جمعه, 15 فروردين 1399 ساعت 17:07
کد خبر: 68987

خبرنگاران می‌توانند برای ثبت‌نام بیمه بیکاری اقدام کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: به گفته مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان،  خبرنگاران می‌توانند درخواست خود را برای دریافت بیمه از طریق سامانه ثبت بیمه بیکاری وزارت کار پیگیری کنند.

 


به گزارش ایرنا، معصومه قاسمی با اعلام این خبر افزود: خبرنگاران همه شهرهای هرمزگان می‌توانند با مراجعه به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت و کد ره‌گیری دریافت کنند.

وی بیان داشت: با توجه به برنامه‌های حمایتی دولت از افراد بیمه‌شده سازمان تأمین‌اجتماعی به علت شیوع کرونا، خبرنگاران نیز مشمول این برنامه شده‌اند و می‌توانند از این مزایا بهره‌مند شوند.

مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان اظهار کرد: طبق شرایط اعلامی خبرنگارانی که تا به امروز از طریق نشریات دارای کد بیمه‌ای بوده و حق بیمه آن‌ها ماهانه واریزشده، مشمول دستورالعمل وزارت کار و تعاون رفاه اجتماعی می‌باشند.

قاسمی ادامه داد: مدت‌زمان برقراری بیمه بیکاری ۳ ماه بوده که از اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ هست.

وی بابیان اینکه برقراری بیمه بیکاری شامل صاحب‌امتیاز نشریات نمی‌شود، گفت: علاوه بر صاحب‌امتیاز، مدیران مسئول نشریات نیز فعلاً مشمول این حمایت نشده‌اند اما قرار است در هفته آینده با پیگیری اداره کل کار و رفاه اجتماعی استان این مورد اطلاع‌رسانی شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399