بیمه

فهیمه ملک محمدی عصراقتصاد: مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه البرز روز گذشته 24 تیرماه سال 1398 با حضور 87 درصدی سهامداران برگزار شد.
 مدیرکل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: هرچه گذشت زمان بیشتر می‌شود شیب تعداد مستمری بگیران تأمین اجتماعی تندتر جلو می‌رود و هرسال تعداد مستمری بگیران نسبت به بیمه شدگان بیشتر می‌شود.
رییس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: در مورد شرکت سایپا با جلساتی که مجموعه سندیکا با این شرکت داشته است، مقرر شد تا این شرکت در یک بازه زمانی کوتاه مدت نسبت به پرداخت مطالبات اقدام کند و شرکت‌های بیمه نیز باید نسبت به صدور بیمه نامه شخص ثالث در…
یک فعال کارگری گفت: انتخاب مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی باید نتیجه هم‌فکری اعضای هیئت امنا باشد نه اینکه دولت انتخاب کند و نمایندگان کارگران و کارفرمایان در عمل انجام شده قرار گیرند.
با تصویب دولت، میزان کلیه مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمول قانون تأمین اجتماعی در سال ۱۳۹۸ معین شد.
اکبر شوکت می‌گوید که نمایندگان کارگران در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی از وزیر کار خواسته‌اند که در زمینه تعیین مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی دخالتی از سمت دولت نباشد.
 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تنها افراد نیازمند باید تحت پوشش و حمایت بیمه سلامت قرار گیرند و اینکه افراد متمول نیز از بیمه همگانی رایگان برخوردار هستند، مشکلی است که باید برطرف شود.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی از دفع حمله خرابکارانه اینترنتی به سایت و سامانه‌های این سازمان خبر داد.
اولیاء علی‌بیگی گفت: امیدوارم در جلسه آینده هیأت امنای سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل مشخص شود.
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 10:13

نرخ شکنی به پیکره صنعت بیمه آسیب می زد

عصراقتصاد: داشبورد مدیریتی قدرتمند صنعت بیمه با نمایش نقاط ضعف و قدرت و همچنین آخرین وضعیت شرکت های بیمه می تواند زمینه ساز تحولی بزرگ در این صنعت باشد.
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 ساعت 10:06

ضرورت همگانی‌سازی صنعت بیمه

عصراقتصاد: رییس شورای عالی بیمه با بیان اینکه صنعت بیمه به ساختاری چابک در حوزه دیجیتالی نیاز دارد، گفت: ایجاد امنیت در شبکه‌های دیجیتالی نگرانی‌های صنعت بیمه را برطرف خواهد کرد.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی می‌گوید که منتظر هستیم تا مجمع تشخیص مصلحت نظام ایده‌های اولیه رهبری در خصوص سازمان تامین اجتماعی را به سیاست‌های کلی نظام تبدیل کند.
سمیه بابایی عصراقتصاد: مدیرعامل شرکت رز تحریر گفت: با توجه به افزایش میزان دستمزد در سال جاری و هزینه های بالا برای اشتغال زایی افراد ، دولت به تعداد کارگرانی که در کارخانه ها استخدام می شوند، درصدی نیز معافیت بیمه ای به تولیدکنندگان داده و عملکرد آن ها را…
دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398 ساعت 06:00

آغاز پوشش بیمه‌ای مراقبت در منزل

عصراقتصاد: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه پوشش بیمه‌ای مراقبت در منزل ٢ بیماری آغاز شده است، گفت: مهم‌تر از مدیریت هزینه، اثر آرامبخش آن است؛ چرا که بیماران از برکات خانواده بهره‌مند می‌شوند و در شش استان تهران، همدان، گیلان، اردبیل ، کرمان و یزد این طرح اجرایی…
یکشنبه, 15 ارديبهشت 1398 ساعت 09:15

