بازار سرمایه

 هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا (تاپیکو)، میزان سهام خود را در هلدینگ تاصیکو به بیش از ۱۵ درصد افزایش داده و از این محل بیش از ۸۵۰ میلیارد تومان ارزش افزوده به دست آورد.
چهارشنبه, 20 فروردين 1399 ساعت 14:44

شاخص بورس ارتفاع 597 هزار واحد را هم فتح کرد

شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۱۳ هزار و ۷۱۱ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۹۷ هزار و ۹۴ واحد رسید.
استعفای شاپور محمدی، رییس سازمان بورس اوراق بهادار از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی پذیرفته شد.
سهام آمریکا پس از یک جلسه معاملاتی پرنوسان سود بزرگی به دست آمده در ابتدای روز را کاملا از دست دادند.
اختلال در هسته معاملات بازار سرمایه، صدای بسیاری از سهامداران را درآورده است و برای حل مشکل، از امروز چهارشنبه ۲۰ فروردین، قرار است محدویت‌های تازه‌ای برای ورود سرمایه‌گذاران برقرارشود.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این که 14 درصد مردم دارای کد معاملاتی بورسی هستند بازدهی بورس در بازه سه تا پنج ساله را بیشتر از بازار طلا و ارز دانست.
عضو هیات عامل سازمان‌خصوصی سازی با اشاره به تاکید هیات واگذاری در جلسه روز دوشنبه برای تعیین تکلیف دو باشگاه سرخابی، از عرضه سهام آنها در نیمه نخست سال‌جاری در بازار سرمایه خبر داد.
چهارشنبه, 20 فروردين 1399 ساعت 00:00

فروشندگان دوشنبه مغبون شدند

مسعود وطنخواه عصرتقتصاد: کاهش 4 هزار واحدی روز دوشنبه شاخص بورس که در نتیجه تورم عرضه به‌وجود آمد و گروهی از سرمایه‌گذاران را واردار به فروش سهام کرد، دیروز از همان دقایق آغازین رونق دوباره به بورس برگشت؛ به عبارت دیگر، می‌توان نتیجه گرفت که فروشندگان دوشنبه مغبون شدند.
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تدابیر سازمان بورس برای حل مشکل هسته معاملات گفت: این یک مشکل فنی است و نباید هر روز با یک محدودیت تازه، جریان ورود نقدینگی به بازار سرمایه را محدود کرد.
سه شنبه, 19 فروردين 1399 ساعت 14:13

بازگشت شاخص بورس به مدار رشد

شاخص کل در بازار بورس امروز (سه شنبه) ۱۳ هزار و ۵۹۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۸۳ هزار و ۵۹۹ واحد رسید.
سه شنبه, 19 فروردين 1399 ساعت 09:43

۳ دلیل افت شاخص بورس در بازار دیروز

شاخص بورس در بازار روز گذشته مسیر معاملات خود را نسبت به روند چند روز گذشته جدا کرد و وارد مدار نزولی شد که کارشناس بازار سرمایه این موضوع را ناشی از سه عامل اصلاح قیمت برخی سهام، خرابی هسته معاملات و ایجاد صف فروش در بازار دانست.
عصر اقتصاد: عضو هیات مدیره تدبیرگران‌فردا، با اشاره به تورم سال ۹۷ و تداوم آن در سال ۹۸، ادامه رشد قیمت‌ها در بورس را معلول این تورم قلمداد کرد.
عصر اقتصاد: مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، اختلال صبح روز گذشته در ارسال برخی سفارش‌ها روی هسته معاملات فرابورس را محدود به یک شرکت نرم افزاری دانست.
دوشنبه, 18 فروردين 1399 ساعت 15:22

درج نماد پدیده شاندیز در فرابورس

عصر اقتصاد: نماد شرکت توسعه‌بین‌المللی‌صنعت‌گردشگری‌پدیده‌شاندیز با نماد «گتوشا» در بازار پایه فرابورس درج شد.
دوشنبه, 18 فروردين 1399 ساعت 15:13

تورم سمت عرضه بورس‌ افزایش یافت

مسعود وطنخواهعصر اقتصاد: شاخص کل بورس در 5 دقیقه اول معاملات دیروز با هزار و 437 واحد افزایش وارد سطح 575 هزار و 338 واحد شد اما در حالی که بازار سرمایه با فرموشی عرضه‌های نیمه دوم زمان معاملات روز یکشنبه 17 فروردین خود را برای رکوردزنی جدیدی آماده می‌کرد…
دوشنبه, 18 فروردين 1399 ساعت 13:40

