‌های متوالی تبدیل شده است، رونق تولید گذر از تحریم‌ها را برای کشور…
 رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با هیات رئیسه اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف ایران با تاکید بر اینکه بخش غیردولتی بازوی توانمند اقتصاد کشور است، تصریح کرد: بانک مرکزی تمام تلاش خود را برای رفع موانع فعالان بخش غیردولتی به کار می‌گیرد.
یکشنبه, 23 تیر 1398 ساعت 09:45

ضرورت کاهش ریسک فعالیت های بانکی

فهیمه ملک محمدی عصراقتصاد: نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می‌رسد در بحث اصلاحات در نظام بانکی، ابتدا باید نگاه اعمال سیاست ‌های دستوری نسبت به بانک‌ها تغییر کند و بیشتر از همه سیگنال‌ های ناسالمی که ازسوی شبکه بانکی به بخش اقتصاد داده می‌شود، از…
عصراقتصاد: یک اقتصاددان افزایش نرخ ارز، دستپاچگی نهادهای سیاست‌گذار و بانک مرکزی، پیش‌فروش سکه و مصاحبه‌هایی که باعث هیجان بازار شد را به عنوان عوامل رشد نقدینگی در سال اخیر و رسیدن آن به مرز ۱,۹۰۰ هزار میلیارد تومان ارزیابی کرد.
فهیمه ملک محمدی عصراقتصاد: هر چند بانک مرکزی طی چند سال گذشته با اعمال قدرت نظارتی بیشتر توانست گام هایی را جهت اصلاح و ارتقای نظام مالی بانک ها بردارد اما نیاز به ارتقای جایگاه شبکه بانکی منجر شد تا این بار اصلاح نظام بانکی در دستور کار دولتمردان به…
عصراقتصاد: سرمایه‌گذاری در سپرده‌های مختلف بانکی یک سرمایه‌گذاری ایمن و بدون دردسر برای بسیاری از مردم است. تنها چالش پیش روی شما برای سرمایه‌گذاری در بانک، انتخاب بانک یا موسسه مالی با بیشترین نرخ سود بانکی است.
بانک مرکزی از غیر مجاز بودن فعالیت معامله در حوزه بیت کوین خبر داد و اظهار داشت: با متعاملان رمز ارزها برخورد می‌شود.
حجم بدهی بانک ها به بانک مرکزی در سال ۹۷ با رشد ۴.۷ درصدی به یک هزار و ۳۸۱ هزار میلیارد ریال رسید، در حالی که این بدهی سال 96 نسبت به سال قبل، ۳۲.۴ درصد رشد داشته است.
طبق اعلام مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی، طی ماه‌های آبان تا اسفند سال گذشته بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی روندی نزولی داشته است.
میزان دارایی‌های خارجی نظام بانکی کشور در پایان سال ۹۷ به ۹۱ هزار و ۷۱۴ میلیارد ریال رسید که رشد ۲۵.۳ درصدی را نسبت به سال ۹۶ نشان می‌دهد.
بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی، دستورالعمل تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط سال ١٣٩٨ را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
یکشنبه, 16 تیر 1398 ساعت 09:53

پرداخت وام ازدواج با یک ضامن معتبر

طبق ابلاغ بانک مرکزی به زوج هایی که تاریخ عقد آنها بعد از اول فروردین ماه سال ۱۳۹۶ است و تاکنون تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت نکرده اند، با یک ضامن معتبر و سفته وام ازدواج پرداخت می شود.
بانک مرکزی دستورالعمل اجرایی سامانه رفع تعهدات ارزی واردکنندگان را ابلاغ کرد.
 تلاش بی وقفه همکاران جهت نیل به اهداف عالی موسسه جلسه تودیع و معارفه مدیر حوزه کرمان موسسه اعتباری کاسپین طی مراسمی با تلاوت آیات نورانی از قرآن کریم و با حضور علی صادقی، رئیس هیئت سرپرستی؛ محمد مرادبیگی و نبی اله کشوری، اعضای هیئت سرپرستی؛ جواد پایین محلی، معاون…
 مدیر اداره صادرات بانک مرکزی با پیشنهاد بخش خصوصی مبنی بر تغییر درصد بازگشت ارز صادراتی به سامانه نیما مخالفت کرد.
عصراقتصاد: براساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس رونق تولید صنعتی در کشور با چالش های جدی دست به گریبان بوده و مطابق آنچه پیش از این گزارش های فصلی پایش فضای کسب و کار نشان می دادند همچنان مشکلات ناشی از عملکرد نظام بانکی و بیمه ای کشور اصلی ترین…
یکشنبه, 09 تیر 1398 ساعت 10:46

