بیمه

شنبه, 10 خرداد 1399 ساعت 13:05

نسخه فیزیکی بیمه شخص ثالث حذف شد

رئیس بیمه مرکزی گفت: کد یکتا جایگزین نسخه فیزیکی بیمه شخص ثالث شد و نیازی به صدور نسخه کاغذی وجود ندارد.
گروه سایبان - به نظر می رسد که بیمه ما در سال جاری اولین شرکتی است که آماده برگزاری مجمع سالانه می شود .
گروه سایبان - دو مدیر ایرانی از بیمه مرکزی در ترکیب هیات مدیره (ایشین ری) قرارگرفتند اما خروجی این عضویت ها برای صنعت بیمه کشور در شرایط تحریم چه بوده است؟
تعداد مستمری‌بگیران بیمه بیکاری در سال ۹۸ حدود ۱۵ هزار نفر بیشتر شده است.
نمایندگان مردم در مجلس سازمان تامین اجتماعی را مکلف به اعلام آنلاین بدهی خود از طریق سامانه ثبت الکترونیک معاملات کردند.
کلیه شرکت‌های بیمه ای از اول خرداد ماه زیر ساخت های لازم را برای دسترسی الکترونیکی بیمه گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات مورد نیاز فراهم آورند.
 با گذشت دو ماه از راه‌اندازی سامانه بیمه بیکاری کرونا و ارائه لیست مشمولان دریافت بیمه بیکاری از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکنون، اعتباری در این خصوص اختصاص نیافته و کارگران بیکار منتظر دریافت مستمری هستند.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت از آمادگی این سازمان برای پوشش بیمه‌ای خدمات تله مدیسین یا پزشکی از راه دور در راستای کنترل فاصله‌گذاری اجتماعی و توقف چرخه انتقال بیماری ناشی از ویروس کرونا خبر داد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه‌ای به رئیس جمهوری درخواست کرد تا با توجه شرایط بحرانی اخیر حاکم بر محیط کسب‌وکار کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا، احیای شورای عالی تأمین اجتماعی در دستور کار قرار گیرد.
بیمه مرکزی، آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت‌های بیمه را بر مبنای اطلاعات آخرین صورت‌های مالی مصوب تا روز نهم اردیبهشت‌ماه را اعلام کرد.
شنبه, 20 ارديبهشت 1399 ساعت 10:23

پوشش بیمه‌ای 80 هزار بیمار خاص در کشور

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه حدود 80 هزار نفر از بیمه شدگان این سازمان، بیماران خاص هستند، گفت: 114 قلم دارو این بیماران تحت پوشش قرار داشته و پیوند کلیه، انجام دیالیز و نیز تزریق فاکتورهای خونی این بیماران به صورت رایگان انجام می‌شود.
یکشنبه, 14 ارديبهشت 1399 ساعت 10:05

