بیمه

غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی می‌گوید انحصار و رانت در واگذاری دفاتر شرکت‌های بیمه‌ای وجود ندارد و همه با شرایط یکسان می‌توانند دفتر نمایندگی اخذ کنند.
مدیر عامل شرکت بیمه تعاون با توجه به پیگیری بیمه مرکزی برای انتشار لیست بدهکاران بزرگ صنعت بیمه، انتشار این لیست کمک‌کننده به صنعت بیمه برای دریافت مطالبات خود از بیمه‌گزاران دانست.
خسارت سالانه حوادث رانندگی به بیش از ۱۷ هزار نفر کشته، ۳۵۰ هزار مجروح و ۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده که هزینه اقتصادی و اجتماعی سنگینی را به کشور تحمیل می‌کند؛ اما قرار است با اجرای طرح راننده محورشدن بیمه شخص‌ثالث این آمار کاهش پیدا کند.
لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از اجرای طرح پایلوت تخفیف بیمه‌ای به افرادی که بسته کنترل فشارخون، چربی خون، چاقی و کلسترول را انجام دهند، خبر داد.
مدیرعامل تامین اجتماعی اظهار داشت: 10 هزار میلیارد تومان از بدهی به مراکز درمانی را در خرداد و تیر پرداخت کردیم و باقی آن را تا هفته آینده پرداخت خواهیم کرد و بدهی خود را به صفر می‌رسانیم.
مراسم رونمایی از سامانه نظارتی درمان بیمه‌ کوثر، با هدف نظارت تخصصی بر موضوع پرداخت خسارت برگزار شد.
تمامی مطالبات مراکز طرف قرارداد تا شهریور امسال پرداخت شده این در حالی است که مطالبات داروخانه‌ها تا پایان مهرماه پرداخت شده است.
لیلا علی‌نژاد عصر اقتصاد: رئیس کل بیمه مرکزی از نبود الزام در افشای فیش حوقی مدیران شرکت‌های بیمه‌ای خصوصی خبر داد و گفت که حقوق مدیران شرکت‌های خصوصی بر اساس توافق سهامداران و مدیران تعیین می‌شود و قانون ما را ملزم به افشای فیش حقوقی و مزایای مدیران شرکت‌های بیمه‌ای…
رئیس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: طبق قانون مدیران شرکت‌های دولتی طبق قانون حقوق دریافت می‌کنند و اگر یک ریال بیشتر بگیرند طبق قانون با آنها برخورد می شود. اما حقوق و دستمزد مدیران شرکت‌های بیمه‌ای خصوصی براساس رابطه سهام‌دار و مدیر حقوق می‌گیرند و ما در مقام ناظر حق…
سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی گفت: مسئله مالیات شرکت‌های بیمه‌ای در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، این روزها در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شده است.
به گفته مدیرعامل بیمه ایران ضریب نفوذ بیمه در کشور سه برابر کمتر از میانگین جهانی است و حتی با وجود اجباری بودن بیمه شخص ثالث، یک پنجم خودرو فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث است.
رییس کل بیمه مرکزی از همکاری با شرکت‌های بیمه اتکایی خارجی خبر داد و گفت: همکاری با بیمه‌های خارجی را ادامه می‌دهیم و آن دسته از شرکت‌های بیمه اتکایی خارجی که با آمریکایی‌ها رابطه ندارند، با شرکت‌های ایرانی در حال همکاری هستند .
لیلا علی نژاد مدیر عامل شبکه نوآوری پلنت از مذاکره با سه شرکت بیمه برای ایجاد سامانه‌ای برای کشف تقلب و تخلف در این صنعت خبر داد.
طرح جامع حوادث مهریار، خدمت جدید بیمه دانا با تسهیلات ویژه به بیمه‌گذاران ارائه می‌شود.
موهبتی با اشاره به اينكه اين سازمان در رویکرد جدید خود، برنامه هاي متعددي را با هدف شکل گیري سازمان الکترونیک بیمه در برنامه هاي خود قرار داده است، گفت: نتیجه اين اقدامات راه اندازي و ارتقاء مستمر خدمات الکترونیک بیمه سلامت است.
معاون طرح و توسعه و عضو هیئت عامل بیمه مرکزی ایران نحوه تامین حق بیمه منازل مسکونی سراسر کشور را که در صورت اجرایی شدن قانون «صندوق بیمه خسارت حوادث طبیعی» انجام می شود ، تشریح کرد: این قانون در مجلس تصویب شده است اما در انتظطار تایید شورای نگهبان…
مدیرعامل شرکت بیمه رازی در خصوص عدم توفیق صنعت بیمه در ترغیب دو میلیون مالک خودروی فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث در کشور گفت: نکته اول این است که آیا دو میلیون خودرو که فاقد بیمه‌نامه باشند در کشور وجود دارد؟ در این عدد کمی تردید وجود دارد و شاید بهتر…
موهبتی با بیان اینکه بیمه سلامت در ارتباط با هدفمندی یارانه ها بودجه ای داشته باشد که حذف شده، عنوان کرد: خیر، هیچ بهره ای از این پول نداشتیم و طبق قانون سهم 10 درصدی طرح تحول سلامت از محل یارانه ها به وزارت بهداشت اختصاص یافته است. بودجه بیمه…
چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 09:45

