چهارشنبه, 25 مرداد 1396 ساعت 12:11

سرمایه‌گذاری 534 میلیون دلاری 17 شرکت خارجی در البرز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون امور هماهنگی و عمرانی استانداری البرز گفت که با تلاش های دولت تدبیر و امید 534 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از طریق انعقاد قرارداد با 17 شرکت خارجی در استان جذب شده است.

عباداله کامکار روز چهارشنبه در نشست خبری نخستین نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صادراتی صنایع کوچک و متوسط استان البرز با بیان اینکه تا کنون 35 هیات سرمایه گذاری خارجی به البرز مراجعه کرده اند، افزود: از این تعداد 17 شرکت منجر به عقد قرارداد شده که 534 میلیون دلار جذب سرمایه گذاری از این طریق صورت گرفته است. 
وی به خدمات دولت تدبیر و امید در استان اشاره و گفت: 538 واحد تولیدی در دولت تدبیر و امید در استان راه اندازی، احیا، خروج از رکود و افزایش ظرفیت داشته اند که از این تعداد 504 واحد در بخش کشاورزی بوده است. 
کامکار ادامه داد: همچنین در بخش داروهای بیوتکنولوژی فعالیت های بسیار گسترده ای در استان صورت گرفته و شهرک دارویی سلامت در البرز برای اولین بار در ایران ایجاد شد. 
وی گفت: در 4 ماهه سال 96 حدود 202 درصد استان البرز رشد صادرات داشته و طی 3سال گذشته این مهم با 110 درصد محقق شده است. 
معاون امور هماهنگی و عمرانی استانداری البرز ادامه داد: در سال های گذشته با اعمال تحریم های تحمیلی فعالیت های صادراتی و تولیدی با مشکلات متعددی مواجه شده بود که اکنون با تحقق برجام پیشرفت های شگرفی را در استان شاهد بودیم. 
کامکار در ادامه به برگزاری اولین نمایشگاه توانمندی های تولید و صادراتی صنایع کوچک و متوسط استان البرز اشاره و افزود: با توحه به اهمیت این نمایشگاه از جهات مختلف باید نگاه ویژه ای به آن شود که چرا که از این طریق می توان بستر رفع معضل اشتغال را در استان فراهم کرد. 
کامکار گفت: نمایشگاه هفته پژوهش نیز بسیار حائز اهمیت است از این رو باید اصحاب رسانه در این رابطه تعامل سازنده ای داشته باشند چراکه از این طریق توانمندی های استان در دنیا مطرح می شود. 
وی با بیان اینکه البرز همواره در بخش های مختلف صنعت، معدن و تجارت نقش بسیار گسترده ای داشته اظهار داشت: در شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت این تدبیر اندیشیده شده که مردم به صورت مستقیم در امر توسعه و پیشرفت کشور دخیل شده و به مسئولان مشاوره دهند. 

منبع:ایرنا

خواندن 1026 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395