نرخ رسمی پوند و یورو افزایشی شد

بانک مرکزی امروز (یکشنبه) قیمت ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن بهای ۲۵ ارز از جمله پوند و یورو افزایش، نرخ ۱۰ ارز ثابت و قیمت ۱۲ واحد پولی مانند پوند افت کرد.
لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: تعدادی از بانک‌ها درحالی نسبت به افزایش هزینه پیامک ارسالی به مشتریان بانک‌ها اقدام کرده اند، که دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها اعلام کرد، این شورا هیچ گونه مصوبه جدیدی مبنی بر افزایش هزینه سالانه ارسال پیامک‌های بانکی نداشته است.
همتی، رئیس کل بانک مرکزی: تحریم های جدید آمریکا هم التهابی به بازار ارز وارد نکرد
عصراقتصاد: همتی در هشتمین نشست دوره‌ای رئیس کل بانک مرکزی با اقتصاددانان با محوریت موضوعاتی همچون بازار متشکل ارزی، عملیات بازار باز، نقدینگی و تورم برگزار شد، گفت: بازار باز مهم‌ترین ابزار برای کنترل نرخ بهره کوتاه مدت است و در بسیاری از بانک‌های مرکزی به کار می‌رود.
رئیس بانک مرکزی تاکید کرد که این بانک با اجماع نظرات، وسواس و دقت نظری خاص و با اطمینان حاصل کردن از آمادگی‌های مورد نیاز نسبت به عملیاتی کردن بازار متشکل ارزی و نیز عملیات بازار باز اقدام می‌کند.
سه شنبه, 04 تیر 1398 ساعت 08:50

ارز نیما و بازار متشکل یکی می شوند

عصراقتصاد: مدیرعامل بازار متشکل ارزی با اشاره به جزییاتی از نحوه فعالیت این بازار گفت: سامانه ارز نیما و بازار متشکل ارزی در کوتاه مدت به صورت موازی حرکت می کنند، اما در نهایت طبیعی است که یکی شوند.
رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد: دلیل افزایش ارائه ارز به سامانه نیما مطلوب تمام شدن نرخ برای صادرکنندگان است.
عصراقتصاد: رئیس کل بانک مرکزی در دیدار دوره ای خود با مدیران عامل نظام بانکی که صبح روزگذشته برگزار شد، ضمن تاکید بر این موضوع که عملیات بازار باز بانکی در کنار تعمیق این بازار نقش مهمی در اعمال سیاست پولی و کنترل تورم خواهد داشت از مراحل نهایی اماده…
سه شنبه, 28 خرداد 1398 ساعت 15:46

کارمزد پیامک‌های بانکی هم افزایش یافت

تعدادی از بانک‌ها اقدام به افزایش هزینه پیامک ارسالی به مشتریان خود کرده اند.
رئیس کل بانک مرکزی از مراحل نهایی آماده سازی عملیات بازار باز بانکی خبر داد و گفت: این بازار در کنار تعمیق آن نقش مهمی در اعمال سیاست پولی و کنترل تورم خواهد داشت.
یکشنبه, 26 خرداد 1398 ساعت 11:37

نرخ رسمی تمام ارزها ثابت ماند

بانک مرکزی امروز (یکشنبه) نرخ رسمی 47 ارز را اعلام کرد که بر اساس آن تمام ارزها ثابت ماند.
صفحه 1 از 45

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395