یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 ساعت 08:48
کد خبر: 70935

بیکاران کرونا منتظر تخصیص اعتبار بیمه بیکاری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 با گذشت دو ماه از راه‌اندازی سامانه بیمه بیکاری کرونا و ارائه لیست مشمولان دریافت بیمه بیکاری از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکنون، اعتباری در این خصوص اختصاص نیافته و کارگران بیکار منتظر دریافت مستمری هستند.

با شیوع بیماری کرونا و تاثیر آن بر کسب و کارها در کشور که موجب تعطیلی برخی بنگاه‌ها و به تبع آن بیکاری بسیاری از نیروهای کار شد، دولت اعلام کرد که پنج هزار میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه بیکاری اختصاص داده است و مقرر شد با واریز آن به حساب صندوق، مقرری بیکارشدگان مشمول قانون کار، واریز شود.
با این مصوبه دولت، وزارت تعاون،‌ کار و رفاه ا جتماعی در اواخر اسفندماه سال گذشته سامانه بیمه بیکاری به نشانی  bimebikari.mcls.gov.ir را طراحی کرد تا کارگرانی که به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ بیکار شده‌اند شناسایی و به مدت سه ماه از این بیمه بهره‌مند شوند.
مدیرکل اشتغال و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا پایان فروردین ماه لیست ۵۹۹ هزار و ۳۳۱ نفر از مشمولان دریافت بیمه بیکاری را به سازمان تأمین‌اجتماعی ارسال کرده است.
مسعود بابایی گفت: بر اساس اعلام مسوولان تأمین‌اجتماعی تا کنون اعتبار در نظر گرفته‌شده برای این منظور پرداخت نشده است.
وی افزود: منتظر تخصیص اعتبار هستیم و به‌محض اینکه مبلغ به حساب صندوق بیمه بیکاری واریز شود، پرداخت‌ها را شروع می‌کنیم.
بر اساس این گزارش، مبنای پرداخت بیمه بیکاری تا پایان فروردین ماه ۹۹ بوده و تمدید حق بیمه به صلاحدید کارگروه متمرکز بر شرایط کرونایی کشور بستگی دارد.
همچنین مشاغل پرخطر تا پایان اردیبهشت بیمه بیکاری دریافت می‌کنند و مشاغل کم خطر که به دستور رییس جمهوری باید فعالیت خود را آغاز کنند فعلا تصمیم بر این است که تا پایان فروردین ماه بیمه بیکاری دریافت کنند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399