چاپ کردن این صفحه
یکشنبه, 08 مرداد 1396 ساعت 10:49

تحمیل هزینه‌های گزاف به صنعت بیمه با ایجاد تصادف‌های ساختگی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: صنعت بیمه هر سال زیان قابل توجهی از محل «خسارت های ساختگی» متحمل می شود که برای جلوگیری از آن نیاز به همکاری بیشتر مردم با صنعت بیمه است.

 بیمه مرکزی اعلام کرد: متاسفانه برخی سودجویان با استفاده از روش های غیرانسانی، به دنبال سوء استفاده از شرکت های بیمه هستند. آنها با ایجاد تصادف های ساختگی که همه جوانب قانونی در آن رعایت شده، شرکت های بیمه را به پرداخت خسارت‌هایی ملزم می‌کنند که اصولا در یک سانحه غیرواقعی ایجاد شده‌اند.

در نمونه اخیر که از سوی پلیس آگاهی استان قم اعلام شده، پنج نفر از اعضای یک باند، ایجاد تصادف ساختگی دستگیر شده اند.

متهمان ابتدا جوانان معتاد و بیکار را شناسایی کرده و طعمه قرار می دادند. شکستن دندان با انبردست، شکستن بینی با میله آهنی، بریدن لب ها با تیغ، تزریق خون به نواحی گونه و زیر چشم برای ایجاد کبودی و ایجاد خراش توسط سمباده بر روی پوست از جمله اقدامات آنها برای مصدوم کردن سوژه بوده است.

متهمان پس از این اقدام، سوژه را به شهرستان همجوار برده و در محلی خلوت، تصادفی را صحنه سازی و سپس طی فرایندی قانونی، به دریافت دیه از شرکت های بیمه اقدام می کرده‌اند.

این عده تاکنون در شش فقره تصادف ساختگی، حدود پنج میلیارد ریال از شرکت‌های بیمه خسارت دریافت کرده اند.

به نظر می رسد برای حل این معضل، پیگیری روش‌های قانونی و همکاری بیشتر میان قوه قضاییه، نیروی انتظامی و صنعت بیمه مورد نیاز است.

 

خواندن 808 دفعه