دوشنبه, 09 مرداد 1396 ساعت 13:06

پرداخت خسارت ۲۴ میلیارد ریالی آتش سوزی شرکت پایانه های نفتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خسارت ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی آتش سوزی ناشی از برخورد صاعقه به ۲ مخزن ذخیره مواد نفتی شرکت پایانه های نفتی ایران در جزیره خارگ توسط بیمه ایران پرداخت شد.

 از روابط‌عمومی بیمه ایران، این مخازن متعلق به شرکت پایانه های نفتی ایران که تحت پوشش بیمه نامه مهندسی سازه های تکمیل شده قرار دارد، آبان پارسال بر اثر برخورد صاعقه دچار آتش سوزی شد و به دو مخزن و مواد نفتی داخل آن خساراتی وارد آمد.

بنا به اعلام مجتمع تخصصی ولیعصر(عج) بیمه ایران، با توجه به ابعاد حادثه، پس از چند مرحله بازدید میدانی توسط کارشناسان مستقل ارزیاب خسارت و دریافت اسناد و مستندات مربوط به خسارت و بازسازی مواضع آسیب دیده، در نهایت خسارت وارده به مخازن به مبلغ ۲۴ میلیارد و ۴۶۵ میلیون و ۸۹۴ هزار ریال نهایی و با اخذ مجوزهای مربوط و سیر مراحل فنی و اخذ مجوز از هیات مدیره بیمه ایران در مرداد ماه امسال طی یک فقره چک تقدیم بیمه گذار شد.

در جلسه ای که به همین منظور با حضور سیدپیروز موسوی مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران و محمد حیدری عضو هیات مدیره و معاون فنی شرکت بیمه‌ایران تشکیل شد، بیمه گذار با تاکید بر ادامه همکاری با این شرکت بیمه نامه فوق را برای یک دوره سه ساله تجدید کرد.

براساس این گزارش بیمه گذار درخواست توسعه قرارداد و امضاء تفاهم نامه درخصوص اخذ پوشش در تمامی رشته های بیمه ای را مطرح کرد که مقرر شد، کارشناسان دو شرکت مفاد تفاهم نامه را تنظیم و جهت سیر مراحل بعدی اقدام کنند.

گفتنی است؛ بیمه نامه مورد اشاره به صورت کنسرسیوم با سایر شرکت های بیمه و به راهبری شرکت سهامی بیمه ایران صادر شده است.

منبع : ایلنا

خواندن 887 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395