جمعه, 02 تیر 1396 ساعت 20:04

روز قدس؛ فریاد یکپارچه جهان اسلام

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: روز جهانی قدس امسال نیز که به نماد اتحاد مسلمانان جهان تبدیل شده است، مردم با حضور پررنگ خود بار دیگر بر وحدت کلمه تاکید کردند.

روز قدس، نماد حمایت جهان اسلام و همه مسلمانان جهان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین است که با هوشیاری و تدبیر امام خمینی (ره) در 16 مرداد 1358 برای جلوگیری از فراموش شدن مظلومیت آنان نامگذاری شد.

امام (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» نامگذاری کردند و از مسلمانان جهان خواستند که در این روز همبستگی خود را برای حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین به نمایش بگذارند و از آن سال تاکنون هر سال مردم مسلمان در سراسر ایران و همه کشورهای اسلامی و اقصی نقاط جهان، به خیابان می‌آیند تا اجازه ندهند، مظلومیت مردم فلسطین به فراموشی سپرده شود.

پیام ملت ایران به آمریکا ادامه راهی است که انتخاب کرده اند

حسن روحانی روز جمعه در حاشیه حضور در راهپیمایی باشکوه روز قدس در جمع خبرنگاران با تشکر از ملت بزرگ ایران که هرساله پرشورتر از سال های قبل در روز قدس حضور می یابند، گفت: پیام روز قدس پیام تنفر از رژیم غاصب و اشغالگر و حمایت از ملت مظلوم و فرهنگی بزرگ فلسطین است؛ ملت مظلومی که 70 مورد ظلم و ستم قرار گرفته است .

وی ادامه داد: امسال روز قدس حساب دیگری دارد هم به خاطر حضور تررویست ها در منطقه که مورد حمایت اسرائیل هستند و مردم قاطعانه می خواهند که تروریست ها را از منطقه برانند و مساله دیگر ، آمریکاست که همواره به فکر تجاوز به حقوق مردم بوده است.

رئیس جمهوری اظهار کرد: امسال طرح هایی که در سنا و نمایندگان آمریکا علیه ملت ایران داده شد، ملت قاطعانه در این راهپیمایی می خواهند به آمریکا بگویند که پاسخ قاطعانه آنان را جمهوری اسلامی ایران، به آمریکا خواهد داد و مسیری که انتخاب کرده اند ادامه می دهند.

رژیم صهیونیستی دشمن اصلی کشورهای اسلامی و مسلمان است

معاون اول رئیس جمهوری نیز در این مراسم حضور یافت و در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گروه های تکفیری در هر گوشه ای از جهان اسلام در حال خونریزی هستند و قدس شریف فراموش شده است.

وی ادامه داد: ملت ایران در واقع با این حرکتشان دشمن اصلی جهان اسلام را به دنیا نشان می دهند و حمایت خودشان را از مردم فلسطین اعلام می کنند.

معاون اول رئیس جمهوری اضافه کرد: در چنین حالتی باید کشورهای اسلامی و مردم مسلمان جهان، دشمن اصلی را فراموش نکنند به فکر اتحاد بین کشورهای اسلامی و مقابله با رژیم صهیونیستی که در واقع نقطه اصلی و دشمن اصلی کشورهای اسلامی و مسلمان است، باشند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی روز قدس را مانع تبدیل مساله فلسطین به موضوع ثانوی دانست و گفت:‌ دقیقترین ودرست ترین آدرس در رابطه با همدردی با مسلمانان، روز قدس است نه اجلاس ریاض و محاصره قطر.

شمخانی روز جمعه در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران افزود:‌ بعد از انقلاب اسلامی حوادث زیادی در کشور رخ داد که روز قدس و مساله فلسطین به موضوعی ثانوی تبدیل و درد مسلمانان به جای درد واقعی به درد کاذب مبتلا شود اما روز قدس تکرار این نقطه است که دقیق ترین و درست ترین آدرس همدری با مسلمانان جهان و نه کنفرانس ریاض، نه محاصره قطر که روز قدس است.

وی حضور گسترده و کم سابقه مردم روزه دار کشورمان در راهپیمایی روز قدس امسال را مکمل پاسخ کوبنده موشکی به تحرکات تروریستی و حامیان آنها عنوان کرد و افزود: گویا ترین بیانی که می شود به طراحان برنامه های تهدید آفرین علیه جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد این است که:'آزموده را آزمودن خطاست'

غده سرطانی رژیم صهیونیستی باعث تفرقه در جهان اسلام است

رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز قدس سه پیام مختلف به همراه دارد ابتدا پیام سیاسی است، رژیم اسرائیل نماد و غده سرطانی است که باعث تفرقه در جهان اسلام است که باید برای ایجاد وحدت و انسجام با اقدامات این رژیم مقابله کرد.

وی اضافه کرد: قدس شریف قلبه ‌گاه اول مسلمین متعلق به جهان اسلام است و افراد ناپاک آن را اشغال کرده‌ اند و باید تلاش کنیم قدس را به اهلش بسپاریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: بحث سوم موضوع هویتی ما است، هویت انقلاب اسلامی در تقابل با صهیونیست جهانی است و جهان اسلام، انقلاب اسلامی در را در مقابله با صهیونیست می‌شناسند و ما به لحاظ هویتی باید در جهت مقابله با حرکت صهیونیست حرکت کنیم.

در حافظه قرن اخیر پدیده ای شوم تر از رژیم صهیونیستی نداریم

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی لاریجانی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با تمجید از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، افزود: برادران و خواهران، بار دیگر در روز قدس به ندای امام رحمه الله علیه لبیک گفتید و صحنه باشکوه غیرت دینی در مقابل ظلم و ستم استکبار و صهیونیسم را به رخ جهانیان کشاندید.

وی تصریح کرد: در حافظه قرن اخیر پدیده ای شوم تر از ماجرای ایجاد رژیم صهیونیستی نداریم که بر اساس نقشه شیطانی بود و جنایانی مانند دیر یاسین، غزه، کفر قاسم و صبرا و شتیلا و حرم ابراهیمی الخلیل و آواره نمون ملت از سرزمین خود را مرتکب شدند که در تاریخ نظیر ندارد.

 

خواندن 2055 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395