تمدید بیمه‌نامه‌های مسافرتی بیمه کوثر

بیمه‌نامه‌های مسافرتی بیمه کوثر به‌منظور آسایش خاطر بیمه‌گذاران، به‌صورت غیرحضوری تمدید می‌شود.
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی، با انتشار یادداشتی اصول حمایت‌های سارمان تامین اجتماعی از کارگران را تشریح کرد.
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: صاحبان خودروهایی که بیمه نامه شخص ثالث آنها در بازه زمانی ۲۱ اسفند تا ۱۵ اردیبهشت منقضی می‌شود می توانند الکترونیکی پرداخت کنند.
رییس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: از ۲۱ اسفند ماه تا ۱۵ اردیبهشت ماه بیمه‌نامه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو در سطح کشور به صورت غیرحضوری و الکترونیکی تمدید می‌شود که بعد از پانزدهم اردیبهشت ماه افراد می‌توانند نسبت به تمدید بیمه از طریق حضور فیزیکی هم اقدام…
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه بسیاری از کشورها بدون در نظر گرفتن شرایط معیشتی جامعه و وضع اقتصادی اقشار مختلف برابر فرمول‌های ازپیش تعیین‌شده نرخ حق بیمه را و شرایط اقدام می‌کنند، تاکید کرد که در ایران صنعت بیمه با لحاظ کردن ابزارهای حمایتی و نگاه معیشتی، نقش…
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اردبیل از انجام مقدمات تدوین سند توسعه بیمه اجتماعی در این استان خبر داد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران عنوان کرد:ما روزانه تمامی موارد را در بخش بیمه بیکاری و سامانه آن رصد نموده و فهرستی از مراجعانی را که واجد شرایط هستند با هماهنگی سازمان تامین اجتماعی پایش می‌کنیم. .
صنعت بیمه یک صنعت وارداتی است و هر چند اصول و چارچوب های خودش را دارد اما در هر کشوری با توجه به قوانین بالادستی و بین دستگاهی دستخوش تغییراتی می‌شود.
آیین نامه شماره ۷۷.۱ که مکمل آیین‌نامه شرایط عمومی بیمه‌نامه مسافرتی اتباع خارجی متقاضی ورود به ایران، به شمار می‌رود از سوی شورای عالی بیمه به تصویب رسید.
مبلغ حق بیمه سهم کارگر و کارفرما در سال 99 اعلام شد.
 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از تسویه کامل بدهی‌های سال ۹۷ این سازمان به داروخانه‌ها خبر داد.
رییس کل بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه بیمه‌های زندگی بیمه‌ای برای حیات هستند و خدمات آنها فقط به بعد از فوت محدود نمی‌شود گفت: بیمه‌های زندگی نباید بیمه لاکچری باشند و عموم مردم باید به آنها دسترسی پیدا کنند.
رییس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: فضای رقابتی برای تمامی شرکت‌های بیمه آماده است، اما قطعا بخش‌هایی که صدور بیمه‌نامه‌های الکترونیک و حرکت به سمت هوشمندسازی را جدی‌تر گرفته‌اند از شانس موفقیت بالاتری بهره‌مند خواهند شد.
با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ سلامت اعضا، صندوق اعتباری هنر تا اطلاع ثانوی با تمدید مهلت ارسال مدارک دریافت خسارت بیمه تکمیلی، از مهلت 2 به ۳ ماهه افزایش داد. به گزارش ایرنا، تمامی خدمات بیمه تکمیلی به‌صورت الکترونیکی و از طریق سامانه بیمانو به اعضا…
بیمه بیکاری متأثر از شیوع کرونا تنها به کارگران مشمول قانون کار و تأمین‌اجتماعی که به‌ صورت غیرارادی و موقت بیکار شده‌اند، پرداخت می‌شود.
عصر اقتصاد: به گفته مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان، خبرنگاران می‌توانند درخواست خود را برای دریافت بیمه از طریق سامانه ثبت بیمه بیکاری وزارت کار پیگیری کنند. به گزارش ایرنا، معصومه قاسمی با اعلام این خبر افزود: خبرنگاران همه شهرهای هرمزگان می‌توانند با مراجعه به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت…
معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی دستورالعمل بیمه بیکاری به علت شیوع کرونا را تدوین کردند. به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ در این دستورالعمل آمده است: با توجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا در کشور و اقدامات مؤثری که این…
عصر اقتصاد: بیمه‌شدگان بازنشسته شهرداری تهران که دفترچه‌های درمانی آن‌ها و افراد تحت تکفل‌شان منقضی یا مفقودشده یا فاقد برگه هستند، تا پایان اردیبهشت ۹۹ می‌توانند با ارائه دفترچه فاقد اعتبار و کارت ملی بیمه‌شده، از تمامی خدمات درمانی در مراکز تحت پوشش و طرف قرارداد استفاده کنند. اداره کل…
محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا در گزارشی به محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعالیت‌های ستاد شستا در روز دوم فروردین را تشریح کرد.به گزارش #شستا_رسانه؛ در این گزارش با اشاره به فرآیند تدوین و ابلاغ بودجه که پیش از پایان سال نهایی شد، آمده است: تماس با مدیران‌عامل…
صفحه 1 از 26

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399