دارایی های کشور ثروتمند ایران ایمن نیست

عصراقتصاد: سیل یکی از خطرات طبیعی رایج است که افراد و اموال را در سراسر جهان تهدید کرده و عوامل بسیاری بر آن اثرگذار است که آسیب‌های ناشی از آن خسارات شدیدی را به کشور وارد می‌کند.
سمیه بابایی عصراقتصاد: دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه ) فاینکس 2019 ( با هدف معرفي دستاوردها و ابزارهاي صنعت مالي به سرمايه‌گذاران، فعالان اقتصادي و آحاد جامعه، دوشنبه دوم تا پنجم اردیبهشت‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با حضور بیش از ۳۰۰ شرکت بورسی، بیمه‌ای ، بانکی…
عصراقتصاد: رییس کل بیمه مرکزی برون سپاری برخی خدمات به انجمن‌های حرفه ای را نیازی جدی دانست وگفت: بسترهایی را فراهم کرده‌ایم تا سندیکای بیمه گران و انجمن حرفه‌ای بیمه برخی ازماموریت های غیر حاکمیتی را انجام دهند.
سمیراباباییعصراقتصاد: سیل یکی از فاجعه بارترین بلایای طبیعی است. از بعدجانی بسیاری از افراد در اثر غرق شدگی از بین می روند وگرسنگی و بیماری های ناشی از انتشار آلودگی نیز قربانیانی را بعد از وقوع سیل می گیرد ، سیلاب ها می تواند اکو سیستم منطقه را دگرگون واقتصاد…
 عضو شورای عالی بیمه گفت: برآورد می شود که 10 درصد از خسارت‌ سیل در تعهد شرکت های بیمه قرار دارد و بقیه خسارت دیدگان بیمه نشده اند.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 09:24

ضرورت تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی

عصراقتصاد: ایران جزء یکی از کشورهای بلاخیز جهان محسوب می شود و طی سال های اخیر با سیل و بلایای طبیعی بسیاری مواجه شده که خسارات سنگینی را بر مردم تحمیل کرده است.
سمیرابابایی عصراقتصاد: انجمن واردکنندگان خودرو ایران در سال 94 به منظور ساماندهی امور مربوط به واردات خودرو، حفظ منافع و فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری ، حمایت از بهبود فضای کسب و کار و پاسخ گویی به مشکلات و نارسائی ها در چارچوب قوانین کشور و…
عصراقتصاد: مدیرعامل بیمه دی از بدهی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بنیاد شهید به این شرکت بابت هزینه‌های پرتفوی درمان خبر داد و گفت: علیرغم رشد مناسب صنعت بیمه در ایران، بیمه عمر رشد قابل قبولی نداشته است.
صندوق بیمه کشاورزی اعلام کرد: 510 میلیارد ریال غرامت به بیمه گذاران ناشی از سیل اخیر پرداخت شد.
سمیرابابایی عصراقتصاد: انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران، به عنوان تنها نماینده تخصصی کسب و کار سنگ آهن ایران، تشکلی صنفی است که در سال 91 تاسیس شده است.
مدیر عامل بیمه آرمان با بیان اینکه این شرکت بابت زلزله کرمانشاه ۳۸ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده است، میزان پرداخت خسارت احتمالی این شرکت در قبال آسیب‌های سیلاب اخیر به شهر گنبد را حدود ۱۴ تا ۱۵ میلیارد تومان ارزیابی کرد.
یکشنبه, 18 فروردين 1398 ساعت 08:47

ضرورت بازنگری در تعرفه های درمانی

سمیرابابایی اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی ایران حدود شش سال پیش تأسیس و ۲۵ شرکت بزرگ تولیدکننده تجهیزات پزشکی عضو این اتحادیه هستند که ۸۰ درصد صادرات تجهیزات پزشکی از طریق این شرکت‌ها انجام می شود.
شنبه, 17 فروردين 1398 ساعت 08:59

سیل زدگان زیر چتر حمایت بیمه

عصراقتصاد: سیل یکی از خطرات طبیعی رایج است که افراد و اموال را در سراسر جهان تهدید می‌کند و عوامل بسیاری بر آن اثرگذار است که آسیب‌های ناشی از آن خسارات شدیدی را به جامعه وارد می‌کند.
چهارشنبه, 29 اسفند 1397 ساعت 11:00

افزایش 15 درصدی حق بیمه شخص ثالث

شورای عالی بیمه، از افزایش 15 درصدی نرخ حق بیمه پایه شخص ثالث در سال 1398 برای همه وسایل نقلیه خبر داد.
عصراقتصاد: آسیا: اداره‌هاي صدور و خسارت مدیریت های بیمه های اتومبیل (شخص ثالث و حوادث راننده و بدنه) ، درمان و شعبه های منتخب بيمه آسيا درتهران و46مرکز استان و شهرستان، روزهای 29اسفند سال1397و دوم ،سوم و چهارم فروردين ماه سال جديد از ساعت 8تا 13آماده ارائه خدمات بيمه‌اي هستند.
عصراقتصاد: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: افراد مجهول الهویه طی تفاهم‌نامه سازمان بهزیستی و بیمه سلامت از پوشش بیمه بستری برخوردار می‌شوند.
صفحه 1 از 21

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395