شنبه, 31 تیر 1396 ساعت 12:10

سازمان جهانی بهداشت از موفقیت ایران در ثبت علل مرگ تقدیر کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سازمان جهانی بهداشت برای موفقیت ایران در ثبت و طبقه بندی علل مرگ در نظام مراقبت سلامت، از جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

دکتر مارگارت چان رئیس سازمان جهانی بهداشت طی نامه ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان از ایران به عنوان کشوری نمونه و الگو برای سایر کشورها در نظام ثبت و طبقه بندی علل مرگ یاد کرد و استراتژی گام به گام و بلند مدت ثبت مرگ در ایران را کمک در مراقبت، پیشگیری و ارتقاء سلامت مردم دانست و به سایر کشورها توصیه کرد تا از این تجربه موفق ایران الگوبرداری کنند.

بنابراین گزارش، بر اساس آمار سال 94 اولین علت مرگ در ایران بیماری های قلبی و عروقی با 44.13 درصد بوده است و پس از آن سرطان با 15.9 درصد، حوادث غیر عمدی 8.66 درصد، بیماری های دستگاه تنفسی 6.99 درصد و بیماری های غدد، تغذیه و متابولیک 5.92 درصد از کل علل مرگ در سال 94 را به خود اختصاص داده است.
سازمان جهانی بهداشت به دلیل گزارش جامع سیمای مرگ در جمهوری اسلامی ایران که به ثبت 20 علت اول مرگ به تفکیک گروه های سنی و جنسی در سال 94 پرداخته است، به وزیر بهداشت کشورمان تبریک گفته است.

منبع:ایرنا

خواندن 2545 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395