سه شنبه, 02 خرداد 1396 ساعت 23:02

تقدیر از کارآفرینان سال 95 با تندیس مصطفی عالی نسب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر سال 1395، از 10 کارآفرین برتر ،با تندیس مصطفی عالی نسب تقدیر شد.مصطفی عالی نسب در سال١٢٩٦در تبریز متولد شد . وی اقتصاددان و صنعتگر ایرانی بود که در دهه اول جمهوری اسلامی ایران و در سال های دفاع مقدس ،تاثیر گذارترین عضو شورای اقتصاد بود.

عالی نسب اولین تولید کننده سماور، چراغ خوراک پزی و بخاری دستی در ایران بود لقب وی پرچمدار اقتصاد ملی بود .

دراین همایش معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار گفت : در ایران تمایل به انجام فعالیتهای کارآفرینی زیاد است ولی به دلیل ریسکی که کارآفرینان در این مسیر احساس می‌کنند غالبا موفقیت لازم را ندارند.

عیسی منصوری گفت: یکی از اقدامات مهم وزارت کار در زمینه الگوسازی برای جوانان و ترویج کارآفرینی در کشور است.

وی با تاکید بر رصد فعالیت و پیشرفت کار فعالان حوزه کارآفرینی افزود: در حال حاضر موضوع کارآفرینی را در سه حوزه کارآفرینی فردی، کارآفرینی سازمانی و کارآفرینی نهادی مورد بررسی و رصد قرار داده‌ایم و بررسی سالانه دیده بان جهانی کارآفرینی حاکی از آن است که در کشور ما تمایل و اشتیاق کارآفرینانه وجود دارد و اغلب مردم علاقمند به ایجاد کسب و کار هستند منتها این اظهار تمایل به دلیل ریسک پایین اکثریت جامعه کمتر منجر به کارآفرینی می‌شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با بیان اینکه در حوزه کارآفرینی باید نگاه ویژه‌ای به بنگاه‌های کوچک و متوسط داشته باشیم، افزود: کارآفرینی به جغرافیا و شبکه‌هایی وابسته است که فعالان و کارآفرینان در آن حضور داشته باشند و استمرار کارآفرینی نیازمند بستر سازی نهادی است که یکی از مولفه‌های موثر در این بخش حوزه مالیات است.

وی پیش بینی تخفیف‌های مالیاتی برای شرکتهای دانش بنیان و شرکتهایی که مشارکت و سرمایه‌گذاری خارجی را به کار می‌گیرند، اقدام مثبتی در جهت توسعه سرمایه‌گذاری خارجی و حضور در بازارهای جهانی دانست.

افروز بهرامی ـ مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این مراسم یکی از دغدغه‌های دولت دوازدهم را موضوع اقتصاد، معیشت و اشتغال جوانان برشمرد و گفت: راهکاری که می‌تواند دولت و وزارت کار را در این زمینه یاری دهد، توسعه و ترویج فعالیت‌های کارآفرینی است.

وی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما هنوز برخی گمان می‌کنند شیوه‌های دستوری و جذب منابع مالی از دستگاه‌ها و سیاست‌های کوتاه مدت می‌تواند راه حل مشکلات اقتصادی باشد در حالی که تنها راه‌حل رونق بازار کار و تولید، توسعه سرمایه‌گذاری خارجی، توجه جدی به کارآفرینی و حل مشکلات کارآفرینان و صنعتگران است.

بهرامی افزود: برای تحقق رشد هشت درصدی در اقتصاد، تامین منابع مالی سالانه حدود ۷۸۰ هزار میلیارد تومان دیده شده است لذا باید تلاش کنیم جهت‌گیری اقتصاد ما از سنتی به مدرن حرکت کند و از ایجاد کارخانه‌های بزرگ که هم هزینه‌های سنگینی می‌طلبد و هم زمان ساخت طولانی دارد پرهیز و به سمت توسعه استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان حرکت کنیم.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه رکود و تحریم‌های اقتصادی، فرصتهای زیادی را در حوزه اقتصاد سلب و فضای غیر قابل رقابتی ایجاد کرد، گفت: با گشایشی که بعد از برجام و در عرصه بین المللی ایجاد شده باید از مزیتهای فزاینده شرکتهای دانش بنیان درعرصه صادرات استفاده کنیم.

 

خواندن 2078 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395