دوشنبه, 30 مرداد 1396 ساعت 14:28

شمخانی: در سایه همدلی و همراهی مسیر تحقق جهت‌گیری‌های کلان را طی کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با ارسال پیام‌های جداگانه ای از تلاش و زحمات اعضای کابینه یازدهم قدردانی و به اعضای کابینه دوازدهم تبریک گفت.

در بخشی از پیام به اعضای کابینه یازدهم آمده است : علی رغم شرایط خاص امنیتی در سالهای اخیر و تهدیدات ناشی از آن بر محیط امنیتی کشور ، مساعی و مساعدت‌های بی دریغ اعضای محترم دولت یازدهم در پیگیری موضوعات مرتبط با امنیت ملی کارنامه برجسته و قابل تقدیری را برای مجموعه دولت محترم رقم زده است.

شمخانی  همچنین در پیام به اعضای کابینه دوازدهم تصریح کرد: امروز شرایط کشور ما در ابعاد داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی به گونه ای است  که می‌بایست در سایه همدلی و همراهی هوشمندانه بخشهای مختلف ، ضمن بهره گیری از فرصت های جدید و مدیریت تهدیدات پیش رو، ارتقاء سریع و مستمر مؤلفه های قدرت ساز را در حوزه های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی وجهه همت خود قرار دهیم و مسیر تحقق جهت‌گیری‌های کلان تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی را با شتابی مضاعف طی کنیم.

وی افزود: بدون شک «تمشیت مشکلات مردم بویژه نارسایی‌های معیشتی و اقتصادی» ، «تعامل گسترده با دنیا و ارتباطات وسیع با ملت‌ها و دولت‌ها» و «ایستادگی همراه با صلابت و قدرت در مقابل سلطه‌طلبان» به عنوان اصول اساسی در تأمین امنیت پایدار و فراگیر، اصلی ترین اولویتهایی است که می بایست ظرفیت های کشور در مسیر تامین و تحقق آن بسیج شده و سایر قوا و دستگاههای حاکمیتی  در پشتیبانی از دولت محترم برای دستیابی به آن ، جهادی فراگیر را آغاز نمایند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر ضرورت همکاری و هماهنگی اعضای محترم دولت وسایر دستگاههای مسئول به منظور بهره گیری موثر از فرصتهای پیش روی کشور در ابعاد داخلی و خارجی خاطر نشان کرد:  «آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت» به عنوان برنامه های اساسی دولت محترم در چهار سال آینده واجد عناصر و ظرفیت های بسیار مهم در فراهم سازی شرایط مساعد برای تقویت پایه های اصیل قدرت و توانمندی در کشور است.
شمخانی در این پیام  با تاکید بر ارتقاء هم افزایی ظرفیت‌های بالقوه در دستگاه‌های مختلف به منظور تحقق اهداف دولت محترم ، آمادگی کامل دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برای همکاری و مشارکت مجدانه در این خصوص را اعلام کرده است.

منبع : ایسنا

خواندن 6016 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395