ضریب خسارت بیمه شخص ثالث به 114 درصد رسید

رئیس کل بیمه مرکزی ضریب خسارت در بخش بیمه شخص ثالث را 114 درصد اعلام کرد.
رئیس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: ضریب خسارت در بخش بیمه شخص ثالث ۱۱۴ درصد است یعنی اگر ۱۰۰ ریال از مردم بابت حق بیمه شخص ثالث می‌گیریم، ۱۱۴ ریال خسارت پرداخت می‌کنیم و قطعا در این بخش زیان‌ده هستیم.
دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران با بیان اینکه با بازار فعلی صنعت بیمه نمی‌شود، به ضریب نفوذ ۷ رسید عنوان کرد که با در نظر گرفتن تدابیر ویژه، ضریب نفوذ را مطابق با برنامه افزایش خواهیم داد.
به دنبال دستور رهبر معظم انقلاب و تاکیدات ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل شستا هم‌زمان با ارسال کمک‌های اهدایی به هموطنان سیل‌زده، کارکنان بسیجی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی ( شستا) و شرکت‌های تابعه، کار توزیع اقلام میان هوطنان سیل‌زده را آغاز کردند.
در لایحه اصلاح قانون های مستقیم برای بیمه ها نیز مالیات گرفته شده است.
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه تا پایان سال سامانه باربری راه اندازی می شود عنوان کرد: سامانه باربری کالاهای وارداتی و صادراتی در حال تنظیم است و قبل از پایان سال آماده می‌شود و با این کار دیگر اصلا کالاهای قاچاق بیمه نمی‌شود و بنابراین به صورت خود…
رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: تمام واحدهای مسکونی و تجاری روستاها و شهرها در سال ۹۹ تحت پوشش بیمه پایه برای حوادث طبیعی قرار می‌گیرند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت طرح «خدمات مراقبت پرستاری در منزل» را تشریح کرد.
رئیس کل بیمه مرکزی با تأکید بر اینکه خسارت بانک‌ها، واحدهای تجاری و مسکونی و پمپ بنزین هایی که بیمه حوادث و آشوب داشتند در حال پرداخت است، توضیحاتی درباره فرآیند پرداخت خسارت هواپیمای اوکراینی نیز ارائه داد.
رییس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: 11 میلیون موتور سیکلت تردد می‌کنند که دو میلیون آن تحت پوشش بیمه هستند و مالکان موتور سیکلت‌ها ٣ماه فرصت دارند تا نسبت به اخذ بیمه نامه شخص ثالث بدون پرداخت جریمه اقدام کنند.
رییس کل بیمه مرکزی با صدور پیامی ضمن ابراز تاسف از سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هواپیمایی اوکراین در تهران، از آمادگی صنعت بیمه برای پرداخت خسارات تعهد شده جان‌باختگان این حادثه خبر داد.
لیلا علی‌نژاد عصر اقتصاد: رئیس بیست ‌و سومین کنگره سالیانه انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، بر ضرورت سیاستگذاری مسئولان در حمایت بیمه‌ای از خدمات توانبخشی در کشور تاکید کرد.
صفحه 1 از 24

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395