یکشنبه, 12 شهریور 1396 ساعت 10:34

ارائه تسهیلات به زندانیان و خانواده های آنان در حمایت از اشتغال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان زندان ها و بانک قرض الحسنه مهر ایران روند اعطای تسهیلات برای اشتغال زندانیان و خانواده های آنان ادامه می یابد.

به گزارش سازمان زندان‌ها، دکتر جهانگیر در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: سازمان زندان ها یک نهاد اجتماعی است که در درجه اول اجرای اقدامات حمایتی را در نظر دارد.

وی با بیان اینکه دست یابی زندانیان آزاد شده به اشتغال پایدار علاوه بر کاهش آسیب‌های اجتماعی، نرخ بازگشت به زندان را به شکل چشم گیری کاهش می دهد، گفت: اشتغال و حرفه آموزی از مهم ترین برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان های کشور است که تلاش می کنیم با توسعه اقدامات حمایتی بسترهای لازم را برای بعد از آزادی زندانیان نیز فراهم کنیم.

رئیس سازمان زندان ها اشتغال را یکی از ضرورت های بازاجتماعی کردن افراد عنوان کرد و گفت: از آنجایی که بیکاری از عمده ترین دلایل وقوع جرم در جامعه است که سازمان زندان ها نیز با توسعه فعالیت های حمایتی به ویژه در بخش اشتغال برای زندانیان و خانواده های آنان نقش بسزایی در توسعه سلامت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ایفا می نماید.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه در ادامه با اشاره به اصل بانکداری اسلامی بیان کرد: قرض الحسنه سنت حسنه‌ای است که نظام اسلامی ما آن را احیا کرد و در جهان سرمایه داری که محصول آن فاصله طبقاتی روزافزون است این سنت یکی از راهکارهای مهم در تحقق شعار حذف فاصله طبقاتی اسلام عزیز است.

جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در تسهیلات اعطایی باید شرایط زندانیان نیز درنظر گرفته شود و ضمن اینکه تسهیلات باید طوری باشد که تاثیر گذار بوده و در زمان مناسب در اختیار متقاضی قرار گیرد در دریافت و بازپرداخت نیز شرایط مناسب برای متقاضیان فراهم شود.

مشاور رئیس دستگاه قضا در پایان عنوان کرد: علیرغم تبلیغات سوء رسانه‌های بیگانه و تلاش آنان برای طرح ادعاهای واهی در زمینه حقوق بشر، سازمان زندان‌ها یک نهاد حمایتی است که خدمات مختلفی را در راستای حمایت از زندانیان و خانواده‌های آنان انجام می دهد.

در این مراسم مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز ضمن استقبال از طرح اعطای تسهیلات به زندانیان گفت: تجربه موفق قبلی ما را در ادامه این مسیر مصمم تر کرده است و امیدواریم با حضور افراد کارآفرین در این عرصه بیشترین بهره از ارائه این تسهیلات برای توسعه اشتغال در کشور فراهم شود.

وی افزود: تمدید این قرارداد مایه افتخاراست و خوشحالیم که ما نیز همچون سازمان زندان‌ها در این طرح حمایتی مشارکت می کنیم.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری پس از امضا توسط رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران میان طرفین رد و بدل شد.

 

 

خواندن 1112 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395