شنبه, 06 آذر 1395 ساعت 11:35

سرمایه‌گذاری نیم میلیارد دلاری خارجی‌ها در مازندران

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

مدیرکل جذب سرمایه گذاری خارجی استان مازندران گفت: در دولت تدبیر و امید سرمایه گذاران خارجی در این استان 500 میلیون دلار سرمایه گذاری کردند.

لیلا واثقی افزود : این اعتبار برای اجرای 19 طرح سرمایه گذاری اقتصادی و زیربنایی در مازندران هزینه شده است.
وی اضافه کرد : 17 طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش 353 میلیون دلار در این استان تکمیل و به بهره برداری رسید.
به گفته وی 2 طرح سرمایه گذاری خارجی برای احداث نیروگاه کوچک و سی ان جی از سوی کشورهای کانادا و چین ( با مشارکت ایرانی - چینی ) به ارزش مجموعا 150 میلیون دلار در سال جاری قراردادش منعقد شد.
مدیرکل سرمایه گذاری خارجی استان مازندران اظهارداشت : زمین برای اجرای این 2طرح به سرمایه گذاران خارجی تحویل شد.
**صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی برای 35 طرح
واثقی افزود : در مجموع در چند سال اخیر برای 35 طرح سرمایه گذاری خارجی در این استان به ارزش چهار میلیارد و623 میلیون دلار مجوز صادر شده است.
وی اضافه کرد : برخی از شرکت های خارجی متقاضی سرمایه گذاری در استان مازندران در حال دریافت زمین و یا توافق اولیه برای اجرای کار هستند.
مدیرکل سرمایه گذاری خارجی مازندران مذاکره با سرمایه گذاران چک،آمریکا و چین برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری و ساخت نیروگاه کوچک را از دیگر کارکردهای این اداره کل در سال جاری اعلام کرد.
دراستان مازندران افزون بر 200 فرصت سرمایه گذاری خارجی در حوزه گردشگری، کشاورزی، دامپروری، نیروگاه شناسایی و به سرمایه گذاران معرفی شد.
منبع:ایرنا
خواندن 3389 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395