بازار بورس قرمز پوش شد

شاخص کل بازار بورس امروز برخلاف روزهای گذشته روندی نزولی داشت و حدود ۴۰۰۰ واحد کاهش یافت.
مسعود وطنخواه عصر اقتصاد:عرضه اولیه 10 درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین با سرمایه 15 هزار میلیارد ریالی طبق اطلاعیه فرابورس در نماد «صبا 1» روز چهارشنبه 20 فروردین در بازار اول فرابورس به روش ثبت سفارش (بوک‌بیلدینگ) صورت می‌گیرد. دامنه سفارش 11 تا 12 هزار ریال و حداکثر سهام…
شورایعالی بورس در جلسه یازدهم فروردین ماه، بر اساس قانون بودجه سال ۹۹ و همچنین به استناد اصل ۴۴، ساز و کار اجرایی واگذاری باقی‌مانده سهام دولتی شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه را تصویب کرد و این مصوبه روز گذشته شانزدهم فروردین ماه ۹۹ توسط وزیر محترم امور اقتصادی و…
روز گذشته در جریان عرضه انواع محصولات در بورس کالای ایران، تالار صادراتی میزبان یک محصول تازه‌وارد شد و برای نخستین بار ۲۰ هزار تن سود کاستیک مجتمع پتروشیمی اروند روی تابلوی رینگ صادراتی رفت.
عرضه اولیه ۱۲ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین، چهارشنبه این هفته (۲۰ فروردین) در فرابورس ایران انجام می‌شود.
مسعود وطنخواهعصراقتصاد: کمیته پایش بورس که متشکل از ۵ نفر شامل دبیر کل کانون کارگزاران، مدیر نظارت بر بازار سازمان، مدیر نظارت بر کارگزاران، نماینده شرکت سپرده‌گذاری و نماینده شرکت مدیریت فناوری ضرابب خرید اعتباری مشتریان کارگزاری‌های بورس و فرابورس را به 35 درصد کاهش دادند. این دومین‌بار کاهش ضرایب…
یکشنبه, 17 فروردين 1399 ساعت 14:31

ورود شاخص بورس به کانال ۵۷۰ هزار واحد

شاخص بورس امروز (یکشنبه) ۶ هزار و ۵۹۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۷۴ هزار و ۲۰ واحد رسید.
طبق رایزنی های نهایی، مقرر شده ۱۲ درصد از سهام سرمایه گذاری صبا تامین چهارشنبه این هفته ۲۰ فروردین در بازار اول معاملات فرابورس عرضه شود.
یکشنبه, 17 فروردين 1399 ساعت 10:55

امکان توقف رشد شاخص بورس برای مدتی کوتاه

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر پایان رشد فعلی شاخص بورس برای مدتی کوتاه گفت: با توجه به اینکه شاخص بورس به سقف قبلی خود دست پیدا کرده است، بنابراین احتمال کاهش حدود ٢٠ درصدی این شاخص وجود دارد.
شورایعالی بورس در جلسه یازدهم فروردین ماه، بر اساس قانون بودجه سال ۹۹ و همچنین به استناد اصل ۴۴، ساز و کار اجرایی واگذاری باقی مانده سهام دولتی شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه را تصویب کرد و این مصوبه امروز شانزدهم فروردین ماه ۹۹ توسط وزیر محترم امور اقتصادی و…
شنبه, 16 فروردين 1399 ساعت 16:47

عملکرد یک ماهه "واتی"

گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند در دوره یک ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸، خریدار و فروشنده سهام چند شرکت بورسی بود و از واگذاری‌های خود ۲۴ میلیارد و ۱۹۵ میلیون ریال سود کسب کرد.
شنبه, 16 فروردين 1399 ساعت 16:44

کسب سود ۲ هزار میلیارد ریالی "ومعادن"

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در دوره یک ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸، خریدار و فروشنده سهام چند شرکت بورسی بود و از واگذاری‌های خود ۲ هزار و ۶۲ میلیارد و ۹۹ میلیون ریال سود کسب کرد.
عصر اقتصاد: رئیس مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به رشد بازار و همچنین نیاز دولت و بنگاه‌های اقتصادی به تأمین مالی بیشتر از طریق بازار سرمایه در سال ۹۹ ابزارسازی، توسعه و بازتعریف فرایندها، و متناسب‌سازی ابزارها و نهادی مالی مبتنی بر…
شنبه, 16 فروردين 1399 ساعت 15:25

افزایش 20 هزار واحدی شاخص کل بورس

عصر اقتصاد:شاخص کل در بازار بورس روز گذشته (شنبه) ۲۰ هزار و پنج واحد رشد داشت که در نهایت به رقم ۵۶۷ هزار و ۶۶۴ واحد رسید.
عصر اقتصاد:معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد در گفت‌وگویی رادیویی بازار سرمایه یکی از کانال‌های مهم تامین مالی خواند.
صفحه 1 از 54

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399