دوشنبه, 22 خرداد 1396 ساعت 13:20

ورود ۳.۳۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سازمان توسعه و تجارت سازمان ملل متحد (آنکتاد) در گزارش سرمایه گذاری جهان ۲۰۱۷ اعلام کرد ایران بیش از ۳.۳۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال ۲۰۱۶ جذب کرده است.

این میزان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در سال ۲۰۱۶ که تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران خاتمه یافت، جذب شد.

سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ایران به مدت چند سال رو به کاهش بود، اما در سال ۲۰۱۶ از رشد ۶۴ درصدی در مقایسه با ۲.۰۵۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ برخوردار شد.

در مقابل، برآورد شد تنها ۱۰۴ میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی از کشور خارج شد که در مقایسه با ۱۲۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ کاهش داشت.

در سال میلادی گذشته ۳۷ توافق سرمایه‌گذاری بین المللی امضا شد که ترکیه با ۷ قرارداد، در صدر فهرست سرمایه‌گذاری خارجی قرار گرفت و ایران با ۳ قرارداد، در رتبه دوم قرار گرفت.

آنکتاد یک نهاد بین دولتی دائم است که از سوی مجموع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۶۴ تاسیس شد و به مجمع عمومی سازمان ملل متحد و شورای اقتصادی و اجتماعی گزارش می‌دهد اما اعضا، مدیریت و بودجه مختص خود را دارد. این نهاد همچنین بخشی از گروه توسعه سازمان ملل متحد است.

منبع:ایسنا

خواندن 